Konto Alior Sync, dlaczego tyle osób wybiera ten bank?

P

profipro

Guest
Konto osobiste Alior Sync - dlaczego warto?
===---===---===---===---===---===
* Zwracamy Ci 5% od wszystkich zakupów w Internecie, gdy będziesz płacił kartą lub wykonywał błyskawiczne płatności w opcji Płacę z Alior Sync. Zwrot środków możesz otrzymać bezpośrednio na konto lub w postaci zwrotu kwot doładowań telefonu (zrealizowanych przez naszą bankowość internetową lub mobilną). Zakupy w Internecie będą teraz jeszcze bardziej opłacalne niż płacenie gotówką.
* 0 zł za prowadzenie, konto, przelewy internetowe i wypłaty z bankomatów w Polsce
* Darmowa karta debetowa umożliwiająca płatności internetowe oraz płatności zbliżeniowe PayPass, a dodatkowo możesz zamówić darmową naklejkę zbliżeniową, nakleić na telefon i płacić zbliżeniowo bez konieczności noszenia przy sobie portfela
* Wirtualny Oddział - kontakt z osobistym doradcą przez 24h na dobę za pomocą połączenia video, audio lub chatu. Nie tylko porozmawiasz
o produktach lub warunkach umowy, ale możesz także wypełnić dokumenty i skorzystać z dowolnego produktu zupełnie jak w oddziale tradycyjnego banku!
* 0 zł za rewolucyjne funkcje bankowe, które ułatwią Ci życie
* Strefa Rozrywki - klienci banku Alior Sync mają darmowy i nieograniczony dostęp do filmów i muzyki on-line, a najlepsze gry otrzymają z 40% zniżką!

A ponadto:
Przelewy na portalu Facebook!

fb.png
Poznaj pierwszy na rynku system z możliwością realizacji przelewów na portalu Facebook. Chcesz oddać koledze pieniądze za obiad lub imprezę? Tylko w Alior Sync zrobisz to w kilka minut, bez wylogowywania się z Facebooka.
 
P

Piotr Janicki

Guest
Bank rzeczywiście jest chyba najbardziej internetowy i najbardziej przyjazny Internautom. Choć sama synchronizacja z Facebookiem nie wydaje się, jak na razie, cieszyć dużym zaufaniem. A może się mylę? Cashback 5% na zakupy w Internecie, darmowe bankomaty i wpłatomaty sieci Euronet oraz nowa lokata Standardowa Rekomendacyjna na 4mc 7,5% są naprawdę sporą zachętą by skorzystać z usług właśnie Alior Sync'a.
 
P

profipro

Guest
Według zestawienia przygotowanego przez portal Bankier.pl, Alior Bank odnotował po II kwartale 2012 roku największy w sektorze bankowym przyrost liczby prowadzonych rachunków osobistych dla klientów indywidualnych. W ciągu ostatniego roku liczba kont w Alior Banku niemal podwoiła się, wzrastając z 511 000 na koniec II kwartału 2011 r. do 977 600 po II kwartale 2012 r. Dane mówią same za siebie.
 

maly.ksiaze

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Planeta B-612
A ja mam pytanie dla tych, co Sync posiadają. Czy jest jakieś ale, kruczek lub tym podobne? W zapowiedziach bardzo ładnie to wygląda, zero opłat, przyjaźnie dla użytkownika, ale czy jakieś ukryte koszty się tu znajdują?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Ja wolę stabilną ofertę Inteligo lub mBanku. Sync to dobra oferta, ale i wielka niewiadoma. Jak będzie wyglądała jego oferta za kilka miesięcy?
 
P

Piotr Janicki

Guest
A ja mam pytanie dla tych, co Sync posiadają. Czy jest jakieś ale, kruczek lub tym podobne? W zapowiedziach bardzo ładnie to wygląda, zero opłat, przyjaźnie dla użytkownika, ale czy jakieś ukryte koszty się tu znajdują?
Jak na razie nie ma żadnych kruczków. Ostatnio jednak bank w ogłoszeniu dla swoich klientów zapowiedział częściowe ograniczenia usługi cashback 5%.

Ja wolę stabilną ofertę Inteligo lub mBanku. Sync to dobra oferta, ale i wielka niewiadoma. Jak będzie wyglądała jego oferta za kilka miesięcy?
Jeżeli Sync nagle wprowadziłby opłaty np. za kartę debetową tak jak zrobił to mBank mogłoby to się skończyć szybkim odpływem klientów. Wydaje mi się, że tak czy siak Sync będzie musiał utrzymać ofertę tak, by nie musiał rezygnować ze swoich najważniejszych domen tj "najbardziej internetowego" i "najszybszego" banku.
 

tamaro

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja wolę stabilną ofertę Inteligo lub mBanku. Sync to dobra oferta, ale i wielka niewiadoma. Jak będzie wyglądała jego oferta za kilka miesięcy?

