Kobiety są narzędziem czy człowiekiem?

JoY :)

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
ZG
Mysle ze duzo zalezy od tego na jakie traktowanie siebie kobieta pozwoli.

Czyli uważasz, że niektóre kobiety chcą być poniżane i uważane za nic? Prawie zawsze kobieta nie chce być tak traktowa, ale jest, bo mężczyzna ma taki kaprys.

Ale uogólniając (bo zarówno kobiety, jak i mężczyźni są tak traktowani), to osoba, która kogoś traktuje w taki sposób powinna się zastanowić nad swoim zachowaniem. Bo kto, logicznie myślący, traktuje człowieka jak narzędzie? Przecież każdy człowiek ma uczucia, które łatwo można zranić. Poza tym człowiek to istota ludzka, więc jak można go traktować jako przedmiot?
 

KRESK_A

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
261
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
zewszad... znikad...
nie uwazam aby ktokolwiek chcial byc ponizany i uwazany za nic... a nawet jesli nie dzieje mu sie krzywda gdy ktos go tak traktuje.. ale to odbieganie od tematu... w tym zdaniu chodzilo mi o to ze zarowno kobieta jak i mezczyzna ma wplyw na to jak sa traktowani. Jak to sie dzieje ze niektore kobiety wzbudzaja respekt i nikt nie wazy sie ich obrazic? Pokazuja ze zwyczajnie tak traktowac sie nie dzadza. Mozesz sie ze mna nie zgadzac ale moim zdaniem kobieta moze i powinna decydowac o tym jak wyglada jej zycie i jak jest traktowana a nie uskarzac sie jacy to mezczyzni sa bee... bo wlasnie taka postawa kobiet sprawia ze sa zle traktowane. Silna kobieta znajaca swoja wartosc nie pozwoli traktowac sie przedmiotowo tylko bedzie walczyc o swoja pozycje.
 

.Dariusz.

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
66
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wielkopolska
Odpowiem na pytanie.
Kobieta to człowiek.
To przecież oczywiste. :lol:

A jeśli chodzi o to poniżanie, ślinienie się na jej widok itp...

To też zależy od samej kobiety.
No chyba jasne że jeżeli wymaluje się na max i ubierze w super mini to będzie narażona na setki spojrzeń.
To zależy od jej postępowania (zachowanie, ubiór).

A jeśli chodzi o siłę.... Paralizator, spray i inne tego typu rzeczy to ochrony własnej+ jakieś szkolenie.
No cóż zawsze zostaję pójść na siłkę :lol: . Lub też w przypadku ataku mężczyzny pamiętać o mocny kopnięciu w czułe miejsce co spowolni napastnika. :niepewny:
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
kobiety to nie narzędzia! nie są potrzebne jedynie do przedłużenia gatunku. równie dobrze można stwierdzić, że faceci są tylko po to, by je zapładniać xD
weźmy to wszystko z punktu widzenia kobiety.
facet jest silniejszy (przynajmniej teoretycznie), więc służy do tego, by je ochraniać i zapewniać bezpieczeństwo. zarabia na nie.
za to kobieta często ma silniejszą psychikę. wbrew pozorom! spotyka się mniej kobiet uzależnionych, gdyż są pod tym względem silniejsze.
mają większą wyobraźnię w niektórych przypadkach xD
a jeśli chodzi o prostytutki i te inne... :/ to tak naprawdę większość jest inna! równie dobrze można przedstawiać wszystkich facetów jako pijaków i obiboków :p

i jeszcze co do Biblii. można interpretować tekst, który tam występuje jako stwierdzenie, że kobieta stworzona została dla męźczyzny, ale trzeba uwzględnić fakt, że Biblia, mimo iż uznawana za świętą księgę, nie została spuszczona na sznurku przez Boga! to ludzie ją spisali (pod natchnieniem Ducha Św., ale nie musicie się zgodzić :p), a do tego mężczyźni xD nie należy tego interpretować dosłownie. świat z pewnością też nie został stworzony w 6 dni! te opisy powstania świata i człowieka z pewnością zostały napisane po to, by jakoś sobie wytłumaczyć skąd się to wszystko wzięło.
a poza tym, może Bóg stworzył kobietę, bo nie usatysfakcjonował go mężczyzna? tylko mu potem tego nie powiedział, a ten biedak teraz sobie to wszystko na swój sposób tłumaczy :p
 

cintryjka

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
158
Punkty reakcji
0
Miasto
fotel
denerwuje mnie to, że kiedy dziewczyna umawia się z wieloma chłopakami to jest "puszczalska" a kiedy robi tak chłopak to wszystko jest ok, nawet jest to powód do podziwu
kiedy wychodzę na miasto często słyszę trąbiących na mnie inteligentów w dresach, słuchających techno. czasami w tłumie jestem obiektem klepania po tyłku jak zresztą każdej dziewczynie się to zdarza. przyjemne? nie sądze. nie ubieram się wyzywająco, kto im dał na to pozwolenie?
 

