Kara śmierci na Brytyjczyku.

Status
Zamknięty.

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Chińskie władze straciły we wtorek rano w Urumczi Brytyjczyka, skazanego w 2008 r. na karę śmierci za handel narkotykami - powiadomiła ambasada Wielkiej Brytanii w Pekinie. Była to pierwsza od pół wieku egzekucja obywatela kraju europejskiego w Chinach.
Egzekucję 53-letniego Akmala Shaikha potępił rząd w Londynie, który do ostatniej chwili bezskutecznie apelował o jego ułaskawienie, podobnie jak szereg organizacji broniących praw człowieka. "W najostrzejszych słowach potępiam egzekucję Akmala Shaikha; jestem wstrząśnięty i rozczarowany, że nasze wytrwałe apele o łaskę nie zostały rozpatrzone. Szczególnie niepokoi mnie to, że nie skontrolowano stanu zdrowia psychicznego skazańca" - napisał w wydanym we wtorek rano oświadczeniu brytyjski premier Gordon Brown.
Lider brytyjskiej opozycji David Cameron potępił fakt, że Chiny przez dwa lata nie zrobiły nic, by sprawdzić informacje o chorobie umysłowej Akmal Shaikha. Cierpiał on podobno na zaburzenia umysłowe, ale chiński MSZ stwierdził, że nie ma na to żadnej dokumentacji, a brytyjski rząd nie ma prawa komentować suwerennego wyroku chińskiego sądu, ponieważ może to tylko zaszkodzić wzajemnym stosunkom. Przedstawiciel brytyjskiego rządu powiedział, że Akmal Shaikh został przypuszczanie stracony nie strzałem w tył głowy, lecz przy pomocy zastrzyku i natychmiast pochowany, zgodnie z muzułmańskim obrządkiem.

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/?id=128752 - na tej stronie więcej informacji.

Co o tym myślicie ? Według mnie błędem było niesprawdzenie tego czy mężczyzna faktycznie nie miał żadnych chorób i zaburzeń.
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Cóż takie sytuacje są bardzo częste.
Ile razy już słyszałem o tym, że jakiś kraj apeluje o uwolnienie przetrzymywanego więźnia w chińskich zakładach karnych.
To wszystko wynika z tego, iż w chinach nadal panuje reżim i rządy dyktatorskie.Tam nie ma wolności.
Poza tym jest tam kompletnie inna mentalność.Chińskie sądy to prawa ręka rządu.U nich nie ma cackania się- jeśli według władzy ktoś zawinił to musi ponieść nasurowszą z możliwych kar.Sąd wydaje wyrok, który tak naprawdę orzeka władza.
Niestety tam nie ma demokracji.
Ludzkie prawa są tam łamane codziennie.

Chińskie metody karania niestety często dotykają inne narody <tak, jak w tym przypadku>.
Osobiście uważam, że na to nie poradzimy raczej nic.Chiny to zbyt potężny kraj, aby przejmował się nadto swoją reputacją... taka prawda
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Montaggamer, co ma wspólnego demokracja z sądownictwem?
Od kiedy to w cywilizowanych krajach ludzie mają wpływ na decyzje niezależnych, niezawisłych sądów?

Ciężko uznać za cywilizowany i wolny jakikolwiek kraj, w którym na werdykt wpływ ma telewizja, gazety i opinia ludu.
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Co o tym myślicie ? Według mnie błędem było niesprawdzenie tego czy mężczyzna faktycznie nie miał żadnych chorób i zaburzeń.

Co mają domniemane zaburzenia psychiczne do handlu czy tam przemytu narkotyków? Gościu dobrze wiedział że stąpa po bardzo cienkim lodzie, nikt kto dba o własne życie nie zajmowałby się narkobiznesem w kraju, w którym za przestępstwa związane z narkotykami grozi kara śmierci. Bawią mnie również apele o ułaskawienie - jeśli ktoś panoszy się i odstawia gangstera w nie swoim kraju, to musi się liczyć z tym, że wymiar sprawiedliwości potraktuje go zgodnie z obowiązującym tam prawem.

Co do samej kary śmierci - nie uważam żeby była to dobra kara za narkotyki, natomiast w całej rozciągłości należy się ona za morderstwa z premedytacją czy pedofilie. To nie jest bestialstwo jak twierdzi Amnesty International i inne tego pokroju dobrotliwe dla wszelakich zwyrodnialców oszołomy. To jest właśnie sprawiedliwość.

Swoją drogą po wyglądzie, nazwisku (Akmal Shaikh) oraz jego wyznaniu bez wątpienia można stwierdzić, że jest Anglikiem :)
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Co mają domniemane zaburzenia psychiczne do handlu czy tam przemytu narkotyków?

Też nie mam pojęcia

Montaggamer, co ma wspólnego demokracja z sądownictwem?

