Kompletny Start... od początku...

pietroni80

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Warszawa - Ochota
Mam 29lat (w czerwcu skończę 30). Dokładnie 179cm wzrostu. Przez wiele, wiele lat ważyłem około 60-62kg , czyli szkapa.
Od ubiegłego roku, uparłem się, i postanowiłem utyć. Wpindalam :eek:k: co popadnie... Od roku, udało mi się złapać na wadze dodatkowe 36-38,6kg i waga, teraz, na czczo z rańca wynosi 98,5kg!
Prócz grubszych ud, lekkiego brzuszka itp. nic szczególnego ze mną się nie stało.
Moja dzienna dieta to: co najmniej 1 chleb, ze 3,4 kawałki schabu, z litr mleka, paczka marcepanów :)
i spora liczba (kg) innych drobiazgów.
Przyszła pora... na zbicie tłuszczu... i początek zabawy w umięśnianie.
Od czego zacząć? Dieta... wiem, wiem.. ale, tych diet jest masa! Którą wybrać?
Pomyślę też coś o siłowni...
i moje pytania:
-jak z 98kg tłuszczu zrobić 105kg mięśni?
-ile czasu mi potrzeba
-jakie odżywki?

Kupiłem w sklepie coś w dużej tubie.. To mi polecił (sprzedawca mięśniak)...
Nazywa się to: NUTREND, Duture System, 100% Whey Protein
Pisze na tym jeszcze: Stimulate muscle growth, Natural source of BCCA
Jakiś sumplement diety... ale, jaki? i po co? Brać to?
Nie dobre jak ta lala...

Powiedzcie mi jeszcze , jak to spożywać?
Nigdzie nie pisze! W sklepie tłumaczył, by podgrzać kubeł mleka, i wsypać dawkę, rozrabiać i pić 20min przed treningiem. Biorę już 3 puchę od 4 miesięcy... i .. jakoś , tej masy nie za bardzo mi przybywa... Od startu 10kg... ale, nie wiem, czy od schabów i marcepanów, czy od odżywki... bo, jak mam płacić 100zł za puchę... to chyba nie warto...
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Mam 29lat (w czerwcu skończę 30). Dokładnie 179cm wzrostu. Przez wiele, wiele lat ważyłem około 60-62kg , czyli szkapa.
Od ubiegłego roku, uparłem się, i postanowiłem utyć. Wpindalam :eek:k: co popadnie... Od roku, udało mi się złapać na wadze dodatkowe 36-38,6kg i waga, teraz, na czczo z rańca wynosi 98,5kg!
Prócz grubszych ud, lekkiego brzuszka itp. nic szczególnego ze mną się nie stało.
Moja dzienna dieta to: co najmniej 1 chleb, ze 3,4 kawałki schabu, z litr mleka, paczka marcepanów :)
i spora liczba (kg) innych drobiazgów.
Przyszła pora... na zbicie tłuszczu... i początek zabawy w umięśnianie.



To zart ? Jadłes tyle niezdrowego żarcia tylko by być gruby ? o_O Ćwiczysz cos wogóle ? BCAA to aminokwasy,które blokują katabolizm. Generalnie supli nie poleca sie poniżej conajmniej 6 miesiecy stażu na siłowni.
Tłuszczu NIE da się zamienić w mięśnie, to jest fizycznie nie możliwe. Napisz swoj trening.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
zarzucasz diete low carb, obcinając w diecie węglowodany + aeroby robiąc wycinkę a potem gdy zrobisz zadowolające Cię rezultaty, a potem zarzucasz dietę na masę robiąć konkretne mięcho.
 

pietroni80

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Warszawa - Ochota
Co Ja ćwiczę? ehhh... Jeszcze nic... Od czasu do czasu kilka pompek w tygodniu...
ale... zaczynam się brać do roboty... bo
mam już problem z łydkami... Gdy przejdę szybkim krokiem 1km , to ... mam uczucie że ktoś mi polał łydki benzyną i podpalił..
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Tak nagła zmiana wagi, nie dziwie sie ze nogi nie wytrzymuja szczegolnie ze nie trenujesz. Takze bierz sie za trening i niestety ale musisz ciezką pracą spalic tłuszcz. W formie pewnie nie jestes takze hiit odpada ale jak juz napisano siłownia+ aero + dieta ograniczająca węglowodany.
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Najlepiej 3 albo i 4 razy w tygodniu jak masz taka mozliwosc. NIE CWICZ dluzej niz 2h

Tu masz dietke http://www.sfd.pl/Zbilansowana_dieta_redukcyjna-t231127.html

Trening http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_FBW_Full_Body_Workout_by_georgu-t364504.html ->jak ten Ci nie odpowiada to szukaj sobie innego treningu, przy redukcji powinien to byc trening siłowy.

Tu masz o aerobach http://www.sfd.pl/%5Bart%5D_Aeroby_od_A_do_Z_i_nie_tylko.-t381992.html
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Co do wypowiedzi Adka17 to nie suugeruj się, że supli nie poleca się przed 6miechów stażu.

Zacznij od razu a szybsze będą efekty. No chyba, że Adek ma 45 w łapie i krate na brzuchu: P w co wątpie xD
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Co do wypowiedzi Adka17 to nie suugeruj się, że supli nie poleca się przed 6miechów stażu.