Faktycznie, bank by dużo stracił niż zyskał gdyby wprowadził opłaty za coś co było wcześniej darmowe, ale w przypadku Synca jest odwrotnie. Na początku za wpłatę we wpłatomatach sieci Euronet była pobierana prowizja, ale pod wpływem opinii klientów już jej nie ma.
 
P

profipro

Guest
Ja wolę stabilną ofertę Inteligo lub mBanku. Sync to dobra oferta, ale i wielka niewiadoma. Jak będzie wyglądała jego oferta za kilka miesięcy?
Na razie oferta bez ukrytych kruczków. Jeżeli cokolwiek zmieniłoby się na gorsze to przecież nie ma problemu ze zmianą banku.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Jak na razie nie ma żadnych kruczków. Ostatnio jednak bank w ogłoszeniu dla swoich klientów zapowiedział częściowe ograniczenia usługi cashback 5%.


Jeżeli Sync nagle wprowadziłby opłaty np. za kartę debetową tak jak zrobił to mBank mogłoby to się skończyć szybkim odpływem klientów. Wydaje mi się, że tak czy siak Sync będzie musiał utrzymać ofertę tak, by nie musiał rezygnować ze swoich najważniejszych domen tj "najbardziej internetowego" i "najszybszego" banku.


W przypadku Syncu odpływ może nie nastąpić, a przynajmniej nie w znaczącej skali.
Nie wierzę, że to jedyna uczciwa oferta, a propozycje innych banków to naciąganie.
A to musielibyśmy założyć, jeżeli chcemy wierzyć, że oferta Syncu się utrzyma (jest opłacalna dla banku).
Liczy się kasa. Dobra oferta Syncu to etap przejściowy wabienia klienta. W końcu jak inaczej Alior mógłby wprowadzić nową ofertę?

Duża ilość klientów to także większy zysk ze sprzedaży Aliora. A co zrobią nowi właściciele? Podejrzewam, że będzie podobnie jak z Credit Agricole.

Na razie oferta bez ukrytych kruczków. Jeżeli cokolwiek zmieniłoby się na gorsze to przecież nie ma problemu ze zmianą banku.

Jak na razie to nie lubimy (Polacy) zmieniać banku. To się może zmieni, ale przynajmniej ja nie mam zamiaru zmieniać banku co rok. Dlatego wolę stabilną ofertę. Numeru konta niestety nie można ze sobą zabrać do innego banku, o czym już napominałem.
 
P

Piotr Janicki

Guest
W przypadku Syncu odpływ może nie nastąpić, a przynajmniej nie w znaczącej skali.
Jak na razie to nie lubimy (Polacy) zmieniać banku. To się może zmieni, ale przynajmniej ja nie mam zamiaru zmieniać banku co rok. Dlatego wolę stabilną ofertę. Numeru konta niestety nie można ze sobą zabrać do innego banku, o czym już napominałem.
Wydaje mi się, że "target" w stronę którego skierowana jest oferta Sync'a to właśnie Klienci niezwiązujący się z bankiem na długo, posiadacze kont głównych w innych bankach i mający świadomość, że każda atrakcyjna promocja kiedyś się kończy. Alior Sync nie dąży do dłuższego związania klienta z sobą, nie wprowadza ofert, które byłyby bardziej atrakcyjne dla Klientów, którzy będą używać konta osobistego w Sync jako ich główny rachunek z ciągłymi obrotami, co miesiąc zasilany pensją i obciążany wydatkami. Myślę więc, że mimo wszystko klient nie będzie miał problemu z rezygnacją z Synca. Konto osobiste w Syncu to taka portmonetka z fajnymi promocjami - wcześniej coś takiego oferował mBank (przez wiele lat), a dziś Sync.

