Kastet - legalny?

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
myślę że przy oględzinach policja by się domyśliła jaki przedmiot został użyty w końcu mają bardzo specyficzny kształt
 

hyperfine

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
133
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
skąinąd
To jest przedmiot do ataku a nie do obrony, więc chyba jasne, że trzeba mieć na to zezwolenie.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
bez sensu pałka teleskopowa też może być tylko do araku a jest legalna
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
Wszystko możesz użyć do ataku. Przeznaczenie pałki teleskopowej jest inne.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
no w sumie po przemyśleniu rozumiem, ale i tak twierdzę że granica jest cienka, szczególnie że możesz mieć na palcach duże pierścionki i kogoś walnąć ...
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Jak wygląda "zezwolenie na kastet"?
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Tak? Bo ja w pozwoleniu mam ABHIKM. To gdzie będzie kastet?
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
trzeba by było się zapytać kogoś kto się na tym zna ;) ja niestety takich znajomych nie mam :D
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Nie sądzę. Raczej ktoś z WPA.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
hyperfine napisał:
To jest przedmiot do ataku a nie do obrony, więc chyba jasne, że trzeba mieć na to zezwolenie.
A jak niby chcesz wystąpić po zezwolenie na kastet i gdzie?
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
D_K napisał:
Nie sądzę. Raczej ktoś z WPA.
Tylko on może wydać takie zezwolenie, więc wiedzę o tym powinien mieć. Tak zakładam. W praktyce może to wyglądać inaczej. :D
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
Zgodnie z ustawą o broni i amunicji jest nielegalny
W sklepach z bronią bez zezwolenia takich jak militaria.pl też próżno ich szukać.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Papiernik napisał:
Zgodnie z ustawą o broni i amunicji jest nielegalny
W sklepach z bronią bez zezwolenia takich jak militaria.pl też próżno ich szukać.
Zacytuj punkt z Ustawy, który mówi, że "jest nielegalny".
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
W Polsce na posiadanie kastetu wymagane jest zezwolenie wydawane przez komendanta powiatowego Policji, o czym mówi art. 9 ust. 3 w związku z art. 4 ust. 1 punkt 4 podpunkt a) "Ustawy o broni i amunicji" z 21 maja 1999 (t.j. Dz.U.2004.52.525) (ponadto kastet jest traktowany przez prawo karne jako tzw. niebezpieczne narzędzie, m.in. art. 159 - zaostrza sankcję karną za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia), za niestosowanie się do tego przepisu ustawodawca przewidział karę aresztu albo grzywny.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
D_K napisał:
Zacytuj punkt z Ustawy, który mówi, że "jest nielegalny".
rabela napisał:
W Polsce na posiadanie kastetu wymagane jest zezwolenie wydawane przez komendanta powiatowego Policji, o czym mówi art. 9 ust. 3 w związku z art. 4 ust. 1 punkt 4 podpunkt a) "Ustawy o broni i amunicji" z 21 maja 1999 (t.j. Dz.U.2004.52.525) (ponadto kastet jest traktowany przez prawo karne jako tzw. niebezpieczne narzędzie, m.in. art. 159 - zaostrza sankcję karną za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia), za niestosowanie się do tego przepisu ustawodawca przewidział karę aresztu albo grzywny.
Czyli bez zezwolenia nielegalny.
Za to legalny może być taki kubotan, podobne zastosowanie i tyle samo krzywdy może wyrządzić. http://www.militaria.pl/kubotan_gs_david_black_(kc-0541)_p17042.xml
 
Do góry