Kibice nie uszanowali minuty ciszy ku pamięci Mazowieckiego

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a pamiętasz może Ewangelię, czy Chrystus przed uzdrowieniem chorego pytał go o CV, powiązania rodzinne ? Mówimy o geście humanitaryzmu chrześcijańskiego a nie elemencie walki politycznej. Czy Ruch Narodowy jest przeciwko nauce Chrystusa ?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 465
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
a pamiętasz może Ewangelię, czy Chrystus przed uzdrowieniem chorego pytał go o CV, powiązania rodzinne ? Mówimy o geście humanitaryzmu chrześcijańskiego a nie elemencie walki politycznej. Czy Ruch Narodowy jest przeciwko nauce Chrystusa ?
Mazowiecki wykluczył się że wspólnoty Chrześcijańskiej . Katolik nie może popierać organizacji komunistycznych i ateistycznych potwierdził to po wojnie Papież Pius .Mazowiecki należał do PAX i popierał komunizm . Za wierność komunizmowi został posłem . Popierał aresztowanie Prymasa Tysiąclecia i popierał wszystkie szykany które spotkały Biskupów od komunistów . Nie protestował przeciwko Zamordowaniu Popiełuszki .

Jak Mazowiecki zwalczał podziemie – Historia Do Rzeczy


Przyszły premier III RP w szczytowym okresie stalinizmu wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi i emigracją niepodległościową – pisze w „Historii Do Rzeczy” Sławomir Cenckiewicz.
W oficjalnych panegirycznych publikacjach poświęconych Tadeuszowi Mazowieckiemu skrzętnie pomijana jest napisana przez niego w 1952 roku książka „Wróg pozostał ten sam”. Mazowiecki napisał ją wspólnie z Zygmuntem Przetakiewiczem, byłym działaczem przedwojennej „Falangi” i bliskim
współpracownikiem Bolesława Piaseckiego. Książka była elementem bezwzględnej komunistycznej kampanii wymierzonej w polskie podziemie niepodległościowe i wszelką opozycję.
Żołnierze Wyklęci zostali przez Mazowieckiego przedstawieni jako mordercy, a prowadzona przez nich działalność jako „bezsensowna” i „szkodliwa”. Gdy Sowieci i ich kolaboranci stosowali powszechny terror wobec podziemia niepodległościowego, Mazowiecki pisał w swojej książce, że koncepcja „drugiego wroga” (komunistów) jest wytworem od lat ciągnącej się propagandy antykomunistycznej i antyradzieckiej, którą w nowych warunkach kontynuują ośrodki dywersji w rodzaju BBC, Głosu Ameryki, Radia Madryt i Radia Wolna Europa ze swoim przekazem: „zabijajcie się wzajemnie”. W ten sposób próbuje się – stwierdzał Mazowiecki – zakwestionować owoce „rewolucji społecznej” w Polsce.
Przyszły premier III RP zaznaczał, że owa rewolucja musi rodzić ofiary: „Byłoby jakąś ahistoryczną, sentymentalną ckliwością nie widzieć tego, że każda wielka przemiana dziejowa pociąga za sobą ofiary także w ludziach. Każda rewolucja społeczna przeciwstawia sobie tych, którzy bronią
dotychczasowego porządku rzeczy, i tych, którzy walczą o nowy; przeciwstawia bezlitośnie. Jej prawa są twarde. ”
Co więc zrobić z antykomunistycznym podziemiem? Mazowiecki tłumaczył: „Człowiekowi, który świadomie i uporczywie daje posłuch tej dywersyjnej propagandzie, musimy otwarcie powiedzieć, że wraz z nią stawia na zapomnienie i schodzi na stromą drogę. Trzeba to wyrazić brutalnie, bo podobno śpiącego nigdy, nawet dość delikatnie – listkiem róży – przebudzić nie można.”
W książce groził ludziom Kościoła nie uznającym treści wymuszonego na episkopacie Polski porozumienia z komunistami z kwietnia 1950 roku, które potępiało „bandy podziemia”. Przestrzegał przed „lepem zachodniej propagandy”. Pisał również o „agenturalnym, rewanżystowskim polskim
Londynie”, składającym się z „kondotierów polskiego wstecznictwa”. Mieli oni uprawiać zakłamaną propagandę antykomunistyczną i podburzać świat do wojny. Oczywiście wszystko w imię interesów klas posiadających. Za popieranie komunizmu i oczernianie Biskupów nie powinnien mieć Chrześcijańskiego pogrzebu . Biskupi zignorowali słowa papieża który potępił komunizm i za popieranie komunizmu przez Chrześcijan groziła ekskomunika . Dlatego Mazowiecki nie powinien mieć pogrzebu Chrześcijańskiego .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
gadał dziad do obrazu a obraz ani razu....


