Kibice nie uszanowali minuty ciszy ku pamięci Mazowieckiego

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
W meczu Lechii ze Śląskiem, kibice postanowili, że nie uczczą minuta ciszy pamięci zmarłego niedawno Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego premiera III RP. Zamiast tego z sektorów obu drużyn dało się słyszeć m.ni. "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści".

Tu nieco więcej w temacie.
http://wyborcza.pl/1,75248,14887747,Kibole_Lechii_i_Slaska_nie_uszanowali_minuty_ciszy.html

Co sądzicie o tej sprawie?
Zachowanie kibiców było może i nieodpowiednie, ale jaki speaker wychodzi z takim pomysłem? Jaruzelski jako pierwszy prezydent III RP tez może liczyć na takie pośmiertne honory?
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Herbatniczek napisał:
dzicz, małpy mają więcej empatii
Może i masz rację. Kibice wychowaniem nie grzeszą. Nie wiem jednak co speaker sobie myślał proponując minutę ciszy za Mazowieckiego. To było do przewidzenia. Nawet więcej niż pewne.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
chodzi o kulturę a nie politykę. Przecież taka prośba o 1 minutę ciszy jest częsta: a to zmarł jakiś piłkarz emeryt, jakiś dawny działacz sportowy. Wystarczyło 1 minutę nic nie mówić i przynajmniej po chrześcijański odmówić "Wieczne odpoczywanie..." Ale nie, przecież mają prawo do agresji bo tamten to komuch, pedał, itp. Albo się ma kulturę albo nie i nie można się usprawiedliwiać, że tamtemu się należało
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Crow0 napisał:
W meczu Lechii ze Śląskiem, kibice postanowili, że nie uczczą minuta ciszy pamięci zmarłego niedawno Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego premiera III RP. Zamiast tego z sektorów obu drużyn dało się słyszeć m.ni. "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści".

Tu nieco więcej w temacie.
http://wyborcza.pl/1,75248,14887747,Kibole_Lechii_i_Slaska_nie_uszanowali_minuty_ciszy.html

