Język Polityków

Status
Zamknięty.

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
tylko pogratulowac ich poliglodztwa :)
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
A czego można było oczekiwać ,od ludzi którzy jedyne co w życiu przecztali to ksążeczka do nabożeństwa:)
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
a czy napewno wszyscy przeczytali?
Dobre pytanie...
Cześc naszych polityków jest innych wyznan a czesc to zupełni ateisci... A ci co nawet czytali to pewnie niewiele sobie z tego zrobili, bo gdyby zagłębili sie w to to przynajmniej mieliby jakiś poziom moralności, a tacy to bardzo bardzo nieliczne wyjatki... :)
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Nasi politycy czytają wiele, wystarczy obejrzeć transmisje z obrad sejmu to każdy robi wszystko tylko nie to co trzeba nawet czytają gazety!!! :)
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Podejrzewam, że zaczytuja się jakimiś brukowcami... A mowiąc o czytaniu podejrzewam, że chodziło o coś bardziej ambitnego niż gazeta np - jakaś madra ksiazka... Sądząc po języku naszych politykow wnioskuję, że nie sa zbyt oczytani, ponieważ oczytanie wyrabia erudycje (sposób wysławiania się) a z tym też u nich kiepsko...
 

xi-bit

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2005
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marsa
Janusz Korwin Mikke zdecydowanie nie ma problemów z językiem polskim ;)
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Ale nikt tutaj nie mówi, ze wszyscy politycy nie znają polskiego...
Trzeba jednak przyznac, ze tych, którzy poprawnie posługuja się polszczyzną można wyliczyc na palcach jednej ręki :)
 

adin

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
112
Punkty reakcji
0
pamiętam Gosiewki próbował być przez I dzień polonistą i "filipinki"powtarzał co było błednym sformułowaniem :D wszyscy tak pięknie opowiadają,ale żeby było chodź w tym kszy krawdy :]
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
A wiecie jakie są najczęściej używane słowa przez polityków?
Afera, komisja, Orlen, teczki, lustracja, Kwaśniewski i pełzający zamach stanu :D
 

snaluś

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2005
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Wiesz Odeon, nie zwróciłam na to uwagi, ale od dziś mam mocne postanowienie, że jak bede oglądać jakiś program publicystyczny, to będe liczyć ile razy padną te słowa...
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
A teraz doszły słowa takie jak:
Radio Maryja, populizm, lumpenliberalizm i buraki :D
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
zapomniałeś jeszcze o : koalicja, lepper, giertych :D
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
36
I o słowie kaczyzm.
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
polszczyzna w rzadzie lezy i kwiczy...
 

e_motif

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
33
Punkty reakcji
0
powiedzmy sobie szczerze:
wiekszosc z politykow powinna jeszcze raz przejsc przez 1,2,3,4 klase podstawowki, bo ich polszczyzna lezy i to bardzo.
marcinkiewicz - bystroscia to on i tak nie grzeszy, ale zeby tak leniwie i apatycznie wypowiadac swoje zdanie to trzeba byc niezlym "antymozgiem"
giertych - uwazam go za moderniste w jezyku polskim, te jego nowe powiedzionka ... powstaje chyba nowy slang sejmowy ;]
lepper - bez komentarza - cytat z przed tydonia: "negocjowaliśmy z brukseloM ... " , .. jestem patryiotoM..." etc ...
kaczyński - ten nei dosc ze nei zna jezyka polskiego, to jeszcze nie zna jezyka ciala, wystarczy ze sie patrze na niego i odrzuca mnie od niego ;/

caly rzad nasz obecny (ten nowy) wyglada jakby ich z pola ledwo co sciagnac ...

az siara wysylac ich w delegacje, jak jedynie co umia powiedziec to yes yes yes, a goodmornig mowia z akcentem ktory nawet moja babcia uznalaby za twarde gdakanie ;/

zreszta juz nei jeden dziennik zagraniczny wypowiadal sie dosc negatywanie co do prazencji naszych politykow - zarowno ich jezyka, jak i postawy oraz tym z czym przyjechali do danych krajow (zazwyczaj z niczym...)
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
no giertych i LPR to nowy snalg torza... jeszcze dodac Kaczynskiego i co to ebdzie !! biada nam Polakom !!
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Nie mam wielkich zarzutów co do języka polityków.Wpadki się zdarzają jak politykom w każdym innym państwie.Podobał mi się język Kwaśniewskiego a nie podoba Kaczyńskiego.ALe to jest moje skromne zdanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry