Komputer bez powodu się wyłącza

lolek994

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy i mam mały problem.. Jeżeli pomyliłem tematy, to z góry przepraszam.
Otóż podczas grania w gry, komputer się wyłącza. Nie jest określone, czy po 5 minutach czy po 30 minutach. Dzieje się to różnie.
Na pewno nie może być to wina mojego komputera. Kupiłem go kilka dni temu.
Wszystkie temperatury są w normie. Proszę Was Drodzy Użytkownicy o pomoc :/. Niezmiernie denerwujące jest to jak nagle ci komputer się wyłącza, bez żadnego powodu.
A jeszcze bardziej zdenerwuje kiedy nie zapiszesz postępu w grze :p. Jeśli chodzi w jaką grę gram, to jest to Risen. Na max detalach.
Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś informacje to piszcie tutaj. Z chęcią odpowiem, bo zależy mi jakoś aby pograć sobie w tę grę :/

Mój komputer:
Płyta główna: ASUS P5N-T Delxe
Procesor: INTEL Core 2 QUAD Q9550
RAM: 8 GB RAM DDR2
Karta graficzna: 2x GAINWARD GF GTX 260
Dysk twardy: 750 GB
Zasilacz: MODECOM VOLCANO 750W

Windows Vista Ultimate 64 bit, Service Pack 2
 

reiji

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2009
Posty
76
Punkty reakcji
0
Co masz na myśli pisząc "temperatury w normie" ? Nie wiesz jakie są temperatury w MOMENCIE wyłączenia kompa, więc nie zakłądaj z góry że to nie jest wina twojego kompa ;) Jeżeli dzieje sie to TYLKO przy graniu w gry, czyli założenie = przy maksymalnym obciążeniu wszystkich podzespołów, to przychodzą mi do głowy tylko 3 opcje:
- zasilacz jest za słaby i nie wyrabia przy podawaniu podzespołom napięć
- masz ustawione w BIOSie zabezpieczenie przy za wysokiej temperaturze procka, który z kolei przegrzewa sie pzy którejś grze
- stara/niewystarczająca/popalona instalacja, być może na jednym gniazdku (i fazie) chodzi za dużo urządzeń, ale to tylko moje przypuszczenie.

Osobiście optuje najbardziej za opcją nr 1, jeszcze jak mi powiesz że ten komp jest z Media Markt (czyli super procek + karta sprzed 2 lat), to jest to opcja na 99%.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
Zasilacz 750W, więc to raczej nie powinna być jego wina. Chociaż sam też tak pomyślałem na początku, ale zasilacz wygląda na wystarczający do takiego sprzętu.
Wątpie, że to z MM zestaw. Za dobra płyta główna jak dla nich.
Jakie chłodzenie jeszcze masz w tym kompie powiedz.
 

sonio

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Hey! Pozwolcie ze sie dolacze i powiem ze to definitywnie wina zasilacza. Mam propozycje, zalatw sobie zastepczy zasilacz niekonicznie mocniejszy i wtedy zobacz, jesli dalej tak bedzie sie dzialo to moze byc grubszy problem typu grafika lub nawet plyta glowna. Tez bym osobiscie poszukal czy nie ma gdzies w biose zabezpieczen przed przegrzewaniem sie podzespolow, ktore automatycznie moga wylaczac twoj Device :). Pozdro
 
A

ann han

Guest
Hmmm może ten komputer się po prostu przegrzewa ?? Moja koleżanka miała podobny problem, komputer się wyłączał jak tylko chciała włączyć jakiś film a miała laptopa podłączonego do prądu, taki problem był od samego początku. Więc może Twój komputer ma po prostu jakąś wadę. Może powinieneś oddać kompa do serwisu, albo spróbować podkładki chłodzącej pod laptopa??:)

Hmmm może ten komputer się po prostu przegrzewa ?? Moja koleżanka miała podobny problem, komputer się wyłączał jak tylko chciała włączyć jakiś film a miała laptopa podłączonego do prądu, taki problem był od samego początku. Więc może Twój komputer ma po prostu jakąś wadę. Może powinieneś oddać kompa do serwisu, albo spróbować podkładki chłodzącej pod laptopa??:)
 

mszark

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
145
Punkty reakcji
0
Nie chcę nikogo obrażać ale idź z tego forum bo pomocy nie znajdziesz. A to ktoś pisze że zestaw z media markt - no tak, mocny quad, mocna płyta, 2 grafy w sli i media markt - pogieło. A to ktoś inny spróbuj podkładkę chłodzącą do laptopa - no porada roku.
Ten procek i gtx sporo ciągną watów, spróbuj pograć na jednej karcie. Jak będzie ok pograj na drugiej żeby wykluczyć winę jednej z kart. Jak w obu przypadkach będzie stabilnie zasilacz do wymiany.
 

Agatka87

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Jeżeli jest nowy i już masz z nim takie problemy to czym prędzej go pakuj do pudełka i biegnij do serwisu:):) Im wcześniej tym lepiej, bo kto wiem może sie okazać, ze jest zepsuta jakaś cześć. Chodź warto sie zorientować czy to nie np. wada techniczna tego modelu,bo bardzo podobnie jest w Acera, ale na to sie już nic nie poradzi.
 
Do góry