Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
oko za oko ząb za ząb? mi się wydaje że to nie jest dobre rozwiązanie... Miłujcie nieprzyjaciół swoich... Oczywiście nie mam tu na myśli: "Grzeczny Hitlerek, masz cukiereczka idź do domci i zbuduj sobie jeszcze obozik..." tylko jakieś inne formy kary...
 

Ribana

Veritas vincit!!!
Dołączył
16 Maj 2005
Posty
2 019
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
wielkopolska
Atiras, i ja tak uważam.Nie jestem za karą śmierci,powtarzam to juz chyba 3 raz tutaj.
 
M

Marfa

Guest
A ja jestem jak najbardziej ZA ! Oczywiście nie chodzi oto że jak ktoś ukradnie cukierka to odrazu do komory go .... nie ... ale za zabicie z premedytacja sześciolatka proszącego o życie jak najbardziej ;) ... uciąć łeb ... należy sie ...
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Na poczatek wypada sie zastanowic czy kara smierci cos da jesli nasza kochana policja wykrywa i lapie niezbyt wysoki procent przestepstw w Polsce.

Coz z tego, ze taki Kowalski drobny zlodziejaszek trafi do wiezienia w czasie gdy boss mafi czy seryjny morderca jest nieuchwytny ? zabijac tych mniej groznych by wywrzec presje i lek na tych brutalnych i stojacych wyzej w ich szeregach ? to nie ma najmniejszego sensu !. Polsce trzeba zmiany prawa, trzeba zmiany kar itd itd... do tego sa potrzebne pieniadze a tu bach w budzecie dziura...

Zlotego srodka nie znajdziemy. Zastanowmy sie dlaczego w wieznieniach mozemy sobie poogladac TV, poczytac lub tesh pobawic sie z pania do towarzystwa :chytry: Wiezienie to wiezienie nie pensjonat pod roza.
 

TwojaStara

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jak najbardziej za.
To jest rzecz, którą trzeba jak najszybciej wprowdzić w naszym kraju i zaorać wszystki pedofili, morderców i różnych degeneratów.
 
E

Eruantalon

Guest
Kara śmierci dla:
-Morderców
-Gwałcicieli
-Ludobójców
-Dilerów

I od razu bedzie lepiej.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Karę stosuje się aby:

1. unieszkodliwić przestępcę, tak aby nie mógł więcej popełniać czynów przestępnych
2. odstraszyć innych potencjalnych złoczyńców
3.odpłacić za uczynione zło (trzeba tutaj zaznaczyć, że odpłata tym się różni od zemsty, że zemsta powstaje z emocji, a odpłata emocji nie wymaga)

Jeżeli chodzi o punkt pierwszy, to jasne jest, że zabicie przestępcy jest środkiem najskuteczniejszym i niezawodnym. Z tego oczywistego spostrzeżenia nie wynika jednakże nic co do tego, jakie mianowicie czyny miałyby być śmiercią karane.

Punkt drugi – czy wolno nam zabijać dla przykładu? ( w sytuacjach skrajnych, gdy życie całego narodu jest zagrożone, może to być dopuszczalne: np. zabijanie dezerterów w czasie wojny)

Punkt trzeci – nie ma żadnej naturalnej proporcji między czynem a karą. Odpłata wymierzana jest, by tak rzec, w innej monecie i żadne wrodzone poczucie sprawiedliwości, czy prawo naturalne niczego nam w tej sprawie nie dyktuje.

Argumenty przeciwko karze śmierci

1. Pomyłki sądowe, które w wypadku egzekucji są nienaprawialne.

2. Prawo jest narzędziem niezmiernie skomplikowanym i tam, gdzie karę śmierci się przywróci, będą na nią wystawieni znacznie bardziej ludzie ubodzy i mało sprawni aniżeli ci, co mogą korzystać z pomocy najlepszych prawników, takie zaś zróżnicowanie jest niegodziwe – przynajmniej w przypadku kary głównej.

3.Udaremnienie dalszej działalności przestępczej nie jest wystarczającym argumentem za karą, bo zdarza się dość często, że prawdopodobieństwo, by ten właśnie przestępca czyn swój w praktyce powtórzył, można właściwie wykluczyć.

4. Wg prowadzonych w różnych krajach badań statystycznych zniesienie kary śmierci nie zwiększa liczby zagrożonych nią przestępstw – przywrócenie nie zmniejsza.
 

rutr

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
38
Punkty reakcji
0
:mruga: Kara smierci to powazna sprawa ,i ja jestem przeciwko, bo szkoda byloby gdyby sie okazalo ze skazano na smierc niewinna osobe tak jak to sie czasami zdarza.Zycia nikt nikomu nie zwroci, a kara smierci to tylko skrocenie czyjegos wyroku, Dozywocie w kamieniolomach , niewyzyci straznicy i koledzy z celi.to moim zdaniem kara za morderstwo, pozbawic morderce godnosci, traktowac jak zwierze. :bag:
 
K

Kamila_Bielsko

Guest
Jestem jak najbardziej za karą śmierci.Ludzie mordują innych ludzi,gwałcą i nie wiadomo co jeszcze a dostają tylko kilka lat odsiadki.Później wyjdą na zewnątrz i znowu zrobią to samo.Bez sens.
 

OPND

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2005
Posty
202
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Podziemia Wrocławia....
Jestem Katolikiem i wierze ze jedynie Bóg moze odebrać nam zycie!!
Tak konkretnie to jestem przeciw!!
Musicie sie zastanowić.....weźmy takiego zabujce dla niego kara śmierci to byłoby zbawienie....bo przeciez gdyby miał dozywocie pracować w Kamieniołomach za miske ryżu i pałą po krzyzu to dla niego śmierć jest najlepszym wyjściem!!
Zabijając go mielibyście satysfakcje ze on nie zyje i nie zrobi juz wiecej tego?
Dla mnie Kara śmierci nie moze sie odbywać!! Nie powinna istnieć!!
To duzy bład ze człowiek ma sklonności do zabijania....osoby winnej....
Dokładnie to nie powinno sie tego stosować, tymbardziej jezeli w Panstwie nie ma pracy....bo przeciez człowiek ma to do siebie ze za zywnościa i dobrem swojich bliskich moze zabić kazdego i wszystko.....tylko zeby przezyć!! Ale zeby zabijać za to ze ktoś zabił kogoś? nonsens....
Jestem Przeciwny Karze Śmierci!!
 

Falkhor

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Łańcut
Jestem ZA.

- Kara Śmierci jest kara najwyższą i za najcięższe przewinienia
- ma odstraszać (dziś mało kto boi się tych 25 lat na wikcie i opierunku państwa...)

Echm... to takie dwa moje zdania w tej sprawie. Po prostu jestem ZA.

Pozdrawiam.
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
ja tam bardziej jestem za dożywociem i ciężką harówą. On sie wtedy sami zabijają, bo juz nie dają rady.
a w polskim wiezieniu to mają luksusy
 

ukson17

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Skądkolwiek zawsze z Polski...
Też jestem ZA. Ale też żeby ta kara nie była bezbolesna. Takich to powinni karać na jak najprzewleklejszą i boleśniejszą śmierć żeby poczuł, że zabił i wył z bóluprzed swym końcem. :bag: Inaczej krótka i bezbolesna śmierć będzie dla takiego zwycięstwem.
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Jestem za karą śmierci - za zabójstwa dokonane z premedytacją. Niesprawiedliwe jest wg mnie utrzymywanie morderców do końca życia z budżetu państwa, podczas gdy brakuje pieniędzy na godziwe emerytury dla starszych ludzi, czy dożywianie dzieci w szkołach.

A jeżeli już dożywocie, to bez wygód - ciężka praca i suchy chleb z przeceny. Twardzi są więc im napewno nie zaszkodzi.
 

kuleczka007

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Kiedy slysze o tym co sie dzieje ;jak zbijane i gwalcone sa dzieci to jestem za;ale z drugiej strony czy ludzie maja prawo decydowac o czyims zyciu???Kara smierci to temat rzeka i ja caly czas nie wiem co mam o tym sadzic :niepewny:
 
Do góry