Komis i przejście warunkowe

fabregascesc

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2009
Posty
29
Punkty reakcji
0
Witam. Otóż mam 1 z Matematyki. Z inncyh przedmiotów też nie najlepiej ale to głównie przez to, że bardzo dużo chorowałem. I chcę się dowiedzieć czy muszę pisać komisyjnie. A poza tym jak to wygląda ten komis i o co chodzi z przejściem warunkowym

Poza tym chcę opisać bardzo dziwną sytuację z panią od Matmy. Otóż miałem 4 jedynki. Były w klasie też 2 inne osoby z 1. Była dziewczyna, która była w takiej samej sytuacji jak jak. Czyli 4 jedynki do poprawienia. Moja mama gadała z panią 2 tyg. od wystawienia ocen. Pani powiedziałą, że nie mam praktycznie szans. Wczoraj dziewczyna z klasy się poryczała na lekcji i pani z nią wyszła na korytarz. Po lekcji poprosiła aby zostałą po lekcji i też jeszcze mój kolega (zdawał komisyjnie w 1 gim). Mnie akurat nie. No i dzisiaj mi kolega powiedział, że może go przepuśći a ta dziewczyna nagle poprawiła 4 sprawdziany. DOdam, że nie miała kiedy tego poprawić. Więc skoro ja mam 2 tyg a ona 1 dzień bez dodatkowych itp. i ona poprawia a ja nie mogłem to coś jest nie tak. Czy mogła specjalnie ją przepuścić czy łapówkę ?

Dodam, że chodzę do 2 gim
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
hmm.. dziwi mnie to że nie chodziłeś i właziłeś w dupę nauczycielce. jesteś w 2klasie gimnazjum a już taka ciężka sytuacja..
nie chwaląc się(nie ma czym) w tym roku miałam na drugie półrocze 3oceny ndst z historii głównie przez własna głupotę i to jaka na prawdę jest chamska ta kobieta która mnie uczy, ale w ciągu tygodnia przed wystawieniem ocen jakoś poprawiłam wszystko(dla chcącego nic trudnego) i głównym kluczem do sukcesu było to że z nią rozmawiałam w odpowiedni sposób :D

Jeżeli chodzi o gimnazjum to w 1 i 2 klasie możesz mieć ndst na koniec i właśnie wtedy się pisze komisa którego Ci wyznaczają tydzień przed początkiem roku szkolnego. Jeżeli chodzi o przejście warunkowe to możesz tylko raz je wykorzystać i tylko jak masz jedna jedynkę na koniec i wtedy nie piszesz komisa(tak mi się wydaje). A jeżeli chodzi o 3 klasę to nic się nie da zrobić jak masz ndst na koniec.
 
K

kinga_sc

Guest
Przejście warunkowe wymarło kilka lat temu to istnieje już tylko na studiach.
 
M

marco9512

Guest
To ja nie wiem gdzie ty chodzisz do szkoły czy chodziłeś/aś

W każdej normalnej szkole (gimnazjum) jest tak, że w przeciągu 3 klas i się ma 1 lub 2 jedynki na koniec roku to się pisze komisyjnie. Jeśli się nie zda komisa to się przechodzi wówczas na warunkowym. A warunkowe jest tylko 1. Poza tym wszyscy z ciekawości pytają się czy można przejść na warunkowym i można
 
K

kinga_sc

Guest
To ja nie wiem gdzie ty chodzisz do szkoły czy chodziłeś/aś
Widzę, że inteligencją nie grzeszysz.

W każdej normalnej szkole (gimnazjum) jest tak, że w przeciągu 3 klas i się ma 1 lub 2 jedynki na koniec roku to się pisze komisyjnie. Jeśli się nie zda komisa to się przechodzi wówczas na warunkowym. A warunkowe jest tylko 1. Poza tym wszyscy z ciekawości pytają się czy można przejść na warunkowym i można
Ciekawe, bo KOŃCZYŁAM gimnazjum. Byłam jednym z pierwszych roczników tego powalonego systemu. I jakoś nigdy tak nie było.

Przykłady z życia wzięte:
- 1 klasa 17 osób podchodziło do komisa z ochrony wód, oblało 8 osób. Powtarzali klasę
- 3 klasa kolega warunkowo dopuszczony do dwóch komisów ze wg na 9miesięczny pobyt w szpitalu, inaczej nie zgodziliby się na dwa, zdał jeden drugiego nie... powtórka z rozrywki
- mój ex-narzeczony 4 klasa pała z polaka, oblany komis i tym samym trafił do mojej klasy... też powtórka z rozrywki

Pokaż mi paragraf, który mówi o tym, że takie coś jest dopuszczalne. Jeżeli nie dostanę znaczy, że jest tak jak ja mówię. Inaczej poproszę adresy szkół i odpowiednie pismo do MEN nie zrobi problemu i te nieuki powtórzą klasę. A tak poza tym jak można być takim głąbem w gimnazjum. Tragedia.

EDIT:
tak w każdej normalnej szkole owszem- ale WYŻSZEJ, studia, czyli takie coś na co autor tego postu raczej się nie odważy iść.
 
M

marco9512

Guest
Autor napisał, że chodzi do 2 gim. W gimnazjum można przechodzić na warunkowym więc nie ma co się spinać :)
 
K

kinga_sc

Guest
Autor napisał, że chodzi do 2 gim. W gimnazjum można przechodzić na warunkowym więc nie ma co się spinać :)
Ok to jeszcze jedna sprawa. Historia prawdziwa, w pierwszej klasie gimnazjum mój ex-narzeczony miał wypadek jakoś na wiosnę to było, czyli de facto po pierwszym semestrze. Nie było czegoś takiego jak indywidualne nauczanie. Część zaliczył po wyjściu ze szpitala, bo go dowożono na zaliczenia do szkoły, ale miał na koniec kape. Nie zdał komisa i powtarzał rok. Mimo, że w jego przypadku pisano pisma do dyrekcji itd. Musiał powtarzać klasę.
 
M

marco9512

Guest
Rozumiem, że został bo nie zdał komisa. A kiedy to było ? Bo pare lat temu nie było warunkowego. Teraz są.

Poza tym nie wiem jakie miał oceny ze wszystkich przedmiotów ale mógł mieć z paru i dali mu tylko z jednego.
 
K

kinga_sc

Guest
Rozumiem, że został bo nie zdał komisa. A kiedy to było ? Bo pare lat temu nie było warunkowego. Teraz są.

Poza tym nie wiem jakie miał oceny ze wszystkich przedmiotów ale mógł mieć z paru i dali mu tylko z jednego.

Nie dawno może 10-11 lat temu, był pierwszym rocznikiem, który szedł zmianą z 8klasowej SP na 6klasową SP i 3klasowe GIM.
 
M

marco9512

Guest
To nie wiem ale kiedyś nie było warunkowego. Na dzień dzisiejszy jest w gimnazjum tylko raz możliwy. Ale w 3 klasie nie można z tego skorzystać chyba. Ale i tak już czasem puszczają tych najgorszych aby tylko już skończyli tylko gimnazjum :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
w lo też sa takie warunkowe, ze jak sie nie zda komis to mozna raz w ciagu 3 lat skorzystac? :D
 
Do góry