Komis..

Sniezyczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam bardzo proszę o pomoc. Moja koleżanka ma komisa z chemi. Nauczycielka podała jej w punktach czego ma sie nauczyć. Niektóre z tych punktów mamy, ale nie wiemy czy dobrze.

1. Własciwosci fizyczne alkanow, alkenów i alkinow ( to mamy :p). Wskazywanie, które z podanych węglowodorów sa bardziej lotne, mają wyższą temp. wrzenia itp
2. Pisanie równań reakcji podstawiania u alaknów i przyłączenia u alkenów i alkinów.
3. Izometria węglowodorów nasyconych i nienasyconych, przykłady związków izometrycznych, nazewnictwo. Nazewnictwo fluorowcopochodnych węglowodorów.( z nazewnictwem w sumie najwiekszy problem)
4. Równania calkowitego i niecalkowitego spalania weglowoforów.
5. Destylacja frakcjonowana ropy naftowej i jej produkty.
6. Właściwości fizyczne alkoholi- wskazywanie, ktore z podanych maja wyższą temp. wrzenia, lepszą rozpuszczalność w wodzie i heksanie.
7. Pisanie wozrow grupowych alkoholi, aldehydów, ketonów, kwasów karboksylowych o podanej liczbie atomów węgla i podawanie ich nazw.
8. Zastosowanie najważniejszych alkoholi, aldehydów, ketonów, kwasów karboksylowych.
9. Budowa białek - skład pierwiastkowy, struktura.
10. Charakterystyczne własciwości białek ( wysalanie, denaturacja, wł. koloidalne).

Prosimy o wytłumaczenia, linki w których znajdziemy odpowiedzi, cokoliwek :pP

Nietstety w zeszycie nic ciekawego nie znajdziemy, ponieważ nauczycielka jest poprostu nienormalna i ma swój swiat ;/;/ :D
 

Foka Szara

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
32
Jak sie uczy to rozumie. Jest google, podręczniki od chemii. Dlaczego dzieciaki dziś nie są w stanie opanować podstawowych informacji tak, żeby nie siedzieć w tej samej klasie przez 3 lata? Niepojęte jest dla mnie zdawanie komisyjnego z czegokolwiek. Nawet taki głąb chemiczny jak ja zdołał zasięgnąć w ciągu roku licealnego korepetycji. Wolałam siedzieć na dupsku i się uczyć choć trochę zamiast udawać, że nie rozumiem, nie umiem, nie opanuję tego. Ruszcie tylki sprzed komputera i weźcie do ręki książkę. Na serio da się ogarnąć te informacje przy minimalnym nakładzie pracy i nie trzeba iść na łatwiznę i gotowce pytając ludzi na forum. No nie mogę -_- żyję w świecie leserów i dzieci bez przyszłości.
 

Sniezyczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Jak sie uczy to rozumie. Jest google, podręczniki od chemii. Dlaczego dzieciaki dziś nie są w stanie opanować podstawowych informacji tak, żeby nie siedzieć w tej samej klasie przez 3 lata? Niepojęte jest dla mnie zdawanie komisyjnego z czegokolwiek. Nawet taki głąb chemiczny jak ja zdołał zasięgnąć w ciągu roku licealnego korepetycji. Wolałam siedzieć na dupsku i się uczyć choć trochę zamiast udawać, że nie rozumiem, nie umiem, nie opanuję tego. Ruszcie tylki sprzed komputera i weźcie do ręki książkę. Na serio da się ogarnąć te informacje przy minimalnym nakładzie pracy i nie trzeba iść na łatwiznę i gotowce pytając ludzi na forum. No nie mogę -_- żyję w świecie leserów i dzieci bez przyszłości.

Dobrze ale w google i podrecznikach ciezko jest cos znalesc, wiec prossimy tu o pomoc, a nie o krytyke, bo akurat oceniac nas moga osoby, ktore nas znaja a nie taki ''internetowy kozak''..

Kto tu napisal idioto, ze ktos siedzi po 3 lata, wez sie ogarnij czlowieku...

Moze dla ciebie nie jest to pojete ale dla niektorych nauka scisla jest czarna magia i ciezko komus cos wytlumaczyc...

Siedzie przed komputerem aby zobaczyc czy sa pomocni ludzie, ale jak widac to ty jestes taki nolife, ktory zajmuje sie tylko krytyka innych osob, zapewne na wielu forach, nawet na forum chemicznym...

No nie mogę -_- żyję w świecie leserów i dzieci bez przyszłości. - teraz to sie sam zastanow kto sie tak nazywa...

Jesli nie masz nic ciekawego do przedstawienia to lepiej stul dziub, bo jakbys byl takim wielkim wysztalconym to bys pomogl... Nara!
 

Keehl

positive thinking sucks
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
982
Punkty reakcji
35
Miasto
Śląsk Cieszyński
Jeśli was to urządzi, mogę wrzucić moje notatki z tych tematów - gdzieś miałem zeskanowane. Potrzebne wam jeszcze?
 
Do góry