Karta sieciowa

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
A ja mam problem z kartą sieciową, i może mi ktoś wyjasni dlaczego tak się dzieje?
Czasami jest tak, ze zwyczajnie nie działa. Np dzisiaj tak miałam po drastycznym restarcie komputera. Jak go włączyłam, karta nie chciała nijak rozmawiać z komputerem. Jak ja wyjełam, i włożyłam spowrotem to już wszystko było ok...
Jakieś pół roku temu ja wymieniłam, bo poprzednia tez przestała działac, ale tej magicznej formy naprawy (wyjąć i włożyć) nie próbowałam.
Co z nia jest nie tak?
Z góry dziekuje za odpowiedz :)
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
faithless, gdyby była zle podłaczona to by chyba w ogóle nie działała... a poza tym powinna byc dobrze bo sama ją tam wkładałam (i znowu ta moja skromnosc :p)
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
a to może coś na stykach na płycie głównej, przczyść może albo cuś
 
F

faithless

Guest
przypadkowa, Jestem pod wielkim wrarzeniem twojej osoby :)
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
przypadkowa, i jak patrzyłaś na tą płytę główną??
 

night_cr0wler

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Jaka to sieciówka? Sterownik sprawdziłAŚ? Kiedy karta nie działa sprubuj zpingować jakiegoś kompa w LANie (start->uruchom, piszesz ping ADRESIP)

---
drobny błąd rzeczowy :D
 

przypadkowa

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2005
Posty
470
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Białystok :)
cakper, nie patrzyłam nic, bo dopiero zobaczyłam coście mi tu napisali ;) jak znowu się spsuję to włoże tam łapy, teraz działa wiec dotykać nie bedę gdyz popsuc wszystko umiem :D :p

faithless napisał:
przypadkowa, Jestem pod wielkim wrarzeniem twojej osoby
yy dlatego, ze umiem użyc srubokrętu? :p
night_cr0wler, sieciówka najtansza jaką znalazłam wtedy gdyz na wiecej nie mogłam sobie pozwolic -Realtek RTL8139 costam, sterowników nie sprawdzałam, bo nie mam do niej sterowników :p
a Z tym pingowaniem to moze nie będę próbowac :p
I plis nie pisz do mnie jak do faceta :p:p:p ;)
 

night_cr0wler

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Upś... sorki. :D Ale wpada! Nio nic żyjemy dalej. Gdy mwiłem o sterownikach chodziło mi o to czy karta jest obecna w menadżerze urządzeń.
 

cakper

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2005
Posty
352
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Cieszyn
przypadkowa, a jakbyś chciała te styki czyścić to weź taką pałeczkę kosmetyczną i czysty spirytus taki do odkażania powinno pujść, bo ja tak robię i wszysko jest ok
 

Misiek Michał:p

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
83
Punkty reakcji
1
Miasto
Z dalekiej PÓLNOCY
przypadkowa napisał:
Czasami jest tak, ze zwyczajnie nie działa

Normalna sprawa ale trudno to wytłumaczyc....W raz z kumplami tworzymy siec na wakacje .. dla 16 pc ...zreszta jak co roku...i to jest czesty nasz problem...przedewszystkim skoro ci czesciej chodzi niz nie to nie masz co sie martwic...naszymi głównymi problemami były rózne windowsy i karty innej firmy czy nawet niedziałajacy lub lekko uszkodzony kabel...czesto jest też tak ze zwyczajnie trzeba poczekac az kompy sie wykryją...(np. zainstalowanie drukarki pod Xp) czasami poprostu nie chce wykryc urzadzenia mimo to że ze kabel i drukarka sa podłaczone i sprawne...

Ty jestes zwyczajnie ciekawa a ja wychodze z siebie gdy jakiś pc poprostu nie został wykryty w sieci ...
ja tego typu problem rozwiazaywałem najgorszą jak sie da metodą(prób i błedów) zmienianie kabli badz kart sieciowych czest pomagało.Zresztą ten kto tworzył siec ten zdaje sobie sprawe z problemu...
 

night_cr0wler

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Zresztą ten kto tworzył siec ten zdaje sobie sprawe z problemu...
Moja pierwsza sieć... ehhh magia wspomnień :) ale zawsze wszystko sie widziało :p (no dobra wygraliście :p miałem małe problemy z zaciśnięciem końcówek na kablach LAN)
 
Do góry