kierunek pogimnazjalny.

920727

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
witam, chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy dotyczącej architektury.
mianowice, do jakiej szkoły powinnienem pójść po ostatniej klasie gimnazjum aby utrwalać kierunek architekta?
jakieś technikum, bądź liceum profilowane, bo nie bardzo jestem obeznany w szkołach wyższych :)
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
mat - fiz , najlepiej z jakimś rysunkiem technicznym w ramach zajęć dodatkowych.

technikum... w niektórych miastach są takie profile jak "technik architektury krajobrazu" ale są one spotykane niezwykle rzadko.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Jak wyżej. Przede wszystkim powinieneś iść gdzieś gdzie stawia się akcent na przedmioty ścisłe. Do tego we własnym zakresie iść na jakieś zajęcia dodatkowe z rysunku technicznego. Jeśli znajdziesz szkołę z takim przedmiotem to w sumie tylko lepiej dla ciebie. Możesz też poszukać jakiegoś technikum budowlanego. Wiedza tam zdobyta powinna ci się przydać, ale z technikami jest różnie więc może lepiej LO i zrobić jak wcześniej pisałem.
 

920727

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
Nie bardzo rozumiem, czyli po gimnazjum poszukać technikum i profil - architekt krajobrazu, a jeśli nie to co?
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
najlepiej dobre LO z profilem mat - fiz + zajęcia z rysunku technicznego
 

920727

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
I co po tym będe miał architekta? :)
Chyba lepiej do tego technikum o profilu architekt? :)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
architekture mozesz studiowac na uczelni wyzszej tego sie w technikum nie robi. Skonczenie dobrego technikum budowlanego moglo by ci pomoc ale dobre technikum ciezko znalezc wiec idz do LO z profilem mat inf.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
akurat u mnie w mieście jest technikum o profilu architekt krajobrazu :p ale nie wiem, czy dobra szkoła czy nie, bo tam nie chodzę ;p jeśli nie znajdziesz takiego technikum to rzeczywiście najlepiej mat-fiz, po prostu kierunek typowo ścisły i jakieś dodatkowe zajęcia prywatne, z rysunku. Brat mojego kolegi studiuje architekturę, właściwie już skończył, a był w technikum budowlanym... także ... wszystko generalnie zależy od szkoły i umiejętności. Po skończeniu, nawet technikum, nie jesteś architektem, tylko możesz wybrać się na studia w tym kierunku. Popatrz sobie nas uczelnie (;
 

920727

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
Czyli po gimnazjum mam do wyboru dwie szkoły technikum budowlane, LO z profilem mat-inf, albo technikum o profilu architekt krajobrazu :)
Co z tego bardziej pomoże na studiach? I co po ile lat trwa?
 

920727

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
Znalazłem w swoim mieście Technikum Budowlane (4 lata) o kierunku technik architektury.
Co o tym sądzicie, po tym konieczne są studia? Jeśli tak to ile trwają?
 

920727

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
Czyli kieruje się po gimnazjum do technikum budowlanego, bo mam dobre w swoim mieście, i jest kierunek technik architekt, a potem studia :)
A jeśli w między czasie zmieniłbym zdanie to po tym 4-letnim technikum budowlanym ciężko jest o dobrą pracę? Oczywiście chodzi mi o prace budowlane itp :)
 

920727

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bytom
już może bez przesady? takie odpowiedzi są żenujące ...
pytam się poważnie, a jak na moją wiedzę to jest wiele ludzi bez studiów i mają dobrą pracę :)
 

wietrzna11

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiem, że w jednym liceum we Wrocławiu (LO nr 3) jest klasa architektoniczna. Czyli rozszerzona matematyka i fizyka+w ramach obowiązkowych zajęc są zajęcia z rysunku technicznego itp. Więc może w Twojej miejscowości jest coś takiego. Ewentualnie klasa mat-fiz w liceum i dodatkowe zajęcia z rysunku. Chociaż ja mam koleżanki, które uczyły się w liceum w klasie humanistycznej z rozszerzoną historią i WoS-em, a bez problemu dostały się na architekturę i urbanistykę na PWr albo na architekturę krajobrazu na Akademię Rolniczą, więc z tego wychodzi, że wszystko zależy od ucznia
 
Do góry