Języki w sqlll xD

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
najlepszy byłby włoski ale z tych wybrałbym hiszpański lub francuza ale raczej hiszpański. niemieckiego po prostu nienawidzę. jest prawie tak durny jak polski. co do rosyjskiego nie widzę zbyt wielkiej przydatności.
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
A nie czasem połowa ameryki (ta południowa...) gada po hiszpańsku? Hiszpański lepszy. Jeżeli uczyłeś się angielskiego to niemiecki będzie dla ciebie masakrą...
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
niemiecki odpada na pewno
rosyjski łatwy, ale się Ci nie przyda
francuski hmm, nie mam zdania, ale raczej nie
hiszpański na pewno tak, ja na pewno wybrałbym ten język

a to dal twojej wiadomości:
po niemiecku mówi 125 000 000 ludzi (język urzędowy: Niemcy, Austria, Liechtenstein, Namibia, Szwajcaria, Luksemburg, Belgia)
po rosyjsku mówi 250 000 000 ludzi (język urzędowy: Rosja, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan; Naddniestrze, Gagauzja)
po francusku mówi 280 000 000 ludzi (język urzędowy: Francja, Kanada, Belgia, Gujana, Gujana Francuska, Szwajcaria, Algieria, Maroko, Mali, Demokratyczna Republika Konga, Tunezja, Mauretania, Czad, Kamerun, Niger, Senegal, Burkina Faso, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Togo, Benin, Republika Środkowoafrykańska, Gwinea Równikowa, Gabon, Kongo, Madagaskar)
po hiszpańsku mówi 400 000 000 ludzi (język urzędowy: Argentyna, Boliwia, Chile, Dominikana, Ekwador, Filipiny, Gwatemala, Gibraltar, Gwinea Równikowa, Haiti, Hiszpania, Honduras, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Portoryko, Salwador, Wenezuela, Urugwaj)

trzeba też pamiętać, że kto umie mówić po hiszpańsku ma tylko dwa kroki do portugalskiego

a ja polecam żeby również za wyborem poszła chęć nauki wybranego języka, polecam założyć zeszyt i uczyć się 5 słówek dziennie, w szkole nauczysz się gramatyki i twoje CV od razu inaczej wygląda

pozdrawiam
 

edzia1515

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ja wybrałabym niemiecki wydaje mi się, że może być ci bardziej przydatny chyba że wolisz hiszpański i szybciej sie go uczysz i tak zrobisz co zechcesz twój wybór.
 

Justine:P

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Rosyjski zupełnie nieprzydatny
Niemiecki całkiem łatwy
Francuzki jest trudny
Hiszpańskiego nigdy się nie uczyłam, więc nie będę sie wypowiadać

Ja bym wybrała niemiecki :D
 

Fieria

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
235
Punkty reakcji
0
Miasto
Racibórz
Ja też bym się zastanawiała między hiszpańskim, a niemieckim ;) Ale chyba wybrałabym hiszpański :)
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
A nie czasem połowa ameryki (ta południowa...) gada po hiszpańsku? Hiszpański lepszy. Jeżeli uczyłeś się angielskiego to niemiecki będzie dla ciebie masakrą...

Ameryka południowa, ale z wyjątkiem Brazylii + większość państw Ameryki Środkowej + Meksyk + część USA + chyba parę afrykańskich państw.

dawid3635, ale to co tam napisałeś, wcale nie świadczy o tym, który język wybrać, bo to, że w jakimś języku mówi ileś tam ludzi, to nie znaczy, że ty z nimi będziesz gadał. Na przykład język francuski jest używany w Kanadzie i w Afryce, ale nie wiadomo, czy Ci się przyda, bo mało prawdopodobne jest, że kiedyś będziesz w Afryce.

Dlatego z tych czterech podanych na początku tematu najlepiej wybrać albo hiszpański albo niemiecki, ale raczej lekką przewagę ma ten drugi.
 

Minako

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Capellini:
"a najpopularniejszy niemiecki albo hiszpański. i tak wygrywa niemiecki. "

wcale, że nie wygrywa smile.gif . Hiszpański robi się bardziej potrzebniejszy na świecie ^^

Jezyk niemiecki jest najpopularniejszym jezykiem w Uni ;] Nie jest wcale taki trudny, bardzo zblizony do angielskiego ale niemiecka gramatyka jest prostsza. Uczyłam sie go przez 3 lata liceum u okropnego babsztyla,ale nawet tak beznadziejna nauczycielka nie zdolala mnie do niego zrazic.
Rosyjski wbrew temu co mowicie nie jest prostym jezykiem. Tzn brzmienie ma bardzo zblizone do polskiego ale na tym sie konczy. Ma całkiem inny alfabet, akcent i zasady pisowni. Jest rowniez rozbudowana odmiana przez osoby, przypadki, liczby itd. Ucze sie go od 6 lat a i tak nie czuje sie swobodnie w nim wypowiadajac. Pozatym liczni "fałszywi przyjaciele" - podobnie brzmiace wyrazy ( jak 'u kastra' = 'przy ognisku ; krawat = łóżko ; dywan = kanapa ; ikra = kawior ; lustro = żyrandol itd itd) i zdrobnienia ktore powstaja przez brak jakikolwiek zasad nie czynia go w cale prostszym. Nie mniej jednak własnie spowodu małej ilosci ludzi konczacych filologie rosyjska dosc łatwo znalezc prace jako tłumacza, co jest niebywałym plusem.
Nie uczyłam sie ani francuskiego ani hiszpanskiego wiec nie czuje sie dosc kompetetna by wypowiadac na ich temat.