Co sądzicie o tej sprawie?
Zachowanie kibiców było może i nieodpowiednie, ale jaki speaker wychodzi z takim pomysłem? Jaruzelski jako pierwszy prezydent III RP tez może liczyć na takie pośmiertne honory?
Nie popierał zachowania kibiców . Mazowiecki nie zasłużył na minutę ciszy . Wprowadził politykę grubej kreski . Oznaczała bezkarność zbrodniarzy komunistycznych . Innych krajach latach 90 sądzono zbrodniarzy komunistycznych i było oczywiste że muszą dostać kare za zbrodnię a generałowie którzy tłumili protesty Solidarności nie powinni być w armii a szczególnie osoby które strzelały do ludzi na Pomorzu latach 70 . Po likwidacji NRD prowadzono jawność teczek służb komunistycznych i każdy kto donosił nie może być posłem , pracować służbach i traci mandat posła i radnego . Każdy ma dostęp do teczek . Zablokowano drogę komunistą do władzy i służb . Dziennikarze , inne zawody muszą przejść obowiązkową lustrację i dziennikarz lub inny pracownik jeśli szef chce musi pokazać teczkę . Jeśli donosił traci pracę . Naszym kraju tego nie zrobiono . Jeśli jest kłamcą lustracyjnym to nie może pełnić stanowiska tylko 10 lat a powinien dożywotnio . Prowadzono plan Balcerowicza który doprowadził do nędzy społeczeństwo i zlikwidowano kołchozy . Zamiast dać tą ziemie chłopom który uprawiali ją od wielu lat . Plan Balcerowicza prowadził kult obcych firm . Sprzedawano prawie za darmo fabrykę a obca firma tworzyła magazyn i pozbywała się konkurencji . Po likwidacji PGR - ów ziemie kupowali prawie za darmo obce nację i tworzyli szklarnie . Nie potrzebowali Polskich pracowników a jeśli już to kilka osób . . Każda nacja wydobywa własny węgiel .
Górnictwo - zamiast korzystać z Polskiego Węgla sprowadzany jest Ukraiński i Rosyjski Węgiel . Polskie górnictwo traci zysk . Absurdalny sposób zlikwidowano kopalnie które przynosiły zysk i były bezpieczne i zostały kopalnie których jest metan . Powodem była aktywność Solidarności . Górników spotkały absurdy mają pylice i nie są zdolni do pracy a nie mogą dostać renty a nikt nie przyjmie ich do pracy . Wielu miastach jest węgiel i można go wydobywać . Państwo zyska podatki i zyski a ludzie pracę i poprawę bytu . Sprowadzany jest obcy węgiel a Polscy obywatele żyją w nędzy i patrzą na obcy węgiel . Istnieją huty i elektrownie sprowadzają obcy węgiel . Blisko siebie mają własne pokłady węgla . Spadły by koszty produkcji i szybciej dotrze węgiel . Na graniczy Ukraińskie są inne tory i trzeba zmienić koła . Trwa to wiele godzin.
Majątek za okupacji komunistycznej zyskali kolaboranci czyli osoby współpracujące SB , MO dzięki temu mogli dostawać stanowiska , handlować walutami , tworzyć meliny i dostawali działki i majątek po Niemcach , wrogach komunizmu . Nie stracili majątku i do dziś korzystają z tego . Dzięki temu nowej rzeczywistości wiedzieli o reformach i mogli zakładać kantory i za darmo dostawali fabryki , kopalnie i kamienice . Do dziś mogą okrada państwo bo przez wiele lat współpracowali organizacjami SB i byli partii komunistycznej lub organizacjach popierających komunizm lub Stan Wojenny i bardzo często handlowali walutami i współpracowali SB dzięki gromadzili majątki . Rumuni mieli dosyć nędzy i okradania ich i sami rozprawili się z donosicielami i kolaborantami . Ten sposób ukarali ich za zbrodnie i zabrali kolaborantom majątki . Naszym kraju nie było tego i sami zrezygnowali z władzy bo wiedzieli ze zostaną złapani przez tłum i brutalnie pobici i zamordowani jak Rumunii . Dlatego powinni zostać aresztowani i za wolność oddać połowę majątku . Bo przez wiele lat Bogacili się kosztem społeczeństwa .Rządy Mazowieckie oznaczały nędze społeczeństwa . Kreowany jest oficjalnie jak rząd nie komunistyczny i premier . Przez wiele lat należał do PAX organizacji popierającej władze komunistyczną i za wierność został posłem komunistycznym .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to za mało, myślę że byłbyś bardziej usatysfakcjonowany gdyby jego zwłoki rzucono by na pożarcie psów, wyhodowanych przez legion polskich patriotów-kiboli. Następnie jego wnuczki winne być zgwałcone przez inne zastępy legionów polskich patriotów a majątek spalony.
WRESZCIE BY ODPOWIEDZIAŁ ZA GRUBĄ KRESKĘ
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Herbatniczek napisał:
chodzi o kulturę a nie politykę. Przecież taka prośba o 1 minutę ciszy jest częsta: a to zmarł jakiś piłkarz emeryt, jakiś dawny działacz sportowy. Wystarczyło 1 minutę nic nie mówić i przynajmniej po chrześcijański odmówić "Wieczne odpoczywanie..." Ale nie, przecież mają prawo do agresji bo tamten to komuch, pedał, itp. Albo się ma kulturę albo nie i nie można się usprawiedliwiać, że tamtemu się należało
Wiesz, rozumiem, że minutą ciszy miał też być uhonorowany Cieślik. Ale Mazowiecki? Co on miał z piłką wspólnego. No i dlaczego honorować go minutą ciszy? Co on takiego dla Polski zrobił? Ani nie zmarł tragicznie, ani nie miał specjalnych zasług. Ubolewają w telewizji nad jego śmiercią, jakby to był Jan Paweł II. Większości ludzi kojarzy się on z aparatem represyjnym, komunizmem. Dla mnie coś takiego jest niedopuszczalne...

Nie dziwi mnie więc fakt, że kibice tak zareagowali. Oni nie należą do grupy "poprawnych politycznie". To nie redaktorzy TVN, TVP czy Polsatu, którzy grzecznie będą wciskać ludziom historyjki i pierwszym premierze RP.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Crow0 napisał:
Nie dziwi mnie więc fakt, że kibice tak zareagowali. Oni nie należą do grupy "poprawnych politycznie". To nie redaktorzy TVN, TVP czy Polsatu, którzy grzecznie będą wciskać ludziom historyjki i pierwszym premierze RP.
Głupota ludzka nie ma granic,więcej nie powiem w temacie...


Crow0 napisał:
Ani nie zmarł tragicznie, ani nie miał specjalnych zasług.
szok -tyle mogę powiedzieć...
 

greggxx

Stały bywalec
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
580
Punkty reakcji
153
Śmiem twierdzić, że gdyby nie działania Mazowieckiego, Balcerowicza, Kuronia z czasów przełomu bylibyśmy teraz w czarnej d*pie. A stan gospodarki na poziomie dzisiejszej Bułgarii czy Rumunii. Oczywiście, że można było zrobić coś lepiej, 24 lata później można na chłodno wiele rzeczy przeanalizować, ale to jest 24 lata bez presji i już z pewnym doświadczeniem. Aczkolwiek gdy się spojrzy na inne kraje bloku wschodniego, to naprawdę nie jest najgorzej.
 

NormaJeane

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
5
Drodzy Państwo,

Temat dotyczy tego, jak oceniamy zachowanie kibiców w czasie minuty ciszy dla osoby, która była istotna pod względem historii Polski. To, czy zasłużył się tak, czy inaczej, dla dla niektórych w ogóle, nie ma tu w ogóle znaczenia!

Zachowanie kibiców oceniam jako ewidentny brak szacunku, brak elementarnych zasad dobrego wychowania, słoma z butów i łajno na podeszwach. Tyle.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
sewanna napisał:
szok -tyle mogę powiedzieć...
Co jest takiego szokującego w mojej wypowiedzi? Nie widzisz różnicy między ludźmi, którzy w historii naszego kraju zasłużyli się dla Polski, a ludźmi, którzy tylko wykonywali swoje obowiązki średnio lub miernie? Mazowiecki był ostatnim premierem PRL, pierwszym III RP. Przypadek?

Czym sobie Kaczyński zasłużył na pochowanie na Wawelu (obok królów)? Czym sobie zasłużył Mazowiecki na żałobę? Wybitnym mężem stanu nie był, specjalnych zasług dla Polski nie wniósł. Był niczym rzemieślnik, robił swoje, nie wybijając się zanadto ponad średnią. Na jego miejsce znalazło by się i tysiąc podobnych.

Szacunek zmarłym się należy i w pełni potępiam zachowanie kibiców, ale na miłość boską. Na cóż komu fałszywa poprawność polityczna. Wszystkich oburzają słowa krytykujące zmarłych. Historia natomiast (przynajmniej w tym przypadku) nie daje powodów by się tak wzniośle delektować obłudą.
greggxx napisał:
Aczkolwiek gdy się spojrzy na inne kraje bloku wschodniego, to naprawdę nie jest najgorzej.
I tu sam odpowiedziałeś sobie na pytanie postawione przez Twój wywód. Można jedynie dodać, że twarze na Wiejskiej się zmieniają, ale tylko iluzorycznie. Efekty te same.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Śmieją się z Mongołów, gadając, że w namiotach mieszkają, bo słowa 'jurta' nie znają. Śmieją się z mieszkańców Afryki, że po pustyni biegają na golasa. Śmieją się z cyganów, twierdząc że to oszuści. A sami zachowują się jakby nigdy jaskini nie opuścili i koła nie wynaleźli.
 

