Kandydaci na Prezydenta

Status
Zamknięty.
K

kate2

Guest
Polecam do obejrzenia ,,Tak czy nie'' w Polsacie rozmowy z udziałem młodego Ziemowita Piasta Kossakowskiego i Marcina Celińskiego. Młody nie dał się sprowokować i zapędzić w kozi róg.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
I jak tam po debacie?

No i macie swojego Dudę! Ha, ha. Plastikowy, z wyuczonymi formułkami, kilka razy się zapowietrzył.

Prezydent Komorowski wykazał się znacznie lepszą wiedza merytoryczną i świetnie argumentował. Ale co tu mówić, zasada 3 x K : Klasa, Kompetencja, Konstruktywność.

Cieszę się jednak, ze dyskusja była kulturalna i na poziomie. Bo obaj panowie jako tako wykazali się w tej dziedzinie.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Prezydent Komorowski wykazał się znacznie lepszą wiedza merytoryczną i świetnie argumentował. Ale co tu mówić, zasada 3 x K : Klasa, Kompetencja, Konstruktywność.
Widocznie oglądaliśmy dwie różne debaty....lub jesteś nieobiektywnym fanatykiem Komorowskiego.

Komorowski przegrał tą debatę i powiem Ci dlaczego:
Dlatego, że atakował Dudę.

Komorowski absolutnie tego nie powinien robić....tyle jeżeli chodzi o "marketing polityczny".
Źle wygląda prezydent, który rozlicza Dudę za rzeczy na które on nie mógł mieć w oczywisty sposób wpływu.
Gdyby tam stał Kaczyński to inna sprawa.
Tymczasem Komorowski skupił si na ataku personalnym i to z pewnością zostanie źle odebrane przez elektorat niezdecydowany w wyborach.
Dużo większym spokojem i zrównoważeniem wykazał się Duda.
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Poza tym okazało się, że była nasłana przez PiS. Co ma niby Prezydent do zniżek dla inwalidów?
A nie wiesz ze ona była zdaje sie czlonkiem PO ?
 

ania90

Bywalec
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
49
Myślę, że ta debata nic nie zmieni. PO dalej nie ma pomysłu i straszy PiS'em. Duda nie dał się wyprowadzić z równowagi i konsekwentnie robił swoje. Można się czepiać, że sztywno, sztucznie, bez ognia, ale ogólnie bez większych błędów. Komorowski jak zwykle nerwy, pretensje, przerywanie, przesadna pewność siebie, momentami agresja. Te same błędy co przed pierwszą turą. A jak się skończyło, wszyscy wiemy. On ma burzyć podziały i budować zgodę jak to ma w programie, a nie te podziały jeszcze bardziej pogłębiać i dzielić ludzi na racjonalnych (my) i radykalnych (oni). Paradoks polega na tym, że ci "radykalni" zadecydują, to z Dudą, Kukizem, Korwinem, Ogórek ponad 60%.
 
M

MacaN

Guest
No weź pod uwagę fakt, że elektorat Kukiza nie jest tak jednoznaczny. Np. Moi znajomi na niego głosowali, ale Dudy w II turze z pewnością nie poprą. Ja głosowałem, a teraz na wybory się nie wybieram, a jakbym sie wybrał, to też na Dudę bym nie zagłosował. ( tzn. ja się wybiorę i zagłosuję na samego siebie. ).

Kukiz przyciągnął ludzi, bo dał nadzieję na jakąkolwiek zmianę. Tej nadzieji nie daje ani Duda, ani Komorowski. Jeśli do jesiennych wyborów Kukiz stworzy partię, to będzie on rządził tym krajem. Wtedy zobaczymy, co zmieni.

No, ale znów mamy pewien problem, bo oprócz JOW-ów Kukiz nie bardzo ma program polityczny, więc prawdopodobnbie skończy się to tak : Pan Pawełek wchodzi do sejmu, współrządzi Polszą, wprowadzają JOW-y i nagle robi się nam drugie PO z tym wyjątkiem, że spełniło swoją jedną obietnicę.

O tak, Kukizowi o wiele bliżej jest do PO, niz do PiS.
 

ania90

Bywalec
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
49

janek23ci

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
36
Punkty reakcji
4
Wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczące prezydenta Komorowskiego. Zastanów się kilka razy zanim postawisz krzyżyk przy Komorowskim. Przypomnij sobie wszystkie ustawy, które podpisał i wyobraź sobie twarz każdego z obywateli olanych we wnioskach o referenda ws. JOWów, wieku emerytalnego czy posyłania dzieci do szkoły. Przypomnij sobie o jego powiązaniach ze służbami specjalnymi oraz kim byli rodzice jego małżonki.
Jeśli byłeś wyborcą Kukiza nie namawiam Cię do głosowania na Dudę ale jeśli miałbyś głosować na Komorowskiego to proszę, chciałbym żyć w normalnym kraju - więc zostań w domu, wypij piwo, pograj w CS'a czy obejrzyj jakiś film ale nie pluj na własny kraj stawiając krzyżyk przy nazwisku Komorowskiego.


https://www.youtube.com/watch?v=06kjOE0qDlY
 
S

serwor

Guest
Co do debaty, ja jako calkiem neutralny obserwator ktory nie lubi obu parti uważam że był remis, być może ze wskazaniem na Dudę, ale tak naprawde nie jestem tego pewny.

Tylko że dla Dudy remis to zwyciestwo, jemu to wystarcza Komorowski musi wygrac obie debaty aby miec szanse.
Co
ania90 napisał:
PS: JOW-y to fikcja. Lepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie 5% progu wyborczego.
Było już tak i do sejmu wchodzilo po 10 parti, bez sensu, same kłótnie, brak możliwosci sprawnego rzadzenia krajem.
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Komorowski absolutnie tego nie powinien robić....tyle jeżeli chodzi o "marketing polityczny". Źle wygląda prezydent, który rozlicza Dudę za rzeczy na które on nie mógł mieć w oczywisty sposób wpływu. Gdyby tam stał Kaczyński to inna sprawa. Tymczasem Komorowski skupił si na ataku personalnym i to z pewnością zostanie źle odebrane przez elektorat niezdecydowany w wyborach. Dużo większym spokojem i zrównoważeniem wykazał się Duda.
Gdyby był tam Kaczyński to ta debata spadła by do rynsztokowego poziomu, dlatego napisałem, że obaj Panowie na szczęście wykazali się kulturą. Ale to tak na marginesie.

Powiedz mi tak szczerze? Wyobraź sobie, że na miejscu Komorowskiego stoi Barak Obama, Angela Merkel, albo Putin. Chciałbyś aby tak Prezydent załatwiał sprawy. Przecież ten Duda w ogóle nie ma doświadczenia, pojadą po nim jak po łysej kobyle i wytrą sobie o niego buty!

Poza tym nie potrafił konstruktywnie odpowiedzieć na ani jedno pytanie. Tylko w kółko wyuczone frazesy z dziedziny, że trzeba być dobrym i robić dobre uczynki.




janek23ci napisał:
Wypowiedzi Pawła Kukiza dotyczące prezydenta Komorowskiego. Zastanów się kilka razy zanim postawisz krzyżyk przy Komorowskim
No ale Kukiz to piosenkarz, który pod wpływem mody i niedoświadczenia młodych ludzi przypadkowo zdobył 20% poparcia. Jego wypowiedzi mnie w ogóle nie interesują. Poza tym nie słucham ludzi, którzy w kółko powtarzają że wszystko jest do d...py. Tak to ja też potrafię. Chętnie posłucham każdego kandydata, który przedstawi jakies konkretne propozycje. Na samych JOWach programu sie nie zbuduje




serwor napisał:
Co do debaty, ja jako calkiem neutralny obserwator ktory nie lubi obu parti uważam że był remis, być może ze wskazaniem na Dudę, ale tak naprawde nie jestem tego pewny. Tylko że dla Dudy remis to zwyciestwo, jemu to wystarcza Komorowski musi wygrac obie debaty aby miec szanse.
Komorowski przegrał o 0,8% więc oboje maja o co walczyć. Żałuję, że Prezydent nie był tak aktywny od początku kampanii jak był wczoraj. Dobrze, że sie obudził z letargu. Tę debatę poprpowadził znacznie lepiej niż jego oponent.




