Język internetu w różnych odmianach

N

Nieprzenikniona

Guest
Też można to i tak stwierdzić , ale trzeba powiedzieć gdyby człowiek nie musiał czytał by książki? Nie łatwiej słuchać jak czyta lektor audio booki rozwiązuja sprawe i ot to całą filozofia. Język Polski a Język Internetu , która z Tych dwóch form odpowiada ludzią ?. Ja myśle , że w Polsce językiem Ojczystym w dzisiejszych czasach jest internetu . Czy moge się mylić ?

Ja wolę książki w typowym wydaniu, czyli papierowym. Co do ebooków, nie wiem po co one właściwie są. Odkąd to książki się czyta? Jedyna zaleta to to, że nie męczy się oczów. Ale i tak uważam, że to bez sensu. Mocno unowocześniona metoda.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Masz na myśli audiobooki. Przy ebookach oczy jeszcze bardziej się męczą niż przy papierowych wersjach.
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Ja bym jednak nie dramatyzował. Język w Internecie to jedno, a język stricte pisany to drugie. Póki co ludzie odróżniają te dwa środowiska komunikacyjne i do nich dostosowują swój styl. Taki, a nie inny sposób pisania w Internecie wynika z wielu czynników - przede wszystkim tych pragmatycznych. Komunikacja elektroniczna sprowadza się do ekonomiczności - krótszy czas pisania - szybszy odbiór komunikatu przez adresata. A że jest coś takiego, jak tzw. przez niektórych "styl pokemoniasty" to nic nowego. Zabawy (eksperymenty) typograficzne istnieją od kiedy istnieje pismo - Internet jedynie sprzyja ujawnianiu takich zachowań na skalę globalną.


PS. Dawno mnie tu nie było, bo mam wrażenie, że od czasu zmian na forum, ten dział podupada.. a szkoda.
 

masti1990

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Żagań
Powróce do tematu w przerwe świąteczną , szkoła matura wiecie jak to jest . Pozdrawiam

MethTical poparcie dla Ciebie.
 

masti1990

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Żagań
Noworocznie :) wiecie państwo czy jest gdzieś coś napisane o historii , początkach języka internetu ?
Osobiscie szukałem dłuższy czas w google , ale w sumie chyba będzie problem ze znalezieniem , no nie wiem może się myle , może komuś coś wiadomo na ten temat ?
 

Bartek93

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2009
Posty
152
Punkty reakcji
3
j3zyk !n+3rn3+u j3$+ f4jny.

A tak na serio to mnie denerwóją te fszystkie kr3jz0lk! z naszej klasy itd. xD

celowe błędy jbc. xD
 

masti1990

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Żagań
Pokepismo to nie język internetu.


Z tego co ja sie doczytałem jest a wygląda ono tak "PoKeMoNiAsTe"
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Pokepismo to nie język internetu.


Z tego co ja sie doczytałem jest a wygląda ono tak "PoKeMoNiAsTe"
Zależy co masz na myśli mówiąc język internetu.
To co przedstawiłeś to pisanie falą. Popularne wśród internetowych pokemonów.
Ja natomiast za język internetu uważam slang jakim posługują się internauci. Do tej grupy nie zaliczam bezmózgich nastolatek (i nie tylko) będących plagą internetu.
 

masti1990

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Żagań
Gurtos91

Slang jakim sie poslugują internauci to tylko mała cząstka , reszte można by wymieniać dość długo . W internecie jest masa różnorodnych slangów zaczynając od linuxiarzy , informatyków a kończąc na krejzi trzynastkach
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Gurtos91

Slang jakim sie poslugują internauci to tylko mała cząstka , reszte można by wymieniać dość długo . W internecie jest masa różnorodnych slangów zaczynając od linuxiarzy , informatyków a kończąc na krejzi trzynastkach
Powtórzę się. Wszystko zależy od tego co rozumiesz pod pojęciem język internetu. Jeżeli bierzesz pod uwagę całość. Od kilkuletnich dzieciaków, które grają w gierki na wp, do dziadków grających na kurniku w szachy, to coś takiego jak język internetu nie istnieje. Sieć skupia w sobie zbyt wielu, zbyt różnorodnych użytkowników. Tak więc nie można wyłonić jednego języka wspólnego dla większości.
Dlatego właśnie ja pod hasłem język internetu rozumiem slang jaki stosuje się na większości for internetowych, ircu, ewentualnie komunikatorach.
 
Do góry