Nie wierzę, że to jedyna uczciwa oferta, a propozycje innych banków to naciąganie. A to musielibyśmy założyć, jeżeli chcemy wierzyć, że oferta Syncu się utrzyma (jest opłacalna dla banku). Liczy się kasa. Dobra oferta Syncu to etap przejściowy wabienia klienta. W końcu jak inaczej Alior mógłby wprowadzić nową ofertę?
To prawda i wielu ludzi ma tą świadomość, jednak w przypadku Synca jest co obcinać z oferty. Zanim więc Sync będzie miał zamiar "odebrać co jego" od swoich wiernych Klientów wcześniej będzie musiał obciąć wszystkie te promocje, które są dzisiaj, poczynając od zwrotów cashback, a kończąc na wprowadzeniu dodatkowych opłat. Poza tym, dlaczego nie prowadzić równocześnie dwóch darmowych rachunków w różnych bankach?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dobra oferta Syncu skończy się w momencie sprzedaży Aliora. I chyba po to powstał sync, żeby podnieść wartość banku.
 
P

profipro

Guest
Niekoniecznie, możemy zauważyć, że banki ostro zaczynają konkurować o klienta. Nowy właściciel będzie chciał utrzymać ich przy sobie, Inaczej zakup Aliora byłby przepłacony, a zwrot z inwestycji znacznie przeciągnął się w czasie.
 

Donek30

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Czy to konto jest za zero złotych to dowiemy się za jakiś czas. mBank też mówił, że nie wprowadzi opłat, ale zmienił zdanie.
Jedyną nowością w Alior jest to, że możesz sobie pogadać z konsultantem widząc go na ekranie. Komu to potrzebne?
 
P

Piotr Janicki

Guest
Jedyną nowością w Alior jest to, że możesz sobie pogadać z konsultantem widząc go na ekranie. Komu to potrzebne?
I to często kuleje - bywa, że w Wirtualnym Oddziale nie ma ani 1 konsultanta. Aczkolwiek sam pomysł jest trafiony i potrzebny. Kontakt z infolinią to koszt, a na videokonferencji lub podczas czatu możesz również zalogować się na swoje konto, by konsultant mógł bezpośrednio rozwiązać Twój problem. Poza tym - zawsze jest to jakaś nowinka. Moim zdaniem nie jest ona zbędna.
 
P

Piotr Janicki

Guest
Nawiązując do powyższego postu.
Miało być gorzej, a wciąż jest coraz to lepiej :).

Ciekawe jak dużo klientów Synca będzie korzystało z systemu PayPal?
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Jestem od x lat w mBanku i nie narzekam, w sumie pierwsze słysze że ma opłate za kartę debetową... zawsze płaciłem ubezpieczenie karty 1.50 zl i to wszystko innej opłaty nie zauważyłem :p Na plus Alior Sync przemawia ten cashback no i może te kilka natychmiastowych przelewów, ale czy dla tego warto zmieniać bank i hitorię prowadzenia rachunku ???
 
P

Piotr Janicki

Guest
Na plus Alior Sync przemawia ten cashback no i może te kilka natychmiastowych przelewów, ale czy dla tego warto zmieniać bank i hitorię prowadzenia rachunku ???
Jeżeli jesteś zadowolony i opłata 1,5zł /mc nie psuje Ci humoru (poza tym wiesz, że płacisz za konkretną usługę) to odpowiedź jest prosta: nie warto :). Jeżeli mBank nie pobiera od Ciebie opłaty za prowadzenie karty debetowej to znaczy, że miesięcznie spełniasz warunek minimum 100zł wydatków poprzez nią.

Tutaj jest jeszcze taka zagwostka, że firmy obsługujące karty pobierają prowizje za płatności kartą (a więc i sklepy podwyższają cenę produktów). Podobnie Alior Sync zmusza klientów do korzystania z płatności kartą, ograniczając cashback do nich oraz przelewów PayU Płacę z Alior Sync. Porównując to na tej płaszczyźnie to jednak w Syncu więcej zaoszczędzimy, bo tu otrzymamy te 5% zwrotu. Przy dużych sumach zakupu to ma duże znaczenie. Taki % zwrotu bywa wielokrotnością prowizji, którą pobierze od naszego sklepu (a sklep od nas) MasterCard czy Visa.
 
P

profipro

Guest
Jestem od x lat w mBanku i nie narzekam, w sumie pierwsze słysze że ma opłate za kartę debetową... zawsze płaciłem ubezpieczenie karty 1.50 zl i to wszystko innej opłaty nie zauważyłem :p Na plus Alior Sync przemawia ten cashback no i może te kilka natychmiastowych przelewów, ale czy dla tego warto zmieniać bank i hitorię prowadzenia rachunku ???
Zauważ, że wiele instytucji ma korzystniejsze warunki dla nowych klientów, niż dla osób korzystających z ich usług już od wielu lat. Czasami warto zmienić bank, czy operatora komórkowego bo po prostu się to opłaca.
 
Do góry