znalazłem mój drogi kolego ewangeliczny dowód na błędność twojego rozumowania

Apeluje do nas: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 44-48).

Jak myślisz czy Chrystus w takiej sytuacji pochwaliłby brak szacunku do człowieka po jego śmierci nawet gdyby stał po drugiej stronie barykady wiary ?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
"Argumentacja biblijna" jest nieuprawniona, ponieważ jest zapowiedziany sąd ostateczny i my nie wiemy jakie będą na nim wyroki.
Kler katolicki zaleca oddzielenie osoby od przewiny. Powiada, że czyny trzeba osądzać, ale ludzi - nie.
To się nie da pgarnąć ludzkim rozumem, więc ja pamiętam, że mam wolną wolę, winowajców nie osądzam, ale ich t a k ż e NIE CZCZĘ!
Mazowieckiego i jemu podobnych nie czczę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Nie wiem dlaczego jestem posądzany, że Mazowieckiego i innych Olechowskch osądzam.
Znam rożnice między wydaniem wyroku na osobę, a odmówieniem mu czci i przywilejów. Bo niby za ci uprzywilejowywać i czcić?
Za wyrokiem sądu przeważnie idzie kara. Nie jest nią brak nagrody.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przykładasz do nauczania Chrystusa wzory państwowo-świeckie

Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd.

Chrystus nakazał wyraźnie w wielu miejscach ewangelii postawę pokory i wybaczenia. Nic nie mówił o tym ile to musi się przeciwnik wyznawcy Chrystusa ukorzyć, żeby zasłużyć na wybaczenie,

swoją drogą dlaczego po śmierci Mazowieckiego pojawiły się te kondolencje, czyżby kler polski się mylił ?

„Pan czasu i wieczności, życia i śmierci powołał do siebie Tadeusza Mazowieckiego, człowieka szlachetnego, o głębokiej duchowości i prawym sumieniu, katolickiego intelektualistę i polityka, który swoją osobowość, swoje życie rodzinne, działalność publiczną i polityczną budował na trwałym fundamencie wartości chrześcijańskich” – napisał w telegramie kondolencyjnym Prymas Polski abp Józef Kowalczyk.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Sączciciele różności, nawet sataniści.
Kibice Mazowieckiego nie czcicli, ja też nie czczę. I tyle! To nie jest czyn do osądzania nawet przez arcybiskupa NJakiegokolwiek.
Jest wielu znafcóf myśli i planów Pana Boga i niechże oni sądzą, że tylko kibice i ja tych boskich planów nie znamy
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Crow0 napisał:
W meczu Lechii ze Śląskiem, kibice postanowili, że nie uczczą minuta ciszy pamięci zmarłego niedawno Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego premiera III RP. Zamiast tego z sektorów obu drużyn dało się słyszeć m.ni. "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści".

Tu nieco więcej w temacie.
http://wyborcza.pl/1,75248,14887747,Kibole_Lechii_i_Slaska_nie_uszanowali_minuty_ciszy.html

Co sądzicie o tej sprawie?
Zachowanie kibiców było może i nieodpowiednie, ale jaki speaker wychodzi z takim pomysłem? Jaruzelski jako pierwszy prezydent III RP tez może liczyć na takie pośmiertne honory?
Mój komentarz jest taki, że kibice nie są raczej kwiatem polskiej inteligencji i zbyt rozgarniętą częścią społeczeństwa. Nazywanie legendarnego antykomunisty, komunistą którego chcieliby powiesić na drzewie jest tym samym, jak nazwać Jarosława Kaczyńskiego wysokim umięśnionym bohaterem, który jak puści bąka to pachnie fiołkami.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
107
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ciemną masą łatwo się steruje, kibice są tego najlepszym przykładem (oczywiście nie wszyscy). Ktoś zarzuci im jakimś hasłem, a Ci zaraz pójdą za nim na koniec świata, nie zastanawiając się nawet po co. Co tu dużo mówić, pokazali ile są warci, no i cóż... Pozostaje tylko ubolewać, że tacy ludzie potem są w tv, prasie itp i na podstawie ich zachowania ocenia się Polaków za granicą.
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Isen1822 napisał:
Ciemną masą łatwo się steruje, kibice są tego najlepszym przykładem (oczywiście nie wszyscy). Ktoś zarzuci im jakimś hasłem, a Ci zaraz pójdą za nim na koniec świata, nie zastanawiając się nawet po co. Co tu dużo mówić, pokazali ile są warci, no i cóż... Pozostaje tylko ubolewać, że tacy ludzie potem są w tv, prasie itp i na podstawie ich zachowania ocenia się Polaków za granicą.
Słusznie zwróciłes uwagę. To, że w naszym kraju sa troglodyci i bandyci stadionowi to norma. W innych też są. Tylko w innych krajach są na marginesie a u nas to siła społeczna która wypowiada sie w tv czy prasie. Na prawdę dumny jestem z kibiców Legii, którzy w październiku powyrywali głośniki w samolocie lecąc do Rzymu, kibiców Ruchu Chorzów, którzy na meczu ws Sewilli dostali szału i połamali wszystkie krzesła. Hiszpanie patrzyli na nich jak na małpy i nie rozumieli czemu oni to robią. No Poznań w którym mieszkam ma wspaniałą Wiare Lecha, bandę ćwierćinteligentów, którzy na meczu z Litwinami nazywają nas Panami i karzą klękać. A w kulturalnej Finlandii urządzaja bijatyki z policją. Chwała naszym bohaterom! Te zarumienione twarze nie skażone myśleniem.
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
Medialna nagonka przynosi efekty. Okropni kibice nie uczcili komunisty, przez którego zbrodniarze komunistyczni nie zostali osądzeni mimo, iż Ustawa z 1997 roku mówi, że zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu nie ulegają przedawnieniu. Mazowieckiego uczcili, ogłosili żałobę narodową. A kto uczcił kapitana Józefa Kowalskiego najdłużej żyjącego weterana wojny polsko - bolszewickiej? Jakoś nie zauważyłam, żeby była żałoba narodowa po jego śmierci.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
musiał być to faktycznie straszny człowiek, sam jeden uratował komunistów od kary. Skoro tak komunistom pomagał to dlaczego rządził tak krótko i przegrał wszystko z Wałęsą ?
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
Herbatniczek napisał:
musiał być to faktycznie straszny człowiek, sam jeden uratował komunistów od kary. Skoro tak komunistom pomagał to dlaczego rządził tak krótko i przegrał wszystko z Wałęsą ?
No i jeszcze po co biegał z opozycja po ulicach, przecież jako "komunista" mógł mieć posadę. A może był kretem? Tylko pomyłkowo obalił komunę i wprowadził demokrację. Ech... jak dobrze, że Polska miała takich "komunistów"...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
e tam, to był jakiś misterny plan teczkowych agentów, miał bronić przez to że zwalczał, ale jak zaczął zwalczać to przestał bronić i musiał przestać zwalczać żeby zacząć bronić

wirtuoz Zagłoby by lepiej tego nie wymyślił
 
Do góry