komputer sie nie chce wlączyć :(

gumas

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z łona matki
a wiec tak, na poczatku chce powiedzieć, ze pisze z laptopa mojego taty, żeby póxniej ludzie niepotrzebnych głupich pytań nie zadawali.


Komputer poprostu nie chce sie włączać, więc opisze jak to sie dzieje:

1.Naciskam taki duży niebieski guzik :D
2. komputer sie włacza i przez chwile jest czarny ekran.
3. pojawia sie to ładowanie windows xp, ten pasek.
4.Komputer sie restartuje... i tak w kółko.

HELP !!!!!!

P.S. szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem podobnego przypadku.
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Ja też tak mam, może to kondensatory czy jakąś tak ;) . Jak uda ci się uruchomić choć na sekundę kompa to szybko otwórz jakiś program, który obciąża mocno pamięć ram, ja włączam TIBIE, dlatego jej nie kasuję, bo w nią nie gram ;) . Ten sposób sam odkryłem, przypadkowo , ale szczęśliwy traf ;)
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
a jak tam zasilacz sie miewa?

mi sie kiedys tez tak wlaczal i wylaczal zaraz... w koncu sie juz calkiem nie wlaczyl... wymienilam zasilacz i problem znikl...
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
czytałem, ale tam chyba ojego problemu nie ma opisanego
jest ogólnie o resetowaniu, wiec proszę przeczytaj <_< Zrób tak jak jest napisane... Jeśli kręcony ... jeśli ie kręcony... sprzwdź także sterowniki, przeskanuj programami z FAQ.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
albo windows padł, moze odpal w trybie awaryjnym
ale tez moze wiatraczek padł na procesorze i sie szybko przegrzewa?
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Weź odpalaj,resetuj,odpalaj,resetuj,odpalaj.... i tak wkółko. Po jakimś czasie sie na 5/10 min włączy komp i wtedy zrób co ci radziłem ;)

Ja próbowałem formata, nic nie wyszło ;(
 

Gerion

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2007
Posty
178
Punkty reakcji
1
Typowe zachowanie przy przegrzewajacej sie maszynie. Cooler na procesorze IMO odpada bo komp wogole by sie nie wlaczal, ale uszkodzony wiatraczek na grafice (o ile nie masz czystego radiatora) moze powodowac przegrzewanie sie kompa i automatyczny restart przy ladowaniu systemu podczas ktorego musi zaladowac dosc duzo sterownikow, w tym i graficznych. Nie jestem w tym ekspertem, raczej mam wiedze praktyczna, ale polecam rozkrecic maszyne i zobaczyc czy napewno wszystko kreci sie zgodnie ze wskazowkami zegara. Pozatym zobacz w BIOS'ie jaka masz temperature pracy, jesli masz powyzej 55-60 stopni zaraz po odpaleniu to juz wiesz co jest nie tak :papa:

Pozdrawiam

G
 

blue12

czesc jestem michal
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
585
Punkty reakcji
0
Ja miałem to samo ..
Bez wyśmiania mnie w tłumie, ale ..
ja miałem tak bo guzik w pudle się zahaczył o guzik a przez jakieś dwa tygodnie nie wiedziałem o co biega ;)
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Weź odpalaj,resetuj,odpalaj,resetuj,odpalaj.... i tak wkółko. Po jakimś czasie sie na 5/10 min włączy komp i wtedy zrób co ci radziłem ;)

Ja próbowałem formata, nic nie wyszło ;(
Hahaha, chyba prędzej dymek z niego pójdzie. A do tematu: Wydaje mi się, że to bedzie wiatrak na procu nie działa, komp się przegrzewa i sie wyłącza, a i może to tez byc zasilacz
 

GaLoWs

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bochnia
To może być wina płyty głównej. Uważam tak bo sam miałem taki problem bo komputer działał mi przez chwile i sie restartował.
Nawet nie poszedłem do serwisu bo i tak mi by tam nie pomogli. Znam sie troszkę na kompach i zauważyłem ze na płycie gównej coś sie przytopiło, więc postanowiłem ze kupię nową czego skutek zauważyłem bo wszystko ustało ( komp sie już nie zawieszał)
Tobie też bym radził poskładać trochę kasy i kupić nową
 
Do góry