Katastrofa w Smoleńsku

Status
Zamknięty.

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Dziwne, że nikt nie filmował lądowania. Zazwyczaj takie rzeczy jak prezydent wychodzący z samolotu są pokazywane jako migawki przy tego typu świętach, obchodach czy innych imprezach. W końcu było tylu reporterów...
Było by bardzo dobrze, gdyby któryś z dziennikarzy to zrobił, ale to miała być tylko przesiadka. Dziennikarze nawet nie czekali, tylko udali się do Katynia. Z tego co wiem, to nie byli oni świadkami wypadku, chociaż byli w pobliżu lotniska.
 

Quirel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2007
Posty
335
Punkty reakcji
10
http://piotrcybulski.salon24.pl/169154,bo-to-jest-juz-calkiem-inny-kraj
http://krzystofjaw.salon24.pl/169440,dziekuje-polacy

W moim mniemaniu dwa wspaniałe komentarze do obecnej sytuacji.
Dla mnie śmierć prezydenta to naprawdę spory szok i smutek, szczególnie że wbrew mediom darzyłem go szacunkiem, moje pierwsze wybory w życiu to były wybory prezydenckie 5 lat temu, kiedy to zagłosowałem na ś.p. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Zwróćcie tylko uwagę, jakie zdjęcia, jakie fragmenty spotkań pokazywano w telewizji przez lata prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Nagle w momencie jego śmierci znalazły się olbrzymie ilości materiału w którym prezydent wygląda godnie, poważnie, jak prawdziwy mąż stanu. Nagle zaczyna się mówić, iż było to pierwszy wykształcony prezydent, znający języki obce, którego żona znała aż 5 języków obcych!
Dlaczego wcześniej o tym nie mówiono, dlaczego wpierano mu choćby alkoholizm, gdzie to nie on zataczał się na grobach polskich żołnierzy...
IMO to był najlepszy prezydent w powojennej historii polski i jeden z najlepszych prezydentów w całej jej historii. Inna sprawa jak traktowały go media...
Te komentarze o "kurduplu", gdzie wzrost kolejnych polityków polski i świata prezentuje się następująco:
Władimir Putin - 170cm
Dmitrij Miedwiediew - 162
Nicolas Sarkozy - 165
Lech Kaczyński - 168
Donald Tusk - 174
Aleksander Kwaśniewski - 169 - centymetr więcej niż ś.p. Lech Kaczyński
Jassir Arafat miał 157
Kim Dzong Il, obecny przywódca Korei Północnej - 162
Nikita Chruszczow 160 cm
pierwszy premier Izraela Dawid Ben-Gurion - 152cm
Deng Xiaoping, przywódca Chińskiej Republiki Ludowej - 152cm

Może to pozwoli co niektórym otworzyć oczy na nasze media, media które zniesławiły najlepszego polskiego prezydenta w powojennej historii kraju.
Spoczywaj w pokoju Panie Prezydencie Lechu Kaczyński z małżonką Marią!
Spoczywajcie w pokoju wszyscy pozostali, którzy zginęliście w tej strasznej katastrofie!
Cześć Waszej pamięci!
 

pycia21

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lubuskie
smutek i żal... ciągle trudno w to uwierzyć. dopiero idąc rano do pracy i widząc powiewające na wietrze biało-czerwone flagi przewiązane czarnymi wstążkami uświadomiły mi że to jednak prawda... :( wielka strata dla Narodu Polskiego... tym bardziej jest mi żal, gdyż własnie to był Mój prezydent, którego sama wybrałam... ciagle zadaje sobie pytanie co bedzie dalej???




[*] Spoczywajcie w pokoju
Niech Wam ziemia lekką będzie...
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
"Próba lądowania była tylko jedna"

Alena Marczenkowa, dziennikarka "Komsomolskiej Prawdy", przeprowadziła wywiad z płk. Anatolijem Murawiewem, jednym z dyspozytorów lotniska "Siewiernyj" pod Smoleńskiem, na którym miał feralnego dnia lądować prezydent. Były to ostatnie osoby, która miała kontakt z załogą samolotu. Murawiew twierdzi, że - wbrew obiegowej informacji o czterokrotnym podchodzeniu pilota do lądowania - już pierwsza próba zakończyła się katastrofą. Mówił także, że piloci i dyspozytorzy mieli problemy z "barierą językową".

- Przed prezydenckim samolotem "sadzaliśmy" jeszcze dwa. Pierwszy przyleciał Jak-40, wylądował bez problemów. Jako drugi powinien przylecieć Ił-76. Widoczność jednak była niedostateczna i załoga zdecydowała się wylądować na innym lotnisku - mówi Murawiew. Trzeci samolot, Tu-154, przyleciał później, gdy pogoda zaczęła się psuć.

Jak twierdzi płk. Murawiew, dyspozytorzy radzili pilotom lądowanie na innym lotnisku, ci jednak zignorowali ich rady.