Czy ja powiedziałem, że mają cokolwiek wspólnego?Napisałem tylko, że w Chinach nie ma demokracji w odniesieniu do łamania praw człowieka.
O sądownictwie napisałem tylko tyle, że tam sąd wydaje wyrok zgodny z wolą władz.

Widzisz tu jakiś związek, bo ja nie
 

Cvahoo

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
448
Punkty reakcji
6
Wiek
41
Miasto
Preston
Ile razy już słyszałem o tym, że jakiś kraj apeluje o uwolnienie przetrzymywanego więźnia w chińskich zakładach karnych.
To wszystko wynika z tego, iż w chinach nadal panuje reżim i rządy dyktatorskie.Tam nie ma wolności.

A mi się wydaje, że to wynika z braku poszanowania praw innego kraju i podburzania ludzi przez media.

(...)tam sąd wydaje wyrok zgodny z wolą władz.

Oczywiście - w tym sensie, że trzyma się prawa, które jest tworzone przez władze tego kraju. A nie prawa tworzonego przez życzenia gazet, TV i tzw. "oburzonej światowej opinii publicznej" (cholera wie co to jest?).
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
To mi sie podoba, jest kraj, jest prawo i jest wyrok. Czy USA kiedys ugielo sie pod opinia swiata, jak np. poslali na tamten swiat czarnoskorego pisarza, znanego z licznych powiesci napisanych za kratami???
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
To mi sie podoba, jest kraj, jest prawo i jest wyrok. Czy USA kiedys ugielo sie pod opinia swiata

I chwała USA za to.

Mimo to nadal uważam, że Chiny przesadziły z wyrokiem śmierci.
Nie zmnienia to także faktu, że w Chinach łamie się prawa ludzkie.Wielu osobom odbiera się szanse na sprawiedliwy proces i poddaje się torturom w nieludzkich warunkach, tylko za odmienne poglądy polityczne.

Tak było w średniowieczu- poganie byli tępieni
Tak było w Polsce w czasach PRL'u- polityczne aparaty bezpieczeństwa, terror, propaganda, biurokracja, inwigilacja

Człowiek czuje naturalną potrzebę kontroli i dominowania drugiej osoby :(
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
A w III RP propagandy, biurokracji i inwigilacji nie ma? :]

Mówiąc szczerze w Polsce od czasów PRL'u <w brew pozorom> zmieniło się niewiele.
Nie mówię tu o standardach życia, ale o mentalności obywateli i systemie politycznym.

W pewnym stopniu te sprawy nadal przybierają formę podobną do tej, jaką miały za czasów tamtej epoki.
Pokazuje to bardzo dobrze film pt. "RYŚ", który jest kontynuacją "MISIA" <komedii z lat właśnie PRL'u>
Wiele rzeczy kontrastuje, ale większość zmieniła się bardzo mało.
 

Brelock

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2008
Posty
57
Punkty reakcji
5
Ten "Brytyjczyk" z krwi i kości mieszkał przez jakiś czas w naszym polskim Lublinie gdzie została jego była żona i dzieci.Teoretycznie rząd polski mógłby sie tą sprawą zainteresowac ale widocznie nasze władze uznały że to teraz 100% Brytyjczyk
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Ten "Brytyjczyk" z krwi i kości mieszkał przez jakiś czas w naszym polskim Lublinie gdzie została jego była żona i dzieci.Teoretycznie rząd polski mógłby sie tą sprawą zainteresowac ale widocznie nasze władze uznały że to teraz 100% Brytyjczyk

No cóż, polityka to niestety okrutny teatrzyk.
Tutaj nie ma miejsca na współczucie, czy szczere niesienie pomocy.
Zazwyczaj <choć nie zawsze> chodzi o utrzymanie wysokiego statusu, reputacji i zagwarantowania sobie bezpieczeństwa na scenie politycznej.
Pod względem czysto politycznym, nie było żadnego dobrego powodu dla jakiego polski rząd miałby interweniować w tej sprawie.
Był to imigrant, przyłapany przy przemycie narkotyków i nawet jeżeli kara śmierci jest w takich okolicznościach za surowa, to i tak lepiej pozostać neutralnym
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Ten "Brytyjczyk" z krwi i kości mieszkał przez jakiś czas w naszym polskim Lublinie gdzie została jego była żona i dzieci.Teoretycznie rząd polski mógłby sie tą sprawą zainteresowac ale widocznie nasze władze uznały że to teraz 100% Brytyjczyk
a niby czemu mieli bronić obywatela Brytanii z mało słowiańskim nazwiskiem Akmala Shaikha (nie wiem które to nazwisko a które imię)?
 

anihc

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
10
Wyjeżdżając do jakiegokolwiek kraju akceptujemy prawa tam obowiązujące. Brytyjczyk przemycając narkotyki powinien się doskonale orientować jakie konsekwencje grożą za ten wybryk i przekraczając granice godził się na wszystkie konsekwencje w przypadku ewentualnej wpadki.

