komputer mi sie sam wyłacza

wrzyszczak

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Poprostu gdy włacze np jakos gre po kilku minutach komputer mi sie sam wyłacza jak by nagle produ zabrakoło co moze byc tego przyczyną ???
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Najprawdopodobniej się przegrzewa. Otwórz obudowę i poczyść wszystko pędzlem/sprężonym powietrzem.

Pozdrawiam Regis.
 

wrzyszczak

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
tez tak myslałem wczesniej i wszystko wyczysciłem ale nadal sie wyłacza
 

wrzyszczak

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
procesor intel petium 3.01GHz
karta graficzna NX7600GS 256mb
ram 1.00 GB
zasilacz 400w
dysk 160GB
płyta głowna -tez dobra nie wiem w tej chwili jak ale jak bedzie potrzeba to podam
 

almost.alone

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
ś
Spróbuj zwiększyć ilość pamięci wirtualnej powinna być ona o 1,5x większa niż pamięć fizyczna możesz także wyczyścić rejestr, dobrym programem do tego jest "RegCleaner". Jak to nie pomoże możesz pousuwać zbędne aplikacje zżerające pamięć. Możesz zrobić także defragmentacje dysku. Mi osobiście do przegrzewającego się kompa pomógł jedynie wiatrak ustawiony kolo jednostki który chłodził procesor (a robiłem wszystko od usuwania programów aż do reinstalacji i formatu systemu )xD :D
 

almost.alone

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
29
Punkty reakcji
0
Miasto
ś
Wystarczyło 10 sec w google
Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer i wybierz opcję Właściwości z menu podręcznego. Przejdź do karty Zaawansowane i kliknij przycisk Ustawienia w polu Wydajność. W oknie Opcje wydajności przejdź do karty Zaawansowane i kliknij przycisk Zmień w polu Pamięć wirtualna w oknie Opcje wydajności. Następnie w "rozmiarze niestandardowym" wpisujesz wartość
 

wrzyszczak

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
ostatnio odkrecałem wiatrak na procesoze. i na innym forum mowili ze tzeba dac na procesor jakis klej czy cos takiego zeby dobrze sie łaczył z wiatrakem. co sodzicie o tym ???

a i jeszcze jedno ile tezeba wpisac tam w te pola w pamieci wirtualnej ???


rozmiar poczotkowy (MB) 1536
rozmiar maksymalna (MB) 3072

tak jest teraz
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Na procesor nakłada się pastę termo przewodzącą, dobra i tania to MX-2 kosztuje ok 5zł. Jeżeli komputer się wyłącza to najprawdopodobniej wina temperatury i/lub zasilacza. Ściągnij program Everest home edition i powiedz jakie temperatury są w dziale czujniki.

Pozdrawiam RegiS.
 

wrzyszczak

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
wszystko nie jak ale wruciło do normy i sie nie wyłacza dzieki wszystki za proday

Ale mam jeszcze inny problem gdy właczam gre i pogram kilka minut to mi sie komputer zawieszcze i moze tylko go zrestrartowac moze ktos wie co mu jest ???
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
wszystko nie jak ale wruciło do normy i sie nie wyłacza dzieki wszystki za proday

Ale mam jeszcze inny problem gdy właczam gre i pogram kilka minut to mi sie komputer zawieszcze i moze tylko go zrestrartowac moze ktos wie co mu jest ???

Z poprzednich postów wynika, ze Twój zasilacz nie trzyma stabilnego napięcia. Możliwe, że uszkodził przez to któryś z podzespołów (grafika / mostek północny płyty głównej / ram).
 
Do góry