Kac – jak się ustrzec, jak go zwalczyć?

Y

Yellow Jester

Guest
ForeverYoung napisał:
Ja jestem raczej zdania, że umrę jutro w wypadku samochodowym.
Skąd masz takie radosne wieści ?

Yellow Jester napisał:
Dlaczego akurat marihuana? Nie sądzę, że mogłaby być pożyteczna.
Jeden będzie chciał się napić, drugi - namalować obraz , trzeci - napisze wiersz , czwarty - zagra w piłkę , a piąty pójdzie się zabić ,i tak naprawdę g*wno Ci do tego.

Yellow Jester napisał:
Pracuję nad tym bardzo pieczołowicie. Każdego dnia przybliżam się do ideału.
Pracuj dalej bo jeszcze Ci sporo brakuje , tylko uważaj żeby Ci żyłka nie pękła.


P.S
Miło nie będzie .
:war:
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Uzależniłeś się od tej emotikony ,czy jak ?


Miło nie będzie ,ale będzie kulturalnie.
 
Y

Yellow Jester

Guest
ForeverYoung napisał:
,i tak naprawdę g*wno Ci do tego.

ForeverYoung napisał:
Miło nie będzie ,ale będzie kulturalnie.
:zdegustowany:


Jarhead napisał:
Innym sposobem na zmniejszenie skutków nadmiernego spożycia alkoholu jest nawadnianie organizmu podczas imprezy, a także już po. Oczywiście płynami bezalkoholowymi. Nie pij tylko piwa i wódki ale od czasu do czasu łyknij np. szklankę wody.
Znam osoby, które bardzo sobie chwalą ten sposób, więc jeśli mimo braku doświadczenia w tych sprawach mógłbym coś polecić, to byłaby to właśnie ta metoda.
No i standardowo, wisienka na torcie:
http://bit.ly/1acZXDa
:023: (bez choćby cienia złośliwości).
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Ale się rozpisaliście. Metoda z piciem wody w tak zwanym między czasie, jak rozumiem, ma za zadanie rozcieńczyć wypity już alkohol. Próbowałem kilka razy ale z brzucha robiła mi się wielka, pełna beczka.
Wujka googla znam, wpisywałem ale czemu by nie stworzyć nowej jakości i zebrać nowe, genialne pomysły u nas?
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
78
Miasto
kraina baśni
Dostaniecie po łapkach w końcu za ten spam :p tym razem nie zamknę ale rozmowy prywatne przenoście na priv ;)
 

Whitesoft

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
404
Punkty reakcji
16
Wiek
28
Gdy po imprezie wracam do domu, to zawsze robię sobie kubek zielonej herbaty. : ) Następnego dnia albo jestem jak nowo narodzony, albo czuję co jakiś czas suchość w ustach. W takim wypadku spalam sobie lufkę (troszkę śmiesznie, bo po niej chce mi się jeszcze bardziej pić) i jem dużo owoców.
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Ostatnio na Onecie był artykuł, że ta zielona wcale nie jest taka fajna jak ją opisują. Ale nie wczytywałem się za bardzo bo nie pijam. Z tymi owocami to jest jakiś pomysł. Człowiek się naje to alkoholu mu się odechce ;). Ostatnio na Onecie był artykuł, że ta zielona wcale nie jest taka fajna jak ją opisują. Ale nie wczytywałem się za bardzo bo nie pijam. Z tymi owocami to jest jakiś pomysł. Człowiek się naje to alkoholu mu się odechce ;).
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
[SIZE=11pt]Spróbujcie alcovitu – mój mąż jest nim zachwycony.. Sama nie miałam okazji, a raczej potrzeby próbowania. [/SIZE]
 

marttaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Podobno na kaca nie ma cudownego specyfiku. Jeśli za dużo wypijesz to i tak to poczujesz. Ja przed piciem dobrze nawadniam organizm: woda lub dobry napój izotoniczny. Można tez wziąć magnez aby nie być następnego dnia zbyt osłabionym. Alkohol wypłukuje magnez z organizmu. Podobno witamina C w pewnym stopniu neutralizuje działanie alkoholu. Nie sprawdzałam, ale słyszałam, że większość specyfików na kaca ma w składzie właśnie witaminę C. Cytryna ma dużo tej witaminy.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
[SIZE=11pt]Też bym tak powiedziała i zresztą tak też uważałam. Tylko ten środek właśnie ma podobne działanie jak witamina C – tylko witamina łączy się z alkoholem tylko w żołądku i jeszcze w jakiś śladowych ilościach. A ten środek jest mocniejszy ale też z naturalnych składników – tak przynajmniej tłumaczyła mi farmaceutka. Bo kupisz go tylko w aptece. Tak przy okazji wzięłam dla męża i okazało się, że trafiłam idealnie. [/SIZE]
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Graszka napisał:
[SIZE=11pt]Też bym tak powiedziała i zresztą tak też uważałam. Tylko ten środek właśnie ma podobne działanie jak witamina C – tylko witamina łączy się z alkoholem tylko w żołądku i jeszcze w jakiś śladowych ilościach. A ten środek jest mocniejszy ale też z naturalnych składników – tak przynajmniej tłumaczyła mi farmaceutka. Bo kupisz go tylko w aptece. Tak przy okazji wzięłam dla męża i okazało się, że trafiłam idealnie. [/SIZE]
Brzmi zachęcająco, ale nie napisałaś co to jest - czy tabletki czy napój?
 

Cichy_mareczek

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2013
Posty
8
Punkty reakcji
0
Najlepszy miód - po każdym piciu zarzyć łyżeczkę i na drugi dzień jest ok! innego wyjścia nie ma ;)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
To proszek do rozpuszczenia w wodziehttp://m.youtube.com/watch?v=deqV4ZICBeg tu masz instrukcję ale polecam wypicie dwóch trzech - w zależności od rozmiarów pijącego i ilości spożytego alko – mój mąż bierze trzy alcovity.
Cichy_mareczek napisał:
Najlepszy miód - po każdym piciu zarzyć łyżeczkę i na drugi dzień jest ok! innego wyjścia nie ma ;)
To proszek do rozpuszczenia w wodziehttp://m.youtube.com/watch?v=deqV4ZICBeg tu masz instrukcję ale polecam wypicie dwóch trzech - w zależności od rozmiarów pijącego i ilości spożytego alko – mój mąż bierze trzy alcovity.
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Jesli nie chcesz miec kaca giganta, nie mieszaj trunkow, zostan przy jednym, jak wodka to wodka, piwo to piwo, nie wszystko naraz.

No i papierosy ogranicz do minimum albo najlepiej zadnego.

Slyszalem, ze niektorym pomaga przed impra zjedzenie szprotek w oleju tudziez wypicie samego oleju, fuj..., bllleeeeeeeee...

:D
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
[SIZE=12pt]Też słyszałem o oleju i o surowych jajkach w dużej ilości.. Nie dla mnie. [/SIZE]
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Powtarzam za Rafałem Ziemkiewiczem - zaczynać picie od napojów o mniejszej procentowości. POTEM można pić (pewno, że nie jak "człowiek") mocniejsze. Nigdy odwrotnie!
Metoda picia piwa jako utrwalacza po napojach mocniejszych powoduje zwiększenie kaca i chęć zastosowania klina.
 

Yenna2

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
Ja tez staram się nie łączyć alkoholi (połączenie Palonej z piwem było dla mnie zabójcze), piję dużo wody przed imprezą, natomiast rano nie "rzucam się" od razu na butelkę wody, tylko piję małymi łyczkami i staram się zjeść coś ciepłego;)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Kaca nie da się tak na prawdę ustrzec. Można zawsze dzień wcześniej nie pić alkoholu. Ale jak już jest to trzeba temu jakoś zaradzić. Zacznijmy więc od tego, ze nie pijam innego alkoholu jak żubrówka biała. Po prostu jestem do niej przekonany jako konsument. Pragnę nawiązać do tego, ze gdy zdarzy mi się już wypić o ten jeden kieliszek za dużo to następnego dnia piję drinka robionego z tego samego alkoholu, który piłem załóżmy zeszłej nocy.
Każdy ma swój sposób na kaca, bo każdy organizm jest inny. Słyszałem też pogłoski o tym jakoby miód pomagał w leczeniu kaca. Na mnie niestety ten sposób nie działa.
Cóż, mam nadzieję, ze komuś pomogłem.
 
Do góry