- Gdy załoga nie posłuchała, nie pozostało nam nic innego, jak prowadzić ich dalej i obserwować. Podchodzenie do lądowania miało miejsce tylko raz, samolot od razu się rozbił.

Według pułkownika, obsługa lotniska nie miała prawda zakazać załodze lądowania na smoleńskim lotnisku. Na pytanie, w jakim języku porozumiewali się dyspozytorzy z załogą, Murawiew odpowiada:

- Po rosyjsku i w łamanym angielskim. To utrudniało porozumienie.

"KP" zamieszcza również rozmowę z Marcinem Rogusiem, rzecznikiem prasowym polskich sił powietrznych, który przypomina, że "tylko pilot decyduje, dokąd lecieć, nawet, jeśli na pokładzie jest prezydent".

Źródło: http://fakty.interia.pl/raport/lech...da-rosyjskie-media-o-katastrofie,1463198,6912

http://www.onet.tv/kontroler-lotu-o-ostatniej-rozmowie,6585858,1,klip.html
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Według pułkownika, obsługa lotniska nie miała prawda zakazać załodze lądowania na smoleńskim lotnisku. Na pytanie, w jakim języku porozumiewali się dyspozytorzy z załogą, Murawiew odpowiada:

- Po rosyjsku i w łamanym angielskim. To utrudniało porozumienie

pilot znal bardzo dobrze jezyk rosyjski
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
Jak widzisz to cytat z artykułu. Ja nie wiem jak było, ale stąd jasno wynika, że próba lądowania była jedna a nie cztery jak ktoś parę postów wcześniej pisał.

to nie cytat z artykuly
powinni sie porozumiec bez problemu, rosjanie cos kreca
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ostrzegam, przed zbyt pochopnym wyciąganiem wniosków typu wina pilota. Rosjanom choć zachowują się ładnie, nie należy wierzyć. Mataczenie w sprawie Katynia czy katastrofy Kurska, powinno nas czegoś nauczyć. To oczywiście w ich stylu, że będą próbować wyjść z tej sprawy bez zarzutu, ale pomyślcie jak taka paplanina w mediach może obciążać rodzinę po zmarłym pilocie. Poczekajmy na efekty pracy polskich prokuratorów.

Teraz czekają nas, aż dwa pogrzeby prezydenckie. Nic nie mówią o ciele drugiego Prezydenta - Kaczorowskiego. Słyszałem też, że podobno jeszcze jakieś ciała znajdują się na miejscu katastrofy.
 

zouza

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
924
Punkty reakcji
12
Miasto
wawa
wszyscy mowia o prezydencie prezydentowej politykach ludziach z pierwszych stron gazet, o zalodze i borowikach w sobote nikt nie mowil, jakby to maszyny byly, a tak samo maja rodziny, zony, male dzieci.
ta paplanina juz dziala
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
wszyscy mowia o prezydencie prezydentowej politykach ludziach z pierwszych stron gazet, o zalodze i borowikach w sobote nikt nie mowil, jakby to maszyny byly, a tak samo maja rodziny, zony, male dzieci.
ta paplanina juz dziala
W sobotę to może i nie, ale wczoraj i dzisiaj już mówią całkiem sporo.
 

Jewelek

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
46
Punkty reakcji
4
Wiek
41
Miasto
Miasto portowe
Ruskie to krętacze. Ja bym im nie ufała, tym bardziej że już godzinę po katastrofie Ruscy mówili, że to wina pilota. A może to był zamach? Parę tygodni wcześniej w Rosji Tupolev przeszedł gruntowny remont. Później można było sterować samolotem nawet telefonem. Pan prezydent był przeszkodą dla Rosjan bo chciał się uniezależnić. Nie wiem sama co mam myśleć
 

Candymaker

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2009
Posty
72
Punkty reakcji
2
Ten wypadek = Typowo polsko-kaczyńska głupota!
Nie wystarczy, że cały samolot pełen ważnych ludzi, to jeszcze na hama i w mgle muszą ladowac.
Nikt mnie nie przekona, że to pilot sam podjął taką durną decyzje .
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
No tak, ekspert lotnictwa Candymaker powie nam zaraz jakie decyzje pilotów jak bardzo są durne i kto je podjął. Dobrze, że jesteś.
 

youngperson

feel sleepy
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
665
Punkty reakcji
14
Miasto
warmińsko - mazurskie
Ten wypadek = Typowo polsko-kaczyńska głupota!
Nie wystarczy, że cały samolot pełen ważnych ludzi, to jeszcze na hama i w mgle muszą ladowac.
Nikt mnie nie przekona, że to pilot sam podjął taką durną decyzje .

Ogarnij się człeku.
Proszę pokaż nam dowody, że oni lądowali na chama, ponadto, że to Prezydent nalegał, aby lądować. Bo tak wynika z twego postu.
Nikt cię do niczego nie będzie przekonywał.
Ale ubzdurałeś sobie w tej małej główce coś, bez żadnych racjonalnych argumentów.

