Język ;/

Exel

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Od dość długiego czasu mam biały osad na języku. Myslalem ze jak bede go szorowal przy myciu zabow to zejdzie ale jakos efektow nie widze.... Czy ktos wie jak tego sie pozbyc? :niepewny:
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
mam to samo :/ lekarz mi kiedys mowil ze za duzo mleka pije. Ale jak odstawilem mleko mam to samo. Co to moze byc ?
 

nestO

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
To są bakterie.
Kupcie sobie szczotke do zębów z taką gumą do czyszczenia języka, ja jeszcze używam płynu do płukania ust i takiego problemu nie mam :)
 

Chinidinum

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
117
Punkty reakcji
0
Proponuję płukać przez kilka dni jamę ustną tantum verde. Spowodowane to może być bakteriami, używkami, dietą itd. Ja jestem za bakteriami więc proponuję tantum verde, jeśli osad nie zejdzie będzie to znaczyło że przyczyną takiego stanu są kolejne po bakteriach opcje.
 

Kartiz

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Suwałki
Tez na to cierpie... :/ W moim przypadku odpadaja uzywki. Pewnie to przez bakterie choc u mnie moze to byc przez zla diete bo jem duzo warzyw i ogolnie wszystko co zielone ;p
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
bakterie - to samo jest przy gorączce, jak organizm jest chory to zawsze jest osad na języku. idz do apteki i opisz problem.
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Też to mam od kilku lat. Nawet się nie chce tego pozbywać bo mi nie przeszkadza. Mam tylko pytanko czy podczas całowania partnerka nie będzie odczuwała żadnego "dyskomfortu"?
 

Akral9099

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Bełchatów
Czytałem gdzieś, że pojawia się gdy spożywamy duże ilości węglowodanów (owoców, warzyw, pieczywa, makaronu itd). Ile w tym prawdy to sam nie wiem.
Jak ktoś chce to może wypróbować. Ja sam próbowałem sie w tym uporać szczoteczką i mówiąc szczerze na wiele to ona nie nie zdała bo dosłownie 2 godziny później było to samo...
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Nie słyszałem, a wiem, że psy mają mniej bakterii na języku, niż człowiek. Nie, żebym podpuszczał, ale ich dieta jest bardzo mało urozmaicona i popatrzcie, jak dobrze na tym wychodzą. No, ale tak na poważnie, to duża ilość NAS się z tym zetknęła.
Ja też to mam. Czasem więcej, czasem mniej. W życiu to chyba nie przeszkadza, a przed bliższymi doznaniami z dziewczynami wystarczy chyba zaaplikować jakiś rozpuszczalnik i będzie git. :bag:
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Ja też to mam i nie przeszkadza mi to, nie wydaje mi się żeby to było szkodliwe ;)
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
psy nie maja bo ich ślina działa bakteriobójczo i goi rany - dajcie polizać psu jakąś ranę - dużo szybciej się zagoi (tzn. nie po jednokrotnym polizaniu :pP)
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Tylko nie dajcie lizać się psom między nogami ;p Bo możecie znowu dostać wysypki.
 

iwans

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
515
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Czytałem gdzieś, że pojawia się gdy spożywamy duże ilości węglowodanów (owoców, warzyw, pieczywa, makaronu itd). Ile w tym prawdy to sam nie wiem.

warzyw prawie w ogóle nie jem, owoce czasem jabłko się zje, pieczywo tylko na kolacje a makaron max 2 razy w tygodniu więc raczej nie od tego:p węglowodany to cukry tak?? słodyczy to ja jem multum xD

Tylko nie dajcie lizać się psom między nogami ;p Bo możecie znowu dostać wysypki.
Ale dla takiej przyjemności zaryzykujecie co nie??:p Albo umyjcie psu zęby przed "tym":p
 
Do góry