Na twoim miejscu wybrałabym w zaleznosci od tego w czym czuje sie lepsza (czy jezykach słowianskich czy germanskich) i wzgledem tego jaki kierunek studiow bedziesz chciał obrac po liceum.
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
dawid3635, ale to co tam napisałeś, wcale nie świadczy o tym, który język wybrać, bo to, że w jakimś języku mówi ileś tam ludzi, to nie znaczy, że ty z nimi będziesz gadał. Na przykład język francuski jest używany w Kanadzie i w Afryce, ale nie wiadomo, czy Ci się przyda, bo mało prawdopodobne jest, że kiedyś będziesz w Afryce.
ma znaczenie i to duże, bo świadczy jak ten język jest popularny na świecie, a to z kolei wpływa na podwyższenie jego statusu, pisząc wprost i jasno, chodzi mi o to : gdzie znajdziesz szybciej pracodawcę? spośrud pół miliarda ludzi (hiszpański), czy jak się nauczysz rumuńskiego ( ok 30 mln mówiących)
 
R

robaldo

Guest
ej to może Chiński, przecież nim się posługuje ok 600 000 000 ludzi :mruga:
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Wiesz co, to genialne. Prawie nikt nie zna chińskiego w Polsce, a Chiny to ogromna gospodarka. Na dodatek tłumacze znający chiński zarabiają 50tys. zł miesięcznie.
Ups , niestety nie ma go na liście do wybrania. Po za tym ucz się alfabetu chińskiego. wiesz co, trochę rozumu. A jak tak bardzo nie akceptujesz tego co napisałem, to ucz się jakiegoś innego języka np. bagru, czyli wymierającego plemienia w Ameryce Południowej. Może ten lepiej Ci się przyda.
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
ma znaczenie i to duże, bo świadczy jak ten język jest popularny na świecie, a to z kolei wpływa na podwyższenie jego statusu, pisząc wprost i jasno, chodzi mi o to : gdzie znajdziesz szybciej pracodawcę? spośrud pół miliarda ludzi (hiszpański), czy jak się nauczysz rumuńskiego ( ok 30 mln mówiących)

Po niemiecku mówi 125 000 000 ludzi, a po francusku 280 000 000 ludzi, ale łatwiej znajdziesz pracodawcę, jeżeli będziesz znał język niemiecki, bo, jak napisała Minako, język niemiecki jest najpopularniejszym językiem w Unii. To jest przykład świadczący o tym, że Twoje dane nie mają większego znaczenia.
 
R

robaldo

Guest
Wiesz co, to genialne. Prawie nikt nie zna chińskiego w Polsce, a Chiny to ogromna gospodarka. Na dodatek tłumacze znający chiński zarabiają 50tys. zł miesięcznie.
Ups , niestety nie ma go na liście do wybrania. Po za tym ucz się alfabetu chińskiego. wiesz co, trochę rozumu. A jak tak bardzo nie akceptujesz tego co napisałem, to ucz się jakiegoś innego języka np. bagru, czyli wymierającego plemienia w Ameryce Południowej. Może ten lepiej Ci się przyda.


Super... To była ironia gdybyś nie wiedział... LOL
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Językiem podstawowym w Unii jest język angielski, jak i na całym świecie. Nie rozumie skąd wam się wzioł niemiecki. Po za tym powinno się wybrać język mniej znany. Bo to czysta ekonomia, i mniej jest osób znających dany język, tym więcej takim osobą się płaci.
Super... To była ironia gdybyś nie wiedział... LOL
moja odpowiedź też jest "ironią", bo chyba nie wież
 

Capellini

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2007
Posty
372
Punkty reakcji
0
Językiem podstawowym w Unii jest język angielski, jak i na całym świecie. Nie rozumie skąd wam się wzioł niemiecki.

Wiadomo, że angielski jest najbardziej "opłacalny", ale dla większości na drugim miejscu jest niemiecki, bo więcej osób wyjeżdża raczej do Niemiec, Austrii, Szwajcarii itd. niż do krajów Ameryki Południowej albo Afryki.

Po za tym powinno się wybrać język mniej znany. Bo to czysta ekonomia, i mniej jest osób znających dany język, tym więcej takim osobą się płaci.

No to weź ten rumuński ;-) Po rumuńsku, jak sam wyżej napisałeś mówi tylko 30 mln. ludzi więc nie jest za bardzo znany.
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Dyskutuje się z wami gorzej niż z Andrzejem Lepperem.
Po za tym powinno się wybrać język mniej znany. Bo to czysta ekonomia, i mniej jest osób znających dany język, tym więcej takim osobą się płaci.

No to weź ten rumuński ;-) Po rumuńsku, jak sam wyżej napisałeś mówi tylko 30 mln. ludzi więc nie jest za bardzo znany
tylko, że ja staram się wyjaśnić różnice, popularności danego języka na świecie, z ilością Polaków posługującymi się danym językiem obcym
po za tym na jej liście nie ma rumuńskiego, więc nie łapcie mnie za słówka
ja przedstawiam to co sądzę, przedstawione wyżej dane mają pomóc autorce tematu, nie musicie uważać je za ważne
jeżeli autorka tematu chce studiować dany kierunek, który będzie związany jakimś sposobem z Ameryką Południową to wybierze hiszpański, zechce studiować w Szwajcarii to przyda się niemiecki
nie ma 100% argumentów za danym językiem, to są tylko drobne wskazówki
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
raczej hiszpański, takiego konfortu nie miałam i musiałam sie uczyc 6 lat niemieckiego (oprócz angielskiego), prywatnie uczyłam sie francuskiego.
i z mojego punktuy widzenia to hiszpanski, chyba mniej ludzi go zna, zapunktujesz z hiszpańskim w CV :p
 
Do góry