danielr9 napisał:
Widocznie oglądaliśmy dwie różne debaty....lub jesteś nieobiektywnym fanatykiem Komorowskiego.
Nie, po prostu nie mogę patrzeć, jak zmanipulowana przez Jarosława Kaczyńskiego część społeczeństwa wylewa szambo na głowę człowieka, który na to nie zasłużył.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
AaronH napisał:
Powiedz mi tak szczerze? Wyobraź sobie, że na miejscu Komorowskiego stoi Barak Obama, Angela Merkel, albo Putin. Chciałbyś aby tak Prezydent załatwiał sprawy. Przecież ten Duda w ogóle nie ma doświadczenia, pojadą po nim jak po łysej kobyle i wytrą sobie o niego buty!
Żaden nowy prezydent nie ma doświadczenia w byciu prezydentem to jest oczywiste.
Kim był Barrack Obama czy A. Merkel przed urzędem prezydenta?
Duda byłby znacznie lepszym prezydentem dla Polski, ponieważ Komorowski jest marionetką służb i wodzów UE. Podpisuje wszystkie niekorzystne dla Polski ustawy.
Tusk w zamian za ciepłą posadę i prestiź sprzedał interesy Polski. Ministrowie są umoczeni w aferach jakich RP do tej pory nie miała.
Minister spraw zagranicznych mówi o tym, że "Amerykanom robimy loda". Informacja pojawia się na wszystkich gazetach świata. To jest "nasza wizytówka"????
Z nagranych rozmów wynika, że państwo istnieje tylko teoretycznie. Praktyczną władzę sprawia obcy wywiad w Polsce.



AaronH napisał:
Komorowski przegrał o 0,8% więc oboje maja o co walczyć. Żałuję, że Prezydent nie był tak aktywny od początku kampanii jak był wczoraj. Dobrze, że sie obudził z letargu. Tę debatę poprpowadził znacznie lepiej niż jego oponent.
Wszedłem sobie wczoraj na profil Kukiza.
Tam widać ogromną przewagę komentarzy przychylnych Dudzie.
Wejdz sobie sam i sobacz.



MacaN napisał:
Kukiz przyciągnął ludzi, bo dał nadzieję na jakąkolwiek zmianę. Tej nadzieji nie daje ani Duda, ani Komorowski. Jeśli do jesiennych wyborów Kukiz stworzy partię, to będzie on rządził tym krajem. Wtedy zobaczymy, co zmieni.
Kukiz nie przyciągnął...a przeciągnął kapitał wyborczy głównie z PO i SLD.
Dziś w Polsce nie ma lewicy i nie ma dobrych partii centrowych. Dlatego Kukiz wyciągnął 20% z tego elektoratu.
Defacto nikt więcej nie poszedł na wybory bo frekwencja była o 5% mniejsza niż rok 5 lat temu.
Wyborcy Kukiza pójdą na wybory - większość z nich.
Nie wierzę w to, że będzie frekwencja 30%...bo 20% wyborców, którzy głosowali na Kukiza nie pójdzie na wybory.
Powiem więcej - w drugiej turze frekwencja wyniesie blisko 53-54%.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak Komorowski ospały źle, jak atakujący też źle, czasem nie rozumiem czego ludzie oczekują

ogólnie mówiąc to nie Komorowski wygrał ale Duda przegrał. Komorowski był ożywiony, co do tej pory mu się nie zdarzała a Duda wyraźnie nieskoordynowany, może po prostu już uwierzył że jest prezydentem, tak jak Bronek podszedł do pierwszej tury też z przeświadczeniem że już ma drugą kadencję. Zbytnia pewność siebie potrafi zgubić
 
K

kate2

Guest
danielr9 napisał:
Duda byłby znacznie lepszym prezydentem dla Polski, ponieważ Komorowski jest marionetką służb i wodzów UE. Podpisuje wszystkie niekorzystne dla Polski ustawy.
I Duda wszystko podpisze....Nie łudźcie się, że będzie inaczej. A wytłumaczenie na źle podjęte decyzje zawsze się znajdzie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Duda wyszedł strasznie plastikowo
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kto przy zdrowych zmysłach podpisuje ustawę o GMO w Polsce?
Jaki ma w tym cel żeby wprowadzać na polski rynek żywność modyfikowana skoro tej naturalnej nie ma już gdzie sprzedawać?
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
danielr9 napisał:
Komorowski jest marionetką służb i wodzów UE. Podpisuje wszystkie niekorzystne dla Polski ustawy.
Skąd masz takie informacje? jakie konkretnie służby sterują naszym Prezydentem? Kto ci takie rzeczy naopowiadał? Które konkretnie niekorzystne ustawy podpisał Komorowski na polecenie wodzów UE, którego wodza konkretnie? Skąd te informacje? To bardzo poważne oskarżenia. Rozumiem, że tak wyrażając się o Prezydencie RP masz na to niepodważalne dowody?