Pzdr
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Jakis czas temu w Gruzji pilot odmowil ladowania na jakims lotnisku, poniewaz bylo zbyt niebespiecznie. Pilot dzis jest zdegradowany i juz nie lata w flocie rzadowej. Poniewaz mimo NACISKU na niego odmowil. Tak bylo na 100% teraz. Watpie, ze ktos kto ma rodzine i zna sie na rzeczy swiadomie po raz 4 chce ladowac w sytuacji kiedy jest to niewykonalne. Presja czasu, nacisku oraz pewnie troche zbyt wielkiej pewnosci siebie.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Watpie, ze ktos kto ma rodzine i zna sie na rzeczy swiadomie po raz 4 chce ladowac w sytuacji kiedy jest to niewykonalne. Presja czasu, nacisku oraz pewnie troche zbyt wielkiej pewnosci siebie.
A to oficjalna wersja nie mówi o 2 podejściach do lądowania?
 

Tendencjusz

-- . .-. -.- ..- .-. -.--
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
1 602
Punkty reakcji
69
Ruskie to krętacze. Ja bym im nie ufała, tym bardziej że już godzinę po katastrofie Ruscy mówili, że to wina pilota. A może to był zamach? Parę tygodni wcześniej w Rosji Tupolev przeszedł gruntowny remont. Później można było sterować samolotem nawet telefonem. Pan prezydent był przeszkodą dla Rosjan bo chciał się uniezależnić. Nie wiem sama co mam myśleć
Są spore szanse na to, że w samolocie dla rządu innego państwa zastosowali jakieś rozwiązanie, które mogłoby być odpowiedzialne za określone zachowanie - dajmy na to - przyrządów samolotu, np. banalne podawanie zawyżonych wyników wysokości, gdy wystąpią określone warunki inicjujące. Czy wykorzystaliby to narzędzie w zaistniałej wówczas sytuacji? Gdyby je mieli, myślę, że tak. To nie są ludzie roztkliwiający się nad życiem innych. Mieli też powody by sądzić, że skoro hipotetycznie zmodyfikowany samolot wyruszył - nie wykryto "usterki", a zatem nikt ich o nią nie obwini. Zatem można wyjść z tezą, iż z prawdopodobieństwem zainstalowania rozszerzenia możliwości strategicznych w maszynie, rosja jest winna tragedii - przy założeniu, że działa racjonalnie. To nie byłyby pierwsze ofiary tych ludzi. Jakie są szanse na taki montaż - to zależy od specyfikacji technicznej, więc nie będę wdawał się w szczegóły. Niemniej z grubsza im bardziej skomplikowana maszyneria, tym większe szanse na niezauważone tylne wyjścia. Także zupełnie przypadkowe.


To jedno podejście, można też mniemać, iż zdarzenie było zaplanowane. Nic nie odbiega tutaj od profilu "psychologicznego" władz sąsiada. 

Podsumowując: Nic szczególnego nie stoi na drodze tezie, iż zdarzenie zostało w którymś momencie wywołane celowo. Istnieje jednak również szansa, iż był to wypadek. Takie wypadki zdarzają się niezwykle rzadko, ale być może się zdarzają.

Jakis czas temu w Gruzji pilot odmowil ladowania na jakims lotnisku, poniewaz bylo zbyt niebespiecznie. Pilot dzis jest zdegradowany i juz nie lata w flocie rzadowej. Poniewaz mimo NACISKU na niego odmowil. Tak bylo na 100% teraz. Watpie, ze ktos kto ma rodzine i zna sie na rzeczy swiadomie po raz 4 chce ladowac w sytuacji kiedy jest to niewykonalne. Presja czasu, nacisku oraz pewnie troche zbyt wielkiej pewnosci siebie.
Słyszałem, że został odznaczony, tamten pilot od lądowania w Tibilisi. Na 100% powiadasz... a rzucałeś piątką, czy dwójką? 
 

jony123

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Szczury wyszły na żer. Te wszystkie księgi kondolencyjne uważam za żałosne popisywanie się. A dorabianie na tym to tylko była kwestia czasu
Włączyłem na chwile TV dziś i od razu chętnie pochlipujące kobiety wyrażały przed kamerą swój żal. No i paru facetów też robiło z siebie patriotów, postaw kamerę i zaraz wielcy wzruszeni patrioci z koziej dupy. Żałosne to, ta chęć pokazania się ludzi.


Człowieku zastanów się co piszesz!Może Ty sam jesteś szczurem!
Oddaj hołd zmarłym tragicznie Polakom a nie szukaj zadry.
Każdy wyraża swój żal jak potrafi a nie tak jak ty byś sobie tego życzył.Zdarzyła się taka tragedia a ty szukasz w niej popisywania się innych ludzi,człowieku opanuj się,gdzie ty masz serce?a w ogóle je masz???
 
Status
Zamknięty.
Do góry