Karta pamięci 64 GB - nie mogę oglądać z niej filmów

damianb115

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Witam.

Ostatnio zakupiłem sobie kartę pamięci 64 GB (ELITE PRO) po dość okazyjnej cenie. I zauważyłem że nie mogę z niej oglądać filmów ponieważ wyskakuje informacja, że nie ma kodeków. Natomiast ten sam film z dysku z kompa albo z innej karty pamięci (2GB; EMTEC) chodzi elegancko. W czym może tkwić problem?

I jeszcze chciałem się zapytać. Jaka powinna być taka zadawalająca prędkość zapisu na kartę pamięci. Bo jest ok 5.5 MB/s

Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
-jaka karta pamięci? SD? SDHC? inna?
-jaki OS [system operacyjny]?
-i podswawową konfigurację sprzętową też trzeba napisać przed zadaniem pytania
 

damianb115

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
-jaka karta pamięci? SD? SDHC? inna?
-jaki OS [system operacyjny]?
-i podswawową konfigurację sprzętową też trzeba napisać przed zadaniem pytania

Karta niby SD. Ale wyczytałem w internecie że każda karta powyżej 4 GB już się nazywa SDHC więc nie wiem.

OS WIndows 7 (64-bitowy)
CPU Intel Core i5
RAM 4 GB
HDD 500 GB

I nie wydaje mi się żeby to zależało od kompa. Tylko od karty. Bo to w sumie nie jest jakaś dobra firma.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Spróbuj zrobić tak: Sformatuj kartę, nagraj krótki film np. AVI i spróbuj uruchomić swoim Playerem. Jeżeli wyskoczy błąd, skopiuj treść i wklej do tego wątku.
 

damianb115

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Spróbuj zrobić tak: Sformatuj kartę, nagraj krótki film np. AVI i spróbuj uruchomić swoim Playerem. Jeżeli wyskoczy błąd, skopiuj treść i wklej do tego wątku.


Sformatowałem kartę i przetestowałem na Allplayerze i Windows Media Player na filmach AVI (nie nagrywałem żadnych swoich filmów). W załącznikach podaje błędy jakie wyskoczyły.

1.jpg

2.jpg
 

damianb115

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Teraz też zauważyłem, że gdy skopiuje jeden film i odpale to działa. A gdy dorzuce drugi to juz ani ten ani ten się nie odpala. A gdy są skopiowane tylko jeden z nich to działają. Próbowałem z wieloma filmami więc poprostu wygląda to tak jakbym mógł mieć tylko jeden film na karcie pamięci.

Dobra trochę się pobawiłem z kartą, poczytałem trochę w necie i doszedłem do wniosku że ta karta to chiński bubel. Dane po prostu się tak jakby nadpisują. Tak jakby ta karta miała mniejszą pojemność niż jest w rzeczywistości. Gdy skopiowałem ok 2 GB muzyki, mogłem usłyszeć tylko kilka piosenek i to rozpoczynających się niekiedy od środka utworu itp. Część się w ogóle nie skopiowała.

Czy da coś się z tym zrobić?
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Czy da się coś z tym zrobić? Myślę że tak - wyrzucić do kosza na śmieci. Nie wiem co innego mógłbym doradzić. Pozdro
 

damianb115

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Czy da się coś z tym zrobić? Myślę że tak - wyrzucić do kosza na śmieci. Nie wiem co innego mógłbym doradzić. Pozdro

A nie wiem może zmiana systemu plików by coś dała. Bo w tej chwlili jest tylko dostępne podczas formatowania exFAT. Ale pewnie w jakiś programach da się sformatować na jaki się chce system plików. Więc może to? I który byłby najlepszy?
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Nie spotkałem się jeszcze z takim kombinowaniem. No cóż, masz do wyboru jeden lub dwa rodzaje FATów i tylko tyle. O sposobie na format plików inny niż fat na kartach tego typu nie słyszałem. Może powinienieś jednak poszukać jakiegoś oprogramowania od producenta tej karty i za jego pomocą dokonać formatu a nie z pozycji Windowsa? Istnieje pewne niewielkie prawdopodobieństwo, że właśnie takie formatowanie przez Windows w niektorych modelach powoduje błędy w alokacji danych, przez co masz wrażenie że faktycznie jest znacznie mniej pamięci niż karta ma.
 
Do góry