kilka porad

Status
Zamknięty.

stan007

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich

Od jakiegoś czasu zafascynowal mnie świat RPG. Ale nie bardzo wiem jak zabrac sie do tego, jak zaczac grac. Jak wybrac system, jest ich pełno. Czym się róznią. Chyba trzeba stworzyc własna postac. Proszę o pomoc. Jestem początkujacy ale chcę się rozwinać.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Polecam portale dotyczące RPG np. Gildie
Rzucam link do artykułu “Co to jest RPG?”
http://www.teksty.gildia.pl/jerzy_szeja/cotojestrpg
Warto też się zorientować czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie ma jakiś klubów fantasy. Bo na forum ciężko wytłumaczyć, poza tym każdy powiedziałby Ci co innego xP bo każdy gra w RPGi inaczej ;)
Prawda jest taka że dopóki nie spróbujesz to się nie przekonasz :p
Jak chodzi o system rpg to jako, że jesteś początkujący polecam D&D albo Warhammera od tego zaczynała większość i chyba są najbardziej przystępne ze wszystkich :)
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Nie prawda… D&D jest prostsze i przystępniejsze… Bardziej w konwencji bajkowej więc łatwiej sobie wyobrazić… I więcej gier komputerowych wyszło z tego świata :p
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
No ba! :D

Wie pan co, panie Qon? Zrobił się nam offtop… i jak przyjdzie pan DaMi to rozgoni nas jak nic…
To tak wracając do tematu ^^ to wszystkim nowym polecam Shadowruna :D ^^
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
No ba! :D

Wie pan co, panie Qon? Zrobił się nam offtop… i jak przyjdzie pan DaMi to rozgoni nas jak nic…
To tak wracając do tematu ^^ to wszystkim nowym polecam Shadowruna :D ^^

Nie no, DaMi nasz człowiek, wie że erpegowcy też ludzie, zdrowie szefa :piwko: . A poza tym to nie OT, niech nowy czyta i nabiera ochoty na zostanie stary erpegowym wyjadaczem :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie rozpędzajcie się tak, bo jak nie DaMi to ktoś inny tutaj zajrzy... :] Więc z łaski swojej, udzielajcie tych porad...

ps: Qon - nie taka znowu 'mała' :p
 

stan007

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Troszke poczytałem lecz pisze tam ogolnie co to jest RPG. Ale teraz tak. Jak mogę zaczyć grac w to na forum? Bo na żywo to narazie nie mam z kim itp. Jak stworzyc postac? Gdzie grać?
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Nie no, DaMi nasz człowiek, wie że erpegowcy też ludzie, zdrowie szefa :piwko: .

Ot, co! :)

Kath, nie strasz mną ludzi proszę :D. Ja to nie Berials, mała :p.

A ja przygodę z RPG polecam od gry w Planescape Torment na pc. Mówcie co chcecie, ale ten tytuł jest jedynym, który można z czystym sercem nazwać "komputerowym rpg". Jeśli go uczciwe przejdziesz (magiem z max int i mądr) to będziesz miał już całkiem niezłe wyobrażenie jak wygląda "prawdziwa" sesja z dobrymi graczami i (bardzo!) dobrym mg :eek:k: . Jeśli ci się spodoba - zgłoś się dalej po kolejne porady :).
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Możesz zagrać u nas jak będzie nowa sesja (albo na TaLu http://www.tal.webd.pl/ lub tym podobnym serwisie)
A jak zacząć? Na forumowisku zapisujesz się w temacie rekrutacyjnym tam masz schemat karty postaci, który wypełniasz i potem już zależy od mistrza gry. :)

Kath, nie strasz mną ludzi proszę :D. Ja to nie Berials, mała :p.

Dami- No dobra, dobra ale kto mi dzisiaj groził % xP ?
I ja jeśtem duzia ploszem Pana! :p
Tak swoją drogą.. hm.. lubie jak ktoś do mnie mówi Mała xP
 

stan007

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2007
Posty
27
Punkty reakcji
0
Chyba o tą karte Ci chodzi:
Karta postaci:

Imię/pseudonim:
Rasa:
Profesja*:
Umiejętności**:
Czary***:
Ekwipunek:
Charakter:
tylko nie wiem co wpisac tzn. rasa? jaki jest wybór i ta cala reszta? trzeba zrobic nowy temat o swojej postaci?

sorry ze 2 pod rząd

Jeśli juz stowrzę postać to gdzie mogę zacząć grac albo chociaz obserwowac?
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
> No jak rany... to co dla Ciebie jest oczywiste, Draken to dla innej osoby już nie musi być takie łatwe. Więc daruj sobie te Twoje słynne "lol"e. Jakbym ja miał tak rozumować, to musiałbym stawiać "lol" po każdym Twoim poście :D.

A gdzie grać napisała Ci już Kath.
 
Status
Zamknięty.
Do góry