Mnie się tam akurat to podoba. Jaki obszczymur teraz odważy się na powtórzenie akcji? Skoro może handlować narkotykami np. w Polsce, śmiać się uczciwie pracującym w twarz, a przy ewentualnej wpadce skoczyć na odwiedziny do znajomych przesiadujących w ciepłej celi z dostępem do siłowni i TV? Oczywiście nie na długo bo gość w gościach zbyt długo przesiadywać nie powinien.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Skoro może handlować narkotykami np. w Polsce, śmiać się uczciwie pracującym w twarz, a przy ewentualnej wpadce skoczyć na odwiedziny do znajomych przesiadujących w ciepłej celi z dostępem do siłowni i TV? Oczywiście nie na długo bo gość w gościach zbyt długo przesiadywać nie powinien.
sorki, ale chyba nie wiesz co to jest więzienie(i obyś się nie dowiedział/a?). to że jest tam telewizor i jest ciepło(nie zawsze) nie znaczy, że ludzie tam nie cierpią.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Wyjeżdżając do jakiegokolwiek kraju akceptujemy prawa tam obowiązujące. Brytyjczyk przemycając narkotyki powinien się doskonale orientować jakie konsekwencje grożą za ten wybryk i przekraczając granice godził się na wszystkie konsekwencje w przypadku ewentualnej wpadki.
Ta część mi się bardzo podoba. Tym bardziej, że chłop nie robił tego za darmo. Miał pecha.

a niby czemu mieli bronić obywatela Brytanii z mało słowiańskim nazwiskiem Akmala Shaikha (nie wiem które to nazwisko a które imię)?
100 % racji. Angażowanie się w obronę gościa przemycającego prochy jest bez sensu. A to, że mieszkał w Polsce ? Ja się cieszę, że się wyprowadził stąd.
 

anihc

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
10
sorki, ale chyba nie wiesz co to jest więzienie(i obyś się nie dowiedział/a?). to że jest tam telewizor i jest ciepło(nie zawsze) nie znaczy, że ludzie tam nie cierpią.


Powiem Ci słów kilka o zk(zakład karny). Owszem, cierpią tam ludzie, ludzie którzy zostali skazani za sprawy błahe np. alimenty, a później jest już tak, że im większy przestępca tym mniej cierpi w więzieniu, a więc jest odwrotnie proporcjonalnie - czyli źle. Druga sprawa, że są zk i zk. Coś w końcu decyduje, że człowiek woli siedzieć w Polsce, a nie np. na Cubie, w Panamie czy nawet w Rosji.
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
uważasz, że siedzenie w celi po 15 chłopa w takim ścisku, że czlowiek dostaje klaustrofobii? miejsce gdzie jeżeli nie grypsujesz jesteś frajerem cwelonym przez facetów którzy od 20 lat nie widzieli kobiety na oczy i tak im się na mózgi rzuciło, że zaczęli ich kręcić chlopcy.

to że gdzieś jest lepiej nie znaczy, że więzienia w Polsce to:

odwiedziny do znajomych przesiadujących w ciepłej celi z dostępem do siłowni i TV? Oczywiście nie na długo bo gość w gościach zbyt długo przesiadywać nie powinien.
uwierz mi, że nie trzeba być złym człowiekiem bez wyższych uczuć by trafić za kratki.
 

gringo84

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
71
Punkty reakcji
7
Miasto
Śląsk
Wielkie halo o p.... dilera. Wiedział co i gdzie robi więc musiał sie liczyc z konsekwencjami. Na pewno społeczeństwo na tym nie ucierpiało.
 

anihc

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
10
uważasz, że siedzenie w celi po 15 chłopa w takim ścisku, że czlowiek dostaje klaustrofobii? miejsce gdzie jeżeli nie grypsujesz jesteś frajerem cwelonym przez facetów którzy od 20 lat nie widzieli kobiety na oczy i tak im się na mózgi rzuciło, że zaczęli ich kręcić chlopcy.

to że gdzieś jest lepiej nie znaczy, że więzienia w Polsce to:


uwierz mi, że nie trzeba być złym człowiekiem bez wyższych uczuć by trafić za kratki.

Spora część studentów w naszym kraju mieszka w podobnych warunkach i nie narzeka - klimat w mieszkaniu jest bezcenny - a w dodatku za to płaci i to nie małe pieniądze. Pominę fakt, że koloryzujesz(frajerzy siedzą z frajerami, grypsera z grypserą, istnieją wizyty intymne) i odwołam się do swojej wcześniejszej wypowiedzi, że w więzieniu lepiej ma ten co więcej przeskrobał czyli im większy przestępca tym lepsze warunki odsiadki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry