Kara śmierci

Kara śmierci - ZA czy PRZECIW??

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Szybka smierc dla wielu bylaby najlepszym rozwiazaniem, to i dlatego wiezniowie ktorzy sa slabsi psychicznie popelniaja samobojstwa :/
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Dokladnie smierc to jest dla nichwybawienie a nie kara!
 

slawek84and

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Andrychów
Kara Śmierci !! Owszem jestem za nia ale są pewne problemy z tym poniewarz prawo prawem ( czyli teoria) a stosowanie ( praktyka ) to co innego. Istniało by duże prawdopodobieństo ze ta kara mogła by być nadużywana poprzez załatwianie porachunków poprzez przekupywanie sędziów
Prawo powinno być surowsze
Ale korupcju nie da sie powstrzymać jak posłowie "biora" to taki sedzia nie "weżnie" ??
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
slawek84and napisał:
Prawo powinno być surowsze
Na pewno w niektorych wypadkach, ale jak sam napisales korupcji nie da sie powstrzymac, a co za tym idzie, nie ma sensu prawa zmieniac.
Ci co sie wymigiwali od kary nadal beda to robic. :zalamany:
A kara smierci i tak niczego nie rozwiaze... :/
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Biała dama napisał:
Ja jestem za poniewaz OKO ZA OKO RĘKA ZA RĘKĘ ZĄB ZA ZĄB
Aha... czyli w czym jesteśmy lepsi od morderców i zabójców? W tym, że my zasłaniamy się prawem aby kogoś pozbawić życia? A co do tego, że rodziny ofiar chcą, powiedzmy szczerza, zemsty, to mi się to nie podoba. Wg. mnie jedną z oznak dojrzałości jest umiejętność przebaczania. Wiem, że jest to nieraz bardzo trudne... A tak apropo... Czy papież chciał zadośćuczynienia za zamach na jego osobę? Czy też może odwiedzał swego "wroga" i rozmawiał z nim. Powinniśmy brać przykład z niektórych ludzi.
A poza tym, to w więzieni złoczyńcy są pozostawieni prawie sami sobie. Czemu nikt do nich nie przychodzi, aby z nimi porozmawiać? Może jeślibyśmy im okazali choć troche współczucia i miłości, to odezwałyby się w nich ludzkie uczucia? Skrucha? Może przeprosiliby rodziny ofiar? Może mogliby działać w więzieniu poprzez pomoc innym więźniom?
A tak? Masz, idź do pierdla i se siedź z innymi wyrzutkami społecznymi... Taki koleś jeszcze mocniej utwierdza się w przekonaniu, że nie zrobił wcale tak źle, skoro odpłacają złem za zło... I nie mówie tu o wypuszczaniu seryjnych morderców na wolność...
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Atiras, po cześci masz rację i resocjalizacja na pewno jest lepsza niż zabijanie. Niestety nie każdego i nie wszystko da sie zmienć. :|
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Zgadzam sie z XADK nie kazdego da sie zmienic ale wiekszosci to pomaga a czasami sie tak zdarza ze mordercy wychodza na wolnosc i znow morduja ale to sa nieliczne przypadki! :dezorientacja:
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Tom napisał:
zdarza ze mordercy wychodza na wolnosc i znow morduja
Dlatego też nie można resocjalizować na siłę i trzeba obiektywnie oceniać wyniki tej resocjalizacji, by nie popełnić błędu :/
 

Tom

AlucarD
Dołączył
3 Maj 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Nowy Targ
Niestety oni wiedza co powinni mowic resocjalizatorom i wychodza. Czlowiek to istota ludzka i popelnia bledy
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
No i wlasnie trzeba starać się te błędy wykluczyć, opracowując jakieś obiektywne systemy oceny :zdegustowany:
 

pucek13

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
277
Punkty reakcji
0
strasznie tu trochę! brr aż mi ciarki po plecach przeszły.

śmierć jest nagrodą za życie
te najbardziej skomplikowane
smakując je łyczek po łyczku
odczuwasz na sobie największą i najboleśniejszą ranę

dopiero co to wymyśliłam hehehe powiedzcie co o tym myślicie naraaaaa
 

pucek13

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
277
Punkty reakcji
0
każdy ma swoje zdanie XADK ty też może i masochistyczna, ale przemyślana
 

Radiator

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2005
Posty
61
Punkty reakcji
0
Miasto
Wacogród
no uważam, że za, ale nie powiem oko za oko, bo
1. Być może podejżany wcale nie zabił
2. Mógł być to nieszczęśliwy wypadek (wypadki się jak wiadomo nie zdażają, ale mógł zawinić nie on... np sygnalizacja świetlna nawaliła)
3. itd.
4. patrz 1

jestem za, ponieważ są seryni zabójcy nie czujący nic złego w tym co zrobili, lub czerpiący z tego przyjemność (słyszałem o kolesiu którego podniecał seksualnie zapach krwi... :zdegustowany: ) tacy zasługują na oddalenie z idealnej społeczności ludzkiej gdzie panuje dobro i szczęśliwi są wszyscy.... no przesadziłem, taka wazelina, że sie niedobrze robi, ale skrajności należy wydalać. Mogła by być bezludna wyspa, ale ile jest takich wysp? i jakie prawdopodobieństwo, że nie wrócą? I jakie koszta? kara śmierci powinna wrócić... wraz z zawodem kata :wstyd: (szkoda, że nie ma czerwonej tej torebki :p)
 
K

kfiatushek

Guest
trudno mi odpowiedziec na pytanie ankiety. Jestem zaroowna ZA jak i PRZECIW. To zalezy.
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Radiator napisał:
I jakie koszta? kara śmierci powinna wrócić... wraz z zawodem kata Wstyd


A ile by kosztowało utrzymanie takiego kata? :) Ale jakby nie było, najlepiej wrócić do palenia na stosie i indeksu ksiąg zakazanych :hyhy: . Wtedy wszystko byłoby pod kontrolą :p Tylko pytanie czyją...
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Atiras, akurat koszty utrzymania kata tu się nie liczą. Liczy się to, że zawsze istnieje ryzyko pomyłki i zabicia niewinnej osoby :/
 
Do góry