mynia4

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2007
Posty
301
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Może i tak, może i nie.
Na pewno na pytanie "Kobiety są narzędziem czy człowiekiem?" odpowiem tak... Nikt z Nas nie jest narzędziem. Ani kobieta, ani mężczyzna. Każdy z Nas może być wykorzystywany. Nie tylko seksualnie. Bez względu na to jaką ma płeć. Każdy z Nas jest CZŁOWIEKIEM!! Są jednak osoby, które poniżają, wykorzystują, ale na to przeważnie nie mamy wpływu. Tacy są ludzie i kilka tych osób, które się z tym zgadzają tego nie zmienią. Musimy sami się przed tym bronić, a przede wszystkim nie wierzyć innym w słowa "jesteś beznadziejny/a", bo tak na pewno nie jest. Każdy z Nas jest wyjąrkową osobą, a to, żepopełniamy błędy to rzecz normalna. Trzeba uwierzyć w siebie i żyć z tą świadomością, że nie ma na świecie ideałów.
 

Mysia_Pysia17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Przykro mi to mówić,ale niestety tak jest!Kobiety są często poniżane,wyzywane wulgarnie i szydzone przez męzczyzn naszczęście tylko niektórych!Kobieta tez jest człowiekiem tak samo jak męzczyna choć może od mężczyzny słabsza choć nie zawsze!Często kobiety są dyskryminowane, mężczyźni uważaja ze nadaja sie one tylko do roli kury domowej!To jest chore!Ale wiecie dlatego tak sie dzieje!?Wszyscy Ci mezczyzni, którzy poniżaja i mają za nic kobiety tak naprawde sa słabi i głupi!Ublizaja im bo wiedza ze kobieta nie bedzie w stanie im sie odwdzięczyć tym samym!To że kobiety sa bezbronne nie powinno powodować tego iż moga być wykorzystywane w jaki kolwiek sposób wręcz przeciwnie powinno to być znakiem dla mężczyzny ze on jako gatunek silniejszy powinien jej bronic i opiekowac sie nia!!!!!!
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
denerwuje mnie to, że kiedy dziewczyna umawia się z wieloma chłopakami to jest "puszczalska"

Przypominam ze to dzial filozofia a nie dzial o zyciu kobiet "ja chcialabym sie puszczac ale nie moge". Czy ci ktos broni? Czy ty naprawde nie znasz ani jednego madrego mezczyzny? Fakt tacy sa na wymarciu.

powinien jej bronic i opiekowac sie nia

Wlasnie dlatego jestescie zalezne. A ze juz sa debile a nie ludzie to juz sprawa kultury w jakiej zyjemy a nie mezczyzn czy kobiet. Co ma piernik do wiatraka.
 

asiek.stefa

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2007
Posty
589
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Gród cara
Nie zawsze kobiety są traktowane tak, jak same się cenią. Ja np ubieram się raczej normalnie, czasem mini, ale raczej nie wyzywająco, a czasem byłam traktowana w sposob, ze lepiej nie gadac. To zalezy od typu faceta. Mój kocha mnie i szanuje, ale np 1 koleś wyzwał mnie za to, ze odmowiłam pójścia do łózka, a inny puścił genialny "zart"- to i tak wezmę Cie siłą, co jakoś nie było zabawne, zważywszy na fakt, że przytrzymywal mi ręce i w ogole i podobna sytuacja to niestety nie pierwszy raz. Dlatego często trudno mi nie myslec, ze kobiety są dla facetów narzędziami. Jeden mój nauczyciel zawsze powtarzał, ze sa ludzie i kobiety. Oczywiście nie nalezy generalizowac i są kobiety, co się proszą o takie traktowanie, ale taki jest archetyp kulturowy.
 

Przemus

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2008
Posty
462
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Sam Nie Wiem...
trudno powiedziec, choc zdarzylo mi sie byc swiadkiem takiego traktoweania dziewczyn u mnie w szkole... moja reakcja byla prosta... w:cenzura: temu kto tak robil... pamietam tez jak na lekcji moj teraz juz byly PRZYJACIEL ublizal mojej przyjaciolce... dostal w pysk ode mnie(noo i przypadkie ukruszyle mu zeba:p) ale sie nie plul bo wiedzial za co i ze nienawidze jak ktos tak sie do kobiet/dziewczyn odnosi...
 

dzwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
Nie zawsze, czasami jest odwrotnie.
Jestes zalosny.
Sa to wyjatki, tak rzedkie, ze wstydzilbys sie o nich wspominac.


