jezyk :/ POMOCY!

groos

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Moj pronlem wyglada nastepujaco.: Zlozylem papiery do szkoly sportowej do klasy z kontynuujacym jezykiem angielskim i od podstaw rosyjski. Problem w tym ze bardzo chce isc do tej szkoly a od najmlodszych lat ucze sie jezyka niemieckiego!!! W dodatku nie powiedzialem o tym rodzicom ani jeszcze sekretarce (a dalem jej prawie wszystkie papiery oprocz swiadectwa ale we wtorek mam podyktowac oceny przez telefon a pozniej jak najszybciej dostarczyc swiadectwo) Szkola jest miescie oddalonym od mojej wsi o 70 km. Kurcze ta szkola dla mnie to przepustka do dalszej kariery bo chcem w tym miescie grac w klubie wiem ze tam sa inne szkoly ale co robic teraz jak sprawy zaszly juz tak daleko??!!! POMOCY!!!
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
czy to jest problem?
Zaczniesz się uczyć ruskiego.

ludzie.. dorośnijcie..
 
K

kinga_sc

Guest
Problem bo szkoła średnia ma obowiązkowo dwa języki, ta akurat angielski z kontynuacją i ruski od podstaw i na oba musi chodzić i się uczyć.
 

LooLoo

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
0
Ja w gimnazjum miałam ruski, poszłam do LO i mam kontynuację angielskiego i od podstaw włoski. Nie rozumiem na czym polega Twój problem.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Jeśli nie jesteś skończonym kretynem, to bez problemu nadrobisz.
 
K

kinga_sc

Guest
Poza tym anglik jest łatwy, to nie łacina czy greka, której się nie używa,
 

groos

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
no ale ja sie wgl angielksiego nie uczylem tylko niemieckiego!!! i co 9 lat niemca ma pujsc w niepamiec i mam zaczac uczyc sie angola ? ja bym chcial tylko ciekawe czy na maturze se poradze i watpie aby moi rodzice sie zgodzili.
 

raethe

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Kraków
no ale ja sie wgl angielksiego nie uczylem tylko niemieckiego!!! i co 9 lat niemca ma pujsc w niepamiec i mam zaczac uczyc sie angola ? ja bym chcial tylko ciekawe czy na maturze se poradze i watpie aby moi rodzice sie zgodzili.

Szkoda, że polskiego też się nie uczyłeś. I ciekawe czy se z tym na maturze poradzisz.
 

groos

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
dzieki za pomoc :/ idioci zobaczymy jak wy cos bedziecie chcieli fajfusy!!!
 
K

kinga_sc

Guest
Zawsze na maturze możesz zdawać niemiecki, wystarczy, że będziesz się go uczył w domu. Ja zdawałam francuski mimo iż nigdy się go w szkole nie uczyłam, ale był mi potrzebny na studia.


EDIT:

takiego zachowania nie pochwalamy

dzieki za pomoc :/ idioci zobaczymy jak wy cos bedziecie chcieli fajfusy!!!
 

groos

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
nareszcie cos konretnego - dzieki ;) a co robic z kontynulujacym angielskim?? a w jaki sposob uczylas sie francuskiego w domu. Bo w tym Liceum jest jeszcze jedno liceum myslisz ze mogl bym uzgodnic z dyrektorem ze bd chodzil do tego drugiego liceum na niemiecki ??
 
K

kinga_sc

Guest
nareszcie cos konretnego - dzieki ;) a co robic z kontynulujacym angielskim?? a w jaki sposob uczylas sie francuskiego w domu. Bo w tym Liceum jest jeszcze jedno liceum myslisz ze mogl bym uzgodnic z dyrektorem ze bd chodzil do tego drugiego liceum na niemiecki ??
Jeżeli zdecydujesz tam iść do szkoły. To niestety wakacje będziesz musiał poświęcić częściowo na naukę języka. Jeżeli masz znajomych, którzy go umieją w jakimś tam stopniu to poproś o pomoc, to nie wstyd. Kup sobie jakiś samouczek, albo wypożycz w bibliotece, albo od kogoś pożycz, może być nawet od jakiegoś dziecka, bo tu chodzi o podstawy.

Ja z francuskim miałam o tyle dobrze, że moja mama zna go perfect bo ma francuskie korzenie, ale to tylko wymowa, czytanie. Bo ona nigdy nie poznała gramatyki. Te sprawy ogarnęłam z książek.

Nie wiem zapytaj w sekretariacie czy jest taka możliwość, napisz podanie do dyrekcji byle szybko. Jaka będzie decyzja nie wiem, ale warto spróbować.
 

Snoop72

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Wiek
35
skoro kontynuacja to tak czy siak za pewne będę grupy z angielskiego wiec wbijesz się do tej mniej zaawansowanej a skoro masz wakacje zapisz się do szkoły językowej i przez dwa miesiące spokojnie nadrobisz
 

niesia87

Anioł ;)
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
942
Punkty reakcji
21
Wiek
37
Miasto
Łódź
Moja koleżanka też się 9 lat uczyła niemieckiego, w szkole średniej mieliśmy angielski i francuski. Angielski za dobrze jej nie szedł, ale powiedziała, że maturę będzie zdawała z niemieckiego i dała radę. A do matury przygotowywała się z siostrą i zdała maturę.
 
K

kinga_sc

Guest
A takie pytanie z innej beczki:
Ty masz zamiar tam mieszkać na stancji/ w internacie/ gdziekolwiek indziej, czy dojeżdżać codziennie?
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
taki problem to nie problem . po 6 latach nauki rozszerzonego niemca i braku praktycznie angola w LO chodzę do klasy z rozszerzonym angielskim i radze sobie bez większego problemu . weź się w garść i zakuwaj
 

groos

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
a normalnie przyjeli cie do szkoly wiedzac ze uczyles sie niemieckiego a angola wogule? czy pisales jakies podanie. Do poprzednika : bede mieszkal w internacie.
 
K

kinga_sc

Guest
Przyjmują nie trzeba pisać podań. Mój brat chodzi do szkoły z rozszerzonym francuskim, a nigdy się go nie uczył. Tylko, że on do gimnazjum.
 
Do góry