NormaJeane

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2013
Posty
45
Punkty reakcji
5
Thyme napisał:
Śmieją się z Mongołów, gadając, że w namiotach mieszkają, bo słowa 'jurta' nie znają. Śmieją się z mieszkańców Afryki, że po pustyni biegają na golasa. Śmieją się z cyganów, twierdząc że to oszuści. A sami zachowują się jakby nigdy jaskini nie opuścili i koła nie wynaleźli.
Dokładnie. Nic dodać, nic ująć.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Prawdopodobnie kibice wzięli pod uwagę to, że Mazowiecki zapowiedział, iż nie będzie w Polsce dekomunizacji i słowa dotrzymał.
Grubej kreski kibice na tym stadionie najwyraźniej nie pochwalali.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli jesteśmy jako Polacy kulturalni wybiórczo. Jeśli kogoś lubimy to zwracamy się do kogoś kulturalnie, jak ktoś nam nie leży z mordą. Moi rodzice uczyli mnie że dzień dobry to należy mówić każdej osobie ode mnie starszej, dziś mamy nowy kanon kultury młodego pokolenia - masz mówić dzień dobry temu który jest "prawdziwym patriotą", osobę wobec której nie ma pewności czy jest prawdziwym patriotą podstawić nogę. To nie grzech
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Moi rodzice uczyli mnie, że mam mówić gut morgen wszystkim Niemcom.
Ma się rozumieć, że teraz postąpię jak Miczurin i p r z e s a d z ę:
Ostentacyjniie bym nie wstał, gdyby padła propozycja uczczenia minutą ciszy kogoś, kogo uważam za wszarza. Np jakiegoś Niemca ode mnie starszego. Albo kogoś, kto namawia do połączenia Polski z Niemcami we wspólny organizm polityczny. Z "wyzwolicieli" z roku 1945 wyjątków nie robię.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to smutne co piszesz, więcej Chrystusa w twoich myślach zalecam
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
Tak się zastanawiam, czy my się kiedys pozbędziemy tego piętna zbrodniarzy z poprzedniego ustroju. Czy np. za 50 lat, będzie można pozytywnie odnosić się do czegokolwiek. czy będziemy znowu szperać po drzewach genealogicznych ludzi, którzy urodzili się już w III RP i będziemy skazywać ich za grzechy rodziców i dziadków.
Bo ja mam wrażenie, że nas jest jeden wielki, permanentny pogrzeb a to co państwowe to zawsze skandaliczne, jakby nie dało się zachować po prostu po ludzku.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Jak prawie wszyscy utożsamiasz państwo z rządem, pewno i z sejmem, może również z władzą sądowniczą...
Tymczasem w państwie przeważnie te wszystkie organa są, lecz można uważać i dowodzić, że są one antypaństwowe - chcą na przykład przyłączenia terytorium państwa (państwo MA tedrytorium) do obcego mocarstwa, popierają rozbiory, zaborców (np rząd w Vichy) itp.
Rząd w Vichy i jego agendy to pyło p[aństwo francuskie? A de Gaulle i jego zwolennicy? (też nie byli państwem!)
Kto za lat trzydzieści czy pięćdziesiąt nadal nie będzie oddzielał Polski jako państwa od jej władz, ten będzie gotów chwalić nie tylko Mazowieckiego, Bartoszewszkiego, Geremka czy Kuronia, ale także Stalina, bo przecie dał (komu dał?) Polsce Ziemie Odzyskane i "wybawił" nas od kłopotów z kresami na wschodzie. A że przyczynił się do klęski Powstania Warszawskiego? A co miał zrobić z tym "Obłędem 44"?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
NormaJeane napisał:
Drodzy Państwo,

Temat dotyczy tego, jak oceniamy zachowanie kibiców w czasie minuty ciszy dla osoby, która była istotna pod względem historii Polski. To, czy zasłużył się tak, czy inaczej, dla dla niektórych w ogóle, nie ma tu w ogóle znaczenia!

Zachowanie kibiców oceniam jako ewidentny brak szacunku, brak elementarnych zasad dobrego wychowania, słoma z butów i łajno na podeszwach. Tyle.
By zrozumieć zachowanie kibiców trzeba wiedzieć jakie były rządy Mazowieckiego i jego rządy mają znaczenie . Jego rządu oznaczały ruinę ekonomiczną i brak przyszłości dla młodych . Uratował przed procesami zbrodniarzy komunistycznych i zamiast sprowadzić tych zbrodniarzy z Izraela nie zrobiono tego i dożyły swoich dni bez kary a innych krajach ich karano np Po likwidacji NRD szef tego państwa był zbrodniarze komunistycznym i kazał strzelać do osób które chciały uciec przez mur , tren który trenował sportowców z tego kraju dawał im hormony i kobiety z tego kraju powodu hormonów zmieniła im się płeć i leki powodowały chory za to dostał karę więzienia . . Brat Michnika powinien być sprowadzono do kraju za zbrodnie komunistyczne i powinien być poszukiwany listem międzynarodowym za zbrodnie . Powinna powstać grupa która będzie porywała i sprowadzała zbrodniarzy komunistycznych .
 
Do góry