kiedy bede wiedzieć?

monisiaaa16

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
HEJ jestem tutaj nowa na tym forum i nie za bardzo wiem jak tu sie obslugiwac i poruszac po tej stronie ;) mam jedno pytanie bo wczoraj chyba mielismy z chlopakiem mala wpadke;/ i nieiwem czy jestem w ciazy :( moze wiecie kiedy bede wiedziala czy jestem w ciazy czy nie i jakie beda pierwsze objawy i kiedy moge zrobic test to bardzo wazne i porsze was o szybka odpowiedz pomóżcie :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
pierwszym objawem jest brak miesiaczki bol piersi, nudnosci troche pozniej czeste oddawanie moczu... okolo 14 dni po stosunku mozesz zrobic test ale nie wiem czy bedzie wiarygodny
 

monisiaaa16

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
pierwszym objawem jest brak miesiaczki bol piersi, nudnosci troche pozniej czeste oddawanie moczu... okolo 14 dni po stosunku mozesz zrobic test ale nie wiem czy bedzie wiarygodny


no tak ale nie moge jakos wczesniej sie tego dowiedziec ;/ ?

Zrób test ciążowy, albo idź do ginekologa
tylko w tym jest problem ze ja nie pelnoletnia jestem ;/ a tam chyba jak sie nie ejst pelnoletnik nie chodzi sie samemu;/ wiec nieiwem co mam zrobic;/
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Wcześniej raczej się nie dowiesz. Czekasz do dnia okresu i robisz test sikany albo idziesz do laboratorium i robisz test z krwi (bardziej wiarygodny i nie trzeba skierowania od lekarza).
Do ginekologa też możesz iść ale prywatnie. Wystarczy, że podzwonisz po prywatnych gabinetach w swojej okolicy i się dopytasz czy przyjmują niepełnoletnie i ile kosztuję wizyta. Z tym, że lekarz tez może jeszcze nie stwierdzić ciąży we wczesnym stadiu.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
no jak masz sie wczesniej dowiedziec?? pojdz na badanie beta hcg ale ok 14 dni po stosunku nie szybciej
 

monisiaaa16

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
Wcześniej raczej się nie dowiesz. Czekasz do dnia okresu i robisz test sikany albo idziesz do laboratorium i robisz test z krwi (bardziej wiarygodny i nie trzeba skierowania od lekarza).
Do ginekologa też możesz iść ale prywatnie. Wystarczy, że podzwonisz po prywatnych gabinetach w swojej okolicy i się dopytasz czy przyjmują niepełnoletnie i ile kosztuję wizyta. Z tym, że lekarz tez może jeszcze nie stwierdzić ciąży we wczesnym stadiu.



a po jakim czasie od stosunku moge roic test?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Testy mówią różnie, ale najwiarygodniej to w dniu okresu bo wcześniej test może wyjść niepoprawnie.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
przeczytaj sobie tematy już będące na tym forum. znajdziesz bardzo dożo informacji o objawach ciąży i o testach także. no i o wizycie u gin również.
 

shessej

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2008
Posty
59
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Zielona
Mała wpadka? To zależy jak to rozumiesz, bo może trochę wyolbrzymiasz sprawę, jak to często się tu zdarza... Najlepiej będzie jak poczekasz na okres i nawet jeśli się nie pojawi, zrobić testy. Ginekolog prywatnie powinien przyjąć Cię, mimo że jesteś niepełnoletnia. W końcu seks w Polsce nie jest zakazany po ukończeniu 15 roku życia (chyba, że tyle nie masz), więc i w konsekwencji nie masz obowiązku się wstawić z mamą. Takie moje zdanie.
A na razie postaraj się uspokoić i czekaj, bo jak będziesz się denerwować, to okres może Ci psikusa strzelać.
 

monisiaaa16

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
wielkopolska
Mała wpadka? To zależy jak to rozumiesz, bo może trochę wyolbrzymiasz sprawę, jak to często się tu zdarza... Najlepiej będzie jak poczekasz na okres i nawet jeśli się nie pojawi, zrobić testy. Ginekolog prywatnie powinien przyjąć Cię, mimo że jesteś niepełnoletnia. W końcu seks w Polsce nie jest zakazany po ukończeniu 15 roku życia (chyba, że tyle nie masz), więc i w konsekwencji nie masz obowiązku się wstawić z mamą. Takie moje zdanie.
A na razie postaraj się uspokoić i czekaj, bo jak będziesz się denerwować, to okres może Ci psikusa strzelać.



ok dzikeuje za wszytsko
 
Do góry