Kino Rosyjskie

terazpl

Nowicjusz
Dołączył
22 Wrzesień 2010
Posty
14
Punkty reakcji
0
Od jakiegoś czasu interesuję się właśnie kinem rosyjskim i muszę przyznać, że jest naprawdę niezłe. Do tej pory koncentrowałem się głównie na reżyserze Bałabanowie i jego filmy wywarły na mnie spore wrażenie. "Zhmurki" - film z roku 2005, świetnie nakręcony o "narodzinach" oligarchii w połowie lat 90. Jest to opis lekko przesadzony, ale bardzo dobrze pasuje do tej komedio-akcji. Śmiem twierdzić, że po obejrzeniu go slogan, jakoby w Rosji była mocna cenzura, traci sens. W Polsce jest z pewnością większa :/.
Oprócz tego film "Mofri" oparty na powieści Bułhakowa jest godny polecenia. Kino specyficzne, nie dla każdego, ale daje dużo satysfakcji. Polecacie coś?
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
W sumie mało widziałem rosyjskich filmów.
Z Balabanowa to widziałem tylko "Gruz 200" i niesamowicie wali po głowie (również brutalnoscią), ale mi się podobał.

Poza nim to chyba tylko - Andrei Zvyagintsey. Nakręcił genialny "Powrót" i trochę rozczarowujący "Wygnanie".

No i lubie jeszcze Tarkowskiego, ale to już takie tam specyficzne dosć kino.

PS
A tutaj np fajny szorcik: http://www.youtube.com/watch?v=GvK02GlXzbk :)
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Jeśli mowa o kinie rosyjskim to jestem w domu, bo coraz częściej przełączam na kanał Wojna i Pokój. Z takich które zapadają w pamięć to Morfina - jeszcze czasem leci na tym kanale. A jutro jest ten film
http://www.youtube.com/watch?v=k-8sjNUDcfc&feature=player_embedded
czyli Odrzucenie - wydaje mi się ciekawy. :) Zresztą obejrzę to dodam opinię.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Pomocne może być to:
Top 15 najlepszych filmów rosujskich ostatnich lat według portalu esensja:
http://www.esensja.pl/film/publicystyka/tekst.html?id=10979

Z 3 widziałem i były dobre, więc pewnie i reszta nie zawodzi.
 

GF327

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2007
Posty
49
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Z rosyjskich filmów polecam kino A.Tarkowskiego - np. "Stalker". Ponad to owarto też sięgnąć po filmy innych twórców , polecam "Idź i patrz", "Lecą Żurawie"
 
C

cifrao

Guest
Filmy Nikity Michałkowa - z tego, co oglądałem polecam "Dwunastu", "Cyrulik syberyjski", "Spaleni słońcem" i "Urga".
 

gijorg

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2009
Posty
83
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Gdańsk
Jedyny rosyjski film, który mi się spodobał, to "Tlen" ("Kislorod") Wyrypajewa. Składa się z 10 części, każda z nich jest w pewnym sensie teledyskiem. Film wyjątkowo postmodernistyczny i psychodeliczny, polecam każdemu fanowi niszowego kina!
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Dziś po 22 jest ciekawy film - Sala numer 6na kanale Wojna i Pokój.
Zapowiedź http://www.youtube.com/watch?v=5tw-HZA8caE&feature=player_embedded
 

kreator007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ja bardzo lubię ten kanał Wojna i Pokój. Praktycznie co dzień jest coś do obejrzenia. Np. dziś dosyć ciekawy film Zaginione imperium. Tak naprawdę to nic nie ma na tych podstawowych stacjach. Same stare filmy i powtórki, a tu zawsze znajdzie się jakiś fajny życiowy film.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nie lubię rosyjskiego kina. Może za tematykę... ale jest w nim coś co mnie odpycha. Chociaż te nowsze filmy są do strawienia. Np. "9 kompania"
 

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
A czy ktoś widział film Spaleni słońcem? Można było obejrzeć na Wojna i pokój. Muszę przyznać, że sporadycznie zaglądałam na ten kanał ale po obejrzeniu tego filmu to się na pewno zmieni. Widzę w wątku kilka propozycji filmowych, może będą powtarzać, muszę przeglądać ramówkę programu.
 
Do góry