Zacznij od razu a szybsze będą efekty. No chyba, że Adek ma 45 w łapie i krate na brzuchu: P w co wątpie xD
Napisalem ze GENERALNIe sie nie poleca, aczkolwiek nikt mu nie zabroni. Chodzilo mi o to ze jak wezmie sie pozadnie do roboty to i tak efekty bedą wiec wydanie kasy na suple bedzie stratą $. Co do mej kraty i 45 to jeszcze troszeczke ale juz blizej niz dalej :p
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Napisalem ze GENERALNIe sie nie poleca, aczkolwiek nikt mu nie zabroni. Chodzilo mi o to ze jak wezmie sie pozadnie do roboty to i tak efekty bedą wiec wydanie kasy na suple bedzie stratą $. Co do mej kraty i 45 to jeszcze troszeczke ale juz blizej niz dalej :p

tak Adek17 jasne a skąd masz takie info ?
Oczywiście zgodzę się z Tobą, że na samym starcie tak czy siak przyrośnie bo na dzień dobry efekty są dobre, ale jak weźmie się do tego od razu pełen zestaw supli to efekty będą diametralne więc nie wiem o jakiej stracie $ piszesz.
Na początku nie poleca się brać sterydów (jeśli w ogóle ktoś ma zamiar) gdyż zbyt mocny progres siły może spowodować uszkodzenia stawów nie przyzwyczajonych do obciążeń i tylko dlatego. Przykład chociażby trenbolon - jak siła Ci pójdzie o 400% na starcie to można sobie zrobic krzywdę.
 

mafefka

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
112
Punkty reakcji
5
Odżywki tylko i wyłącznie bierz po stażu góra 6 miesięcy, przed tym nie zalecam dawkowania, bo nic ci z tego nie przyjdzie.
Co do rzeźby, to będziesz miał trudno, skoro masz tyle tłuszczu.
Proponuję zakupić jakieś suple, które są polecane, a do tego zapraszam na sfd, tam będziesz miał konkretniejsze odpowiedzi.
Co do siłowni, to chodź po 3x w tygodniu, jeżeli chcesz przybrać na masie jeszcze.
Odpoczynki regenerują mięśnie i to dość przydatne jest.
2h na siłce wystarczy, no chyba, że chcesz robić armagedona to już więcej niż 2 jak dla ciebie :)
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Odżywki tylko i wyłącznie bierz po stażu góra 6 miesięcy, przed tym nie zalecam dawkowania, bo nic ci z tego nie przyjdzie.

No znalazł się kolejny kulturysta z wielkim doświadczeniem. To ciekawe czemu mi diametralnie poszło na starcie z całym zestawem supli ??? Albo dloaczego mam jeszcze wątrobę skoro zjadłem przynajmniej 1000 tab mety ? bo takie wypowiedzi też tu czytałem, że kilka kuracji i z wątroby masz sito. Jedna rada - jak nie masz empirycznego doświadczenia w temacie tylko wiedze teoretyczną to lepiej sie nie wypowiadac. Mnie od razu interesowała masa i całkiem dobrze te wszytkie suple ją początkowo zrobiły. Potem przyszedł czas na sterydy.

pietroni80 - chcesz odp na pytania to sprawa wygląda tak - tłuszczu w mięśnie nie przerobisz, musisz tak jak Ci proponował bossy przejść na diete low carbo - dziennie ok 70gr węgli. Po roku spójrz w lustro i zachwycaj się postępami. Co do energi do spalania białka musisz korzystać z tłuszczów - niekoniecznie zwierzęcych, ale żebyś widział efekty rosnących mięsni i malejącego tłuszczu jest ot na chwile obecnąjedyne rozwiązanie.
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
No znalazł się kolejny kulturysta z wielkim doświadczeniem. To ciekawe czemu mi diametralnie poszło na starcie z całym zestawem supli ??? Albo dloaczego mam jeszcze wątrobę skoro zjadłem przynajmniej 1000 tab mety ? bo takie wypowiedzi też tu czytałem, że kilka kuracji i z wątroby masz sito. Jedna rada - jak nie masz empirycznego doświadczenia w temacie tylko wiedze teoretyczną to lepiej sie nie wypowiadac. Mnie od razu interesowała masa i całkiem dobrze te wszytkie suple ją początkowo zrobiły. Potem przyszedł czas na sterydy.

Co Ty gadasz. Koles ani razu na silce nie byl a ty mu kazesz brac niewiadomo co, moze odrazu niech sobie synthol wstrzyknie, beda efekty po kilku tyg. A co do empirycznego doswiadczenia to chyba lepiej IMO uczyc sie na błędach innych niz swoich.
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Co Ty gadasz. Koles ani razu na silce nie byl a ty mu kazesz brac niewiadomo co, moze odrazu niech sobie synthol wstrzyknie, beda efekty po kilku tyg. A co do empirycznego doswiadczenia to chyba lepiej IMO uczyc sie na błędach innych niz swoich.

Adek co masz na myśli mówiąc nie wiadomo co ?
Adek proszę naprawdę rozeznaj się w temacie co to jest synthol i jak się go stosuje bo akurat tak się składa, że efekty po syntholu ma się zaraz po wstrzyknięciu a nie kilku tygodniach:)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Dobra dziewczynki koniec spamowania tutaj, jak chcecie to się na PW pokłóćcie. Bo gdybym był modem to bym was odpowiednio nagrodził.
 
Do góry