danielr9 napisał:
Tusk w zamian za ciepłą posadę i prestiź sprzedał interesy Polski
Skąd masz informacje, że Donald Tusk otrzymał posadę Prezydenta Europy za sprzedaż interesów Polski? Jakie interesy konkretnie sprzedał i jakie masz na to dowody? To również bardzo poważne oskarżenia.




danielr9 napisał:
Ministrowie są umoczeni w aferach jakich RP do tej pory nie miała.
Jacy ministrowie, w jakich konkretnie aferach i jakie masz na to dowody. Czemu nie zaniosłeś ich do prokuratury?

Oskarżać, pluć i pisać bzdury jest łatwo ja też tak potrafię. Tylko proszę podaj o co konkretnie chodzi. Czy po prostu Kaczyński tak powiedział i wszystkim wydaje się, że pewnie tak jest... skoro powiedział.
 
V

Vaffik

Guest
Siemanooooo.... Wróciłem na urlopik! Aż 1,5 miecha mnie tu nie było! Nadal kręcicie ten fajny temat?? he,he... No to sobie jutro z rańca popiszemy! I jak tam ludu mój... Bronek czy Andrju??? Mówtaa prawdę.... :)
Ja Wam mówię! Serio!
Będzie Bronek to i Tusek wróci i wtedy będziecie mieli PO..... kraj do reszty!
Ja tam wiem że Andrju to zło mniejsze no ale... chyba w końcu pora wysłać na bruk mocno PO... .... ludzi, co?
Jak wygra Andrju to pomyślę nad komisem samochodowym w Polsce. Jak wygra Bronek to też pomyślę ale o komisie na Słowacji lub w Czechach.
------
Oglądałem te debatę wczoraj. Bronio gawędzi jak moja babka. Non stop jak stare PO radio.
(do liter PO dodajcie sobie odpowiednią końcówkę tak by POprawnie Wam się czytało)
------
Jestem we wspomnianej wieki temu Francji. Minął jakiś czas i powiem że nawet spoko jest. Jest robota, spokój, polaków nie gnębią tak jak to się w Polskim necie opisuje. 14 rodzin z Polski mam na swojej ulicy. Wszyscy uśmiechnięci, robotni, jacyś inni. Nawet dwa razy grilla już wspólnie robiliśmy. :Jest za-ie-bio-ssa
Wróciłem po resztę maneli i jeszcze sobię zagłosuję.... ale mam dylemat!
Walić głos na Komorka tak by PO Tusek w przyszłości rozwalił ten kraj do reszty czy jednak iść za sercem i zagłosować na miejsze zło tak by POpartia wreszcie poszła na bruk??????
Serio nie wiem...
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
vaffanculo napisał:
Jestem we wspomnianej wieki temu Francji. Minął jakiś czas i powiem że nawet spoko jest. Jest robota, spokój, polaków nie gnębią tak jak to się w Polskim necie opisuje. 14 rodzin z Polski mam na swojej ulicy. Wszyscy uśmiechnięci, robotni, jacyś inni. Nawet dwa razy grilla już wspólnie robiliśmy. :cenzura:iossa ...
Jak to???!!!! Mieszkasz i zarabiasz w tej paskudnej, niemoralnej i pluralistycznej Europie z którą Tusek tak współpracuje? Jesteś antypolakiem! Prezes Jaruś nie byłby z ciebie zadowolony. Przecież ta Europa i Francja to gejostwo, ateizm i samo zło! Wracaj do kościoła i się wyspowiadaj!

