Kolorowe soczewki kontaktowe

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
Ja mam naturalnie ciemno brązowe oczy. Od półroku używam soczewek tych zwykłych, bo mam straszną wade wzroku (krótkowidzem jestem), lewa: -1.25 a prawa: -1. I widziałam, że można tez miec też takie korygujące. Gdy okulistka wybierała mi soczewki te zwykłe powiedziałam, że chce kolorowe, a ona powiedziała ze najlepiej najpierw nauczyc sie nosic te zwykłe a potem kombinowac z kolorowymi, bo te normalne są sztywniejsze i je sie łatwiej zakłada, a te kolorowe sa takie ,,rozlewiste'' i bardzo trudno je włozyc.

Ale mam pytanie:
Czy skoro mam takie ciemne oczy to moge miec niebieskie soczewki? Czy nie bedzie widac?
 
I

impresja_switu

Guest
Zajrzyj sobie jeszcze na szkla.com. Mają wybór bardzo duży, marki sprawdzone, a pod względem cenowym, moim zdaniem jest korzystanie. Plusem jest też sprzedaż wysyłkowa, którą prowadzą. Nie będziesz musiał za każdym razm, gdy trzeba zamówić nowe, biegać do sklepów tradycyjnych. Zaoszczędzisz więcej czasu, energii, a efekt nie będzie sę różnił
smile.gif
Warto zapoznać się z kilkoma ofertami przed podjęciem ostatecznej decyzji.
 

Paweł11

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
impresja_switu napisał:
Zaoszczędzisz więcej czasu, energii, a efekt nie będzie sę różnił
smile.gif
Warto zapoznać się z kilkoma ofertami przed podjęciem ostatecznej decyzji.
Ja tego sklepu nie polecam. Czytałem różne o nich opinie, ale sam się naciąłem. Nie tylko wciskają kity o niektórych produktach jakie są super, a później okazuje się, że to jakieś badziewie produkowane specjalnie dla nich (jak w biedronce) i kosztuje 2 razy drożej niż to samo ale pod oryginalną marką.
Ja kupuję w Twoje Soczewki i choć jest odrobinę drożej to nie muszę czekać na przesyłkę czy biegać na pocztę ani płacić za przesyłkę bo mogę zamówić soczewki do odbioru w ich salonie. Noszę soczewki toryczne więc dla mnie rewelacja, bo zawsze muszę kilka dni czekać. A jeżeli ktoś chce to może kuriera zamówić i też będzie dobrze.
Bardzo sobie ich chwalę za bardzo dobrą obsługę. Zawsze można na nich liczyć.

A co do trudu zakładania i ściągania soczewek - jak ktoś ma tipsy 5 cm, to rzeczywiście może ktoś mieć problem. Ja miałem trudności przy pierwszych 2-3 założeniach i przy żadnym ściąganiu. Może dlatego że fachowo mi udzielono instrukcji jak to robić, ale zawsze się dziwię jak słyszę że ktoś ma z tym problem. Ale jak już rzeczywiście ktoś ma słabość do 5 cm tipsów to przecież są soczewki do noszenia przez cały miesiąc bez ściągania - wtedy ewentualny problem jest raz w miesiącu - może się uda zgrać ze zmianą tipsów ;).
 

fast3rek

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Co do soczewek, to naprawdę fajna sprawa tak zmienić kolor :) Myślałem nad zakupem czarnych.. Mam tylko pytanie : czy przed zakupem soczewek należy się skonsultować z okulistą? Nie mam żadnej wady wzroku... :)
 

NAZIRRA

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o to czy trzeba mieć wadę wzroku by moc nosić soczewki kolorowe- to nie, nie trzeba. Są zerówki.
Jeśli chodzi o zmianę koloru to są dwie bardzo ważne kwestie. A mianowicie, są dwa rodzaje soczewek kolorowych: kolorowe i podkreślające kolor. Ja osobiście nosiłam podkreślające- są to soczewki w delikatnym kolorze np. niebieskim. Kolor jest na całej soczewce. i z pewnością nie ogranicza widzenia i w niczym innym nie przeszkadza.. Nosiłam takie soczewki przez 3 lata, więc doskonale wiem.. :)
Takie podkreślające kolor nadają się dla osób, które chcą tylko podkreślić naturalną barwę swojego koloru. ewentualnie delikatnie zmienić. Moim nat. kolorem jest niebiesko-zielony.Nosiłam soczewki niebieskie, seledynowe (morskie) i zielone_ ale muszę powiedzieć,że zielone wyglądają nienaturalnie.
No i ten drugi rodzaj soczewek- kolorowe- zmieniające kolor. Są to soczewki,o mocnej barwie. Można ich uzywać gdzy chce się zmienić kolor, np. z brązowych na niebieskie. Bo we wcześniejszych soczewkach nie jest to możliwe- zbyt ciemny lolor oka będzie przebijał spod soczewki i będzie to źle wyglądało.
O tym czy chce się soczewki kolorowe czy zwykłe możemy zadecydować sami, ponieważ wszystkie są robione z najlepszych materiałów i generalnie nie różnią się.

Niestety nie wiem nic na temat soczewek kolorowych na astygmatyzm. Z tego co mówili mi lekarze, to w Polsce nie ma takich dostępnych :/
pozdrawiam n.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Co do soczewek, to naprawdę fajna sprawa tak zmienić kolor :) Myślałem nad zakupem czarnych.. Mam tylko pytanie : czy przed zakupem soczewek należy się skonsultować z okulistą? Nie mam żadnej wady wzroku... :)

jeżeli nie masz żadnej wady wzroku to nie musisz iść do okulisty, spokojnie możesz kupić soczewki u optyka, albo przez Internet, to przynajmniej wyjdzie Ci taniej, na szkla.com mają spory wybór kolorowych soczewek, ja u nich kupuję wprawdzie soczewki korekcyjne, ale też kusi mnie właśnie sprawienie sobie soczewek kolorowych :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No niby przy braku wady nie trzeba iść do lekarza, ale ja raczej polecam. Bo okulista nie tylko dobiera soczewki do odpowiedniej wady ale i oka. Oprócz mocy, soczewki charakteryzują się też promieniem krzywizny oka i średnicą. Większość ludzi może nosić soczewki o krzywiźnie 8,7 - to taki standard, ale większość to jednak nie wszyscy ;-)
 

smart_me

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
313
Punkty reakcji
1
A co sądzicie o soczewkach Acuvue Oasys?
Myslę, żeby się na nie przerzucić, ale nie wiem czy po pierwsze mogę to zrobić ot tak, czy muszę to wczesniej skonsultowąc z okulistą, i czy sa to dobre soczewki.
A są?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Nie nosiłem akurat tych soczewek, ale Acuvue to dobra marka, więc chyba możesz brać :) niedawno widziałem je w promocji na szkla.com ale nie wiem, czy jeszcze trwa ta promocja. A zmiany soczewek nie musisz konsultować z okulistą, tylko pamiętaj, żeby dobrać soczewki o takich samych parametrach jakie masz teraz :)
 

jmichalska24

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
Mam zamiar kupić kolorowe soczewki kontaktowe....zerówki które poprostu zmieniają kolor tęczówki :)
Może ktoś z was używa i poleci mi jakieś dobrej jakości (żeby później ni ebyło problemów z łzawieniem ;) )
Czy do takich soczewek równierz powinnam dokupić płyn do soczewek??

Ja mogę polecic salon GEOoptica w Olsztynie. Tam znajdziesz soczewki w prawie każdym kolorze, nawet fioletowe. Polecam ten salon, bo sama z niego korzystam i jestem bardzo zadowolona. Teraz na fastdeal.pl znajdziesz rabat na usługi tego salonu, co może byc dodatkową zachętą :) Ale tak naprawdę, to polecam gorąco, bo po prostu jest to dobry salon i tyle!
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Ja ostatnio kupując dla siebie regularne soczewki na szkla.com, natrafiłam na naprawdę interesujące kolorowe soczewki firmy crazy lenses. Są Niesamowite, czy ktoś z Was nosił kolorowe soczewki niejednolite?
 

Attachments

  • cat_eye.jpg
    cat_eye.jpg
    4,7 KB · Wyświetleń: 17

arbuziary

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Hmm.. ja nosze soczewki korekcyjne i tez ostatnio sie zastanawialam, czy warto kupic kolorowe. Jeszcze sie nie zdecydowalam, ale wszystko przede mna;)
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
zmiana koloru oczu za pomocą soczewek, jak dla mnie fajna sprawa, zwłaszcza że nie za droga :)
http://kobieceprawdy.pl/article_uni/uroda/soczewki_zamiast_okularow.html
 
R

Rejczel

Guest
Witam
Ja z czystym sumieniem mogę polecić kolorowe soczewki. Są po prostu świetne i wywołują piorunujący efekt.
 

crazy_eye

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Soczewki kolorowe to super sprawa ale ważne, żebyśmy wybrali dobrej jakości. Sklep internetowy Eyetoeye.pl zajmuje się wyłącznie soczewkami kolorowymi i crazy. Mają mnóstwo świetnych modeli i naprawdę warto je sprawdzić!
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
soczewki kolorowe są super sprawą:) w szczególności na jakieś wyjścia:)
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
majszka napisał:
soczewki kolorowe są super sprawą :) w szczególności na jakieś wyjścia:)
A ile kosztuje taka przyjemność? No i czy takie soczewki mogą nosić osoby z wadą wzroku? Czy one są tylko dla fun-u, na impezę?
 
Do góry