Po czesci to tez wina kobiet, bo gdyby czesciej dawaly to nie bylo by prostytucji...

Gdyby czesciej dawaly? Czyli Kobieta jest narzedziem, gdy jest prostytutka. A czym by byla, gdyby ,,czesciej dawala''?

Jeśli jesteś wierząca to powinnaś wiedzieć, że kobieta została stworzona po to, aby zaspokajać potrzeby ,,człowieka" - czyli mężczyzny ;)
Chlopaku, idz, poczytaj Biblie, ZROZUM i dopiero wypowiadaj sie na jej temat - bo narazie tylko odstraszasz innych.

Wybaczcie panie :) ale to nie jest moje podejście, poczytajcie Biblię, tam znajdziecie antologię kobiety ;)
Twoje podejscie, a Biblijna antologia Kobiety, to dwie zupelnie inne sprawy i na chwile obecna - nawet nie probuj ich porownywac!

Wiem ze kobiety sa bardziej wrazliwe i inaczej odbieraja wszystko....
Ale przez to traca na inteligencji...dlatego uwazam je za to brakujace ogniwo....

Nie widze logiki. Od kiedy wrazliwosc eliminuje inteligencje?
Poza tym skoro Kobieta jest ,,brakujacym ogniwem'' pomiedzy malpa a czlowiekiem, kim bedzie malpa rodzaju zenskiego? Brakujacym ogniwem pomiedzy psem, a malpa?

Dorti, a jednak mózg kobiety i mężczyzny bardzo się różni ;) polecam google.
Kobieta kieruje się głównie emocjami, a facet czystą logiką.

Czlowieku, ktory kieruje sie glownie ,,czysta logika'' - zwracam sie do Ciebie raz jeszcze.
Nie wiem na czym dokladnie opierasz swoje przekonania, czy na google, czy na Biblii - ktorej zreszta nie rozumiesz. To ze mozg ma inna budowe nie ma w ogole znaczenia. Slonie nosza mozgi duzo wieksze od ludzkich - jak to dobrze wiec, ze nie potrafa mowic, bo bylibysmy zbyt glupi, zeby z nimi rozmawiac, prawda?
Mozg Kobiety funkcjonuje inaczej.

Innosc - trudne slowo.

Uwazam, ze gdyby Mezczyzni byli bardziej pokorni, mogliby sie sporo od Kobiet nauczyc. Niestety im to nawet przez mysl nie przejdzie, bo w koncu sa silni i mysla ,,glownie czysta logika''. Gdyby nawet doszlo do takiego stanu rzeczy, w ktorym facet nie uwazalby sie za lepszego od Kobiety - zawiodlaby go inteligencja. Inteligencja?! Tak, bo ta nie polega ani na samej logice, ani na kompromisach.

Inteligencja emocjonalna - jak nie wielu mezczyzn ma dzis o niej pojecie.


Pozdrawiam Kobiety.
bezinteresownie.
 
P

Październik

Guest
Ja nigdy nie wyzwałem dziewczyny od suki itp. Dla mnie jest to krok ze strony faceta godny pożałowania, osobiście uważam że kobieta w wielu przypadkach sama godzi się na takie traktowanie, bądź prowokuje. Poza tym wszystko zależy od towarzystwa w którym się przebywa, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Ja nigdy nie wyzwałem dziewczyny od suki itp. Dla mnie jest to krok ze strony faceta godny pożałowania, osobiście uważam że kobieta w wielu przypadkach sama godzi się na takie traktowanie, bądź prowokuje. Poza tym wszystko zależy od towarzystwa w którym się przebywa, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.


Tu sie jak najbardziej zgadzam.

Pozdrawiam ;)
 

PrzemekB

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
127
Punkty reakcji
0
Miasto
z bliska a zarazem z daleka ;)
Hmm... Mówi się że Światem rządzą mężczyźni a kto może rządzić mężczyznami jak nie kobiety? Na wszystko można spojrzeć z różnych perspektyw a przytaczanie przykładów raczej nie da nam odpowiedzi. Zależnie od osobowości narzędziem zarówno może być kobieta jak i mężczyzna. A to co się działo, dzieje i być może dziać będzie pozostawiam bez komentarza.
 
Do góry