karta motorowerowa

damian2512

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2010
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
27
więc jak ją uzyskać w szkole jest już za późno a ja potrzebuję ją na wakacje
gdzie mogę zdać? najbliższym wordzie ??
jak tak to muszę przejść jakieś kurs czy co ??
proszę o szybką odpowiedz
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
W moich czasach szkolenie i egzaminy na kartę motorowerową przeprowadzały szkoły gimnazjalne lub ponadgimnazjalne, a kartę wydawał nieodpłatnie dyrektor szkoły (najłatwiej zdać), na policji bądź w WORDzie (odpłatnie).
Btw. Masz w ogóle skończone 13lat?
 

damian2512

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2010
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
27
mam skończone 13lat, kończę gimnazjum
u mnie na policji się nie zdaję nie wiem czemu ale nie
ile w wordzie może kosztować takie coś ??
trzeba przejść jakiś kurs na to czy nauczyć się i umówić na egzaminy ??
mam kartę rowerową jak zdam ile będę czekał na podbicie na motorower?
 

damian2512

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2010
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
27
sorry że odkopuje stary temat ale mam jeszcze jedno pytanie
w tym roku skończyłem gimnazjum i idę do szkoły ponadgimnazjalnej lecz w nowej szkole nie ma kursów na motorower i tu jest moje pytanie
czy mogę zdać egzaminy w starej szkole czyli w gimnazjum, a kartę mi podbił dyrektor nowej szkoły ponadgimnazjalnej ???
proszę o odp!!!
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Z tego co się orientuję jest już za późno. Jeżeli potrzebna Ci ona w miarę szybko, to nie pozostaje Ci nic innego, jak udać się do ośrodka, który szkoli kierowców. To w końcu takie małe prawo jazdy. Z pewnością trzeba będzie wnieść opłatę.
Miał wejść przepis, że w gimnazjum nie można już zdawać na kartę motorowerową. Nie sprawdzałam czy już obowiązuje.
 

damian2512

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2010
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
27
w 2013 roku ma wejść ten przepis niby. Dzwoniłem do ośrodka szkolenia kierowców, oni tylko douczają kursanta egzaminów tam się nie zdaje.
Został miesiąc wakacji więc wytrzymam ale u mnie w szkole nie ma egzaminów na kartę motorowerową .
I tu moje pytanie czy egzamin mogę zdać w starej szkole czyli gimnazjum i egzaminator wystawi jakiś kwitek z którym mogę się udać do dyrektora nowej szkoły żeby mi podbił kartę na motorower ??
czy jest w ogóle taka możliwość jak nie ma to jeszcze mogę się zapisać na egzamin w WORD który jest 18 września
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Zapytaj w swojej starej szkole, jak i nowej. Może znajdą rozwiązanie. Tak będzie najprościej. Ja nie znam tego typu przypadków dzielenia się egzaminami i wydawaniem kart.
W naszym ośrodku szkoleń młodzież była nie tylko douczana, ale i egzaminowana. Czy jest tak do tej pory, tego nie wiem, gdyż mnie ten problem już nie dotyczy.
 

damian2512

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2010
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
27
sorry że odkopuje stary temat ale mam pytanie dotyczące karty
Więc umówiłem się już z instruktorem na test teoretyczny tylko była jeszcze potrzebna zgoda dyrektora, w starej szkole się umawiałem.
A dyrektor mówi że on już nie wydaje kart na motorower i tu moje pytanie
czy wszedł jakiś przepis że nie można zdawać w szkole ?? Instruktor mówił że ma już parę osób na kartę i jakoś dyrektor musi im wydać tą kartę bo nikt inny im nie wyda

proszę o szybką odpowiedź
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.

Karta motorowerowa – dokument uprawniający do kierowania motorowerem. Obowiązywała przed wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami. W okresie przejściowym, uprawnia do kierowania niektóre osoby.

Karta motorowerowa jest wymagana od osoby, która nie ukończyła 18 roku życia. W Polsce kartę motorowerową mogą uzyskać osoby, które ukończyły 13 lat. Szkolenie i egzaminy na kartę motorowerową przeprowadzają szkoły gimnazjalne lub ponadgimnazjalne, kartę wydaje nieodpłatnie dyrektor szkoły.

Od osób pełnoletnich nie wymaga się dokumentu uprawniającego do kierowania rowerem lub motorowerem.

Karta motorowerowa uprawnia również do kierowania rowerem, a po ukończeniu 15 lat także do kierowania pojazdem zaprzęgowym(np. furmanką).

Przyjęta w styczniu 2011 r. ustawa o kierujących pojazdami, która zacznie obowiązywać w styczniu 2013 r. likwiduje kartę motorowerową i zastępuje ją prawem jazdy kat. AM. Kartę motorowerową wydaje się na starych zasadach osobom w wieku 13 - lat do 18 stycznia 2013 r., tak uzyskany dokument obowiązuje do ukończenia przez posiadacza 18 lat, można ją wymienić na prawo jazdy kategorii AM po ukończeniu 14 lat. Prawo jazdy kategorii AM nie będzie wymagane od osób, które uzyskały 18 lat przed wejściem ustawy w życie[sup][1][/sup][sup][2][/sup].
 
Do góry