Polacy razem z Tuskiem chcą iśc do Europy, chcą przejmować europejskie wartości i się rozwijać tak aby kiedyś osiągnąć tamtejszy poziom, a Ty nam głosujesz aby w Polsce była Białoruś, a sam w kulturalnej Francji cieplutko zarabiasz Euro.

Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda.

Cały PiS, Narodowcy i inna hołota nienawidzą przecież Europy
 
S

serwor

Guest
AaronH napisał:
Komorowski przegrał o 0,8% więc oboje maja o co walczyć.
Tak, ale jak już pisalem Komorowski nie ma rezerw, byc może zaglosują na niego wyborcy Ogórek czy Palikota, natomiast cala reszta czyli narodowcy, ludzie od Kukiza, od Mikkego jesli już to dadza głos na Dude.



AaronH napisał:
Skąd masz informacje, że Donald Tusk otrzymał posadę Prezydenta Europy za sprzedaż interesów Polski?
Niestety to prawda, Tusk i PO sprzedali Polskę za parę srebników, tylko że PiS też by to zrobiło, Tusk ma szefową w Niemczech A Kaczynski ma szefów Waszyngtonie i Tel-avivie.




AaronH napisał:
Jacy ministrowie, w jakich konkretnie aferach i jakie masz na to dowody.
Ministrowie, marszałkowie Sejmu, a afera na przykład podsluchowa. Tylko teraz naród skundlał i już wszystkim obojetnie jaka szuja rzadzi w Polsce.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 451
Punkty reakcji
107
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Komentarz to wyników 1 turze.


34.76% - Duda . Zasłużył na ten wynik. Nikt nie wierzył że może wygrać i wygrał. Był bardzo aktywny. Poruszał realne problemy w kraju . Jego przemówienia robiły wrażenie i po jego przemówieniach można wierzyć że chce prowadzić zmiany.

33.77% - Komorowski. Pomogły mu media. Media ukrywały jego wpadki i to pozwoliło mu dostać tyle głosów . TVP Info pokazywali tyko Komorowskiego a innych kandydatów nie pokazywali. Propagowali Komorowskie i ukrywali jego wpadki .
20.80% - Kukiz ukrywał poglądy i interesuje go tylko JOW . Innych celów nie ma . Wszystkie sondaże pokazywały że dostanie dobry wynik i zachęcali do głosowania na niego. Można to uznać za dziwne że sondaże dawały mu dobry wynik.
3.26% - JKM . Kukiz zabrał jego głosy. Media cenzurowały fakt że na jego spotkania przychodzi sporo osób . Pokazywali jego ale nigdy nie pokazali tłumu który przychodzi na jego spotkanie np Krakowie przyszło na jego spotkanie kilka tysięcy ludzi. Jest to rekord. Media ukryły ten fakt. Pokazywali tłumy na spotkaniu z Kukizem a tłumy na spotkaniu z Korwinem cenzurują. Media pomogły Kukizowi a cenzurowały Korwina.
2.38% - Ogórek. Parodia kandydatki i dowód że prowadzenie parytetów było błędem . Trzeba szybko je zlikwidować. Przeciwnym razie w sejmie pojawią kobiety które mają wspaniały wygląd ale żadnych poglądów nie mają. Sejm ma dbać o dobro ludzi a nie wspaniale wyglądać.
1.60% - Jarubas . Brak zdania.
1.42% Palikot . Upadek błazna .


0.83% Grzegorz Braun. Bardzo inteligentna osoba i osoba godna by zostać Prezydentem . Społeczeństwo nie potrafi myśleć. Prowadził kampanie w stylu klasycznym i argumentami chciał przekonać ludzi. Większość osób jest zbyt leniwa by poznać jego poglądy i wybrać się na spotkanie.


0.52% - Kowalski. Najbardziej wyklęty i cenzurowany kandydat. . Za start wyborach stracił pracę . Prowadził kampanie w stylu klasycznym i argumentami chciał przekonać ludzi. Większość osób jest zbyt leniwa by poznać jego poglądy i wybrać się na spotkanie.Trudności wynajęciem sali . Mógł tylko jednym mieście zorganizować debatę .


0.46% Wilk. Te same poglądy co Korwin. Ludzie uznali że lepiej głosować na Korwina niż kopie.
0.20% Tanajno . Program satyryczny i powinien wystąpić w kabarecie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry