Karta i Płyta do 800pln

BellMOndo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
WyspZielonegoPrzylądka
Witam wszystkich
Chciałbym kupić kartę graficzna ,płytę główna i zasilacz do 800pln.
No i mniej wiecej sie orientuje,ale chciałbym abyście mi doradzili szczegulnie jesli chodzi o płyte i o karte
 

Breslau

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Z płytą główną to musisz się zorientować, nie może to być byle jaka płyta. Kupując nową musi mieć złącze dla dysku, DVD etc. Jeżeli masz starszego kompa, dysk prawdopodobnie masz na złącze ATA, więc musisz otworzyć kompa i po prostu sprawdzić ;), zanim wybierzesz płytę główną.

Jakie masz RAMy? Prawdopodobnie DDR2, więc jeżeli nie chcesz kupować nowych kości RAM, musisz kupić płytę główną, która obsługuje DDR2.
 

BellMOndo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
WyspZielonegoPrzylądka
Na płytach sie nie znam a ramy , niestety mam ddr I. Ile ta karta która pokazaleś kosztuje.Zasilacz chyba za drogi , ja oglądałem zasilacze do 150zł.

Płyte główna powiedz po prostu jaka sie oplaci najlepiej kupić.Mój Komputer wyglada tak z oka programu:AIDA32

Płyta główna
Typ procesora Unknown, 2400 MHz (4.5 x 533)
Nazwa płyty głównej Nieznane
Mikroukład płyty głównej Intel Brookdale i845PE
Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR SDRAM)
Typ BIOS'u AMI (09/09/04)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran
Karta wideo NVIDIA GeForce FX 5500 (256 MB)
Akcelerator 3D nVIDIA GeForce FX 5500
Monitor Dell M991 (5C54425VG0B7)
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
No to moim zdaniem ciężko będzie dobrać płytę główną, do tak starych RAMów chcąc mieć tak nową kartę graficzną. Radziłbym znaleźć też pieniądze na pamięć RAM, bo nie wiem czy znajdziesz taką płytę główną (nie znam się za dobrze na płytach głównych).
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
BellMondo, ale do czego ten dysk ma Ci pasować? xD

Nie widzę żadnej propozycji płyty głównej. Hmm, proponuję wybrać sobie grafikę i zasilacz i zostawić 250-350 zł na płytę główną.

Powiedz jaką wybierasz grafikę, podaj więcej info o twoim dysku i innych podzespołach, wtedy pomogę Ci z wyborem płyty głównej ;).
 

reebokman

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Hola hola!
Chcecie zmieniac plyte gl ktora na nowa do ktorej chcecie wsadzic P4 i DDR?
Panowie a procesor? A Ramy?
Niech zgadne obecnie masz Pentium 4 na socket 478, zgadłem?
Płyta głowna+ procesor+ grafika+ zasiłka+ ramy

Moja propozycja

Gigabyte EP31-DS3L 235zł -sam posiadam gigabajta tylko ze na EP35, polecam
Asus GeForce 9600GSO 384MB DDRIII 259zł -4850 i inne radeony sa poza ggranica cenowa
Pentagram 430W Silent Force 185zł -swietny zasilacz
Intel Pentium Dual Core E2180 220zł -na nic lepszego nie zostaje hajsu, a bez probolemu podkrecisz go do 3GHZ, na lajcie
A-Data 2GB 125zł
924zł

A dysk pewnie sie do plyty gl podlacza. Tez nie trzeba dlugo myslec ze ma jakiegos twardziela na IDE.
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Auria, czyli prawie nowy komp. A tutaj chodzi o modernizacje, chociaż popieram twój pomysł ;). Nieźle wykombinowane.
Jak co ja mam dysk na IDE, 120 GB Western Digital :p. Mogę sprzedać jeśli tylko kolega chce ;).
 

reebokman

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
W sumie to jest nowy komp.
Ale nic innego nie zorbimy.

Nowa plyta gl= LGA775/AM2 + DDR2
To co mamy = S487 + DDR1

Bez zmiany plyty gl. nie wsadzisz nowej grafiki, chyba ze ograniczymy sie do AGP+ DDR co nie ma najmniejszego sensu.
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
665
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Zgadzam się. Teraz trzeba poznać opinię BellMondo :p, będzie musiał znaleźć troszkę więcej pieniędzy, ale rzeczywiście innego sensownego wyjścia nie widać. Co do mojego dysku to już sprzedany xD.

Ogólnie rzecz biorąc to ja chyba źle przeczytałem któryś post, i źle to zrozumiałem.

A dysk pewnie sie do plyty gl podlacza. Tez nie trzeba dlugo myslec ze ma jakiegos twardziela na IDE.

Chodzi Ci o to, że jego obecny dysk jest na złącze IDE tak? ;)
 

BellMOndo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
WyspZielonegoPrzylądka
No Fajnie to co napisaliście. Ale ja chcialbym zmienic karte graficzna i płytę główną. Czy nie dało by sie tak tego zrobic.
JA pytałem w sklepie, i mi tak powiedzieli.
1.Karta graficzna GeForce 9600 1gb ddr III i 256bit
2.Płyta glówną asus. Powiedzieli ze płyte dostosują do procka i dysku twardego.
3.Zasilacz mam 400w wjec nie zmieniam.
 

reebokman

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Gościu w klepie komputerowym prawde Ci powie.
Chcesz pakowac kase w nowa plyte gl. ktora obsluguje S487 i DDR1.
A do tego "potfora" (P4) chesz dokladac 9600gt?
Bezsens, no ale pan w sklepie wie lepiej, a uwiez mi, ze zrobi wszystko zeby tylko sprzedac tego rupiecia (tak, mowimy o Twojej ''nowej'' plycie gl.) bo nikt go juz nie kupi.
Do tego P4 mozesz co najwyzej pakowac Radeona 9600.

A ten 1GB na tym GF9600 rozumiem, ze jest po to aby grac w gry w rozdzialce 1920x1200? Czy Pan w sklepie Ci powiedzial, ze bedzie szybsza?
Zastanow sie. dolozysz ~250zł do Obecnego budzetu i masz komputer o nie porownywalnej wydajnosci do tego P4+DDR1GB+9600GT

Jesli dalej sie uparles na ta cudowna plyte gl. kup slabsza grafike. Pakujesz kase w bloto.

A ten zasilacz to jaki? Feel za 20zł czy dostales razem z obudowa?
 

BellMOndo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
WyspZielonegoPrzylądka
Mój zasilacz to Tracer MGB 400 FX. Ej a jesli kupie jakąś płyte główną za 300zl. Oczywiście DDR II i z PCI E 16x.Dotego Ge Force 9600 256 bit i 1gb. Procka mam 1 rdzenowego 2.8 hz. Moj komp ma już 5 lat :p
PS:Ramy sobie dokupię :sexy:
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Nie ma sensu rozbudowywać tego PC-ta lepiej kupić nowy. I 9600GTO słaba jest.
Płyty główne to tylko Gigabyta się jak narazie najbardziej opłacają bo ASUS robi już shit jak mało kto. Pod AMD coś z podstawką AM2+
Procek tutaj mamy wybór za mniejsze pieniądze to Phenoma II x2. Athlon X2(te w 45nm K10) a jak większe to Phenom II x4 lub Intel C2Q.
Grafika Radeon HD 4770/4850 porządne karty wcale nie takie drogie.
Zasilacz powienien być porządny... Chiefteck/Amatrox/Pentagram/OCZ to dobre rozwiązania, Tracer/IBOX i inne chińskie tantedy lepiej nie podpinać niestabilne napięcia to zue zuo.
Pamięci... Tutaj wybór olbrzymi zapewne będzie to DDR2... Zwykłe kingstony 800MHZ powinny Ci wystarczyć... Jak lubisz/wiesz jak podkręcać to proponuję Corsair XMS II tanie bardzo wydajne i dobre do podkręcania pamiątki.



RegiS.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Nie ma sensu rozbudowywać tego PC-ta lepiej kupić nowy. I 9600GTO słaba jest.
Nie ma w ogóle takiego modelu karty.
Płyty główne to tylko Gigabyta się jak narazie najbardziej opłacają bo ASUS robi już shit jak mało kto.
Hm, użytkownik pclaba? :mruga: Asusy z serii P5Q to bardzo udane płyty, podobnie jak poprzednie konstrukcje na P35 i X38/X48. Wiem co mówię, moja P5Q-E świetnie się sprawuje.
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
@Up
Sorry miało być GT. GTO zostało mi w głowie po dobrych czasach z 7950 ;)
I nie jestem użytokownikiem PClaba. Każdą opinie opieram o własne doświadczenia a nie seriwsy gdzie user ma ramy XXX to ramy XXX są najlepsze a wszystkie inne to shiiit i złoooo.

No i z tymi Asusami może lekko przegiołem, ale większość czego teraz robią jest o wiele mniej trwałe niż chociażby rok temu. Najczęściej palą się kondensatory i to bardzo częste zjawisko wśród moich znajomych co używają płyt ASUSA. jedynie High endowe się ponoć dobrze trzymają ale w tym temacie chodzi raczej o przeciętną płytę w granicach ~200zł.


RegiS.
 

reebokman

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Za darmo!
Chyba, że masz daleko smietnik wtedy dolicz koszty transportu.

Tak na serio, Podalem Ci propozycje dolicz do tego ramy poniewazx nie uwzglednilem ich obudowe wezmiesz ze starego kompjutera+dysk i naped i masz dobrego kompa.

Tak zeby Ci to utrwalic, nie zmienisz plyty gl. bez zmiany grafiki/procka/ramu; nie zmienisz grafiki bez zasilki.
 
Do góry