Jestem Bogiem...

Githany

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
264
Punkty reakcji
0
Nie powiem, co wymyślilam. Potem ktoś ściągnie pomysł i dostanie nagrodę Hugo i Nebula, a ja jak zwykle się ostanę za pierwszą naiwną,
 

nie.mam.pidzamy

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
chcieć chcę.
Wszyscy ludzie na mniej więcej tym samem poziomie świadomości. Gdzie sprawiedliwość, skoro afrykańskie dzieci nie mają gaci, a Ty klikasz myszką podłączoną do komputera w warunkach życiowych godnych człowieka? Po prostu każdy byłby w miarę sprawiedliwie obdarzony dobrami materialnymi i ogólną świadomością.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Gdybym był bogiem to chodziłbym sobie po wodzie, tak dla jaj, żeby mi ludzie zazdrościli... wodę w wino też bym zamieniał, a co! sie gra, sie ma...
 

NaTazS

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2007
Posty
127
Punkty reakcji
1
Miasto
network
gdybym był bogiem, to nie pokazywałbym po sobie tego.
bo, po co się czymś chwalić, skoro się to ma i jest się pewnym, co do swych możliwości.

wykorzystywał bym to, aby ułatwić sobie życie i itp.
..no, i od czasu jakiś dobry uczynek bym zrobił :)
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Ciekawy temat .
Zdecydowanie do głebszej dyskusji .
Mieć taka moc " boska" to wielka odpowiedzialność .
Nie uzywał bym jej zbyt czesto .
Pierwszym co bym zrobił to na pewno spełnił bym swoje marzenie .
A pozatym to tylko jakieś kryzysowe sytuacje . Wojna , epidemia , katastrofa .
Oczywiscie bym przeciwdziałał temu , a nie powodował . :D
 

mynia4

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2007
Posty
301
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Według mnie Bóg spełnia wszystko to, co ma być. I jest dobrze. Wyobraź sobie, że wszystko układało by się po Twojej myśli. Nikt nie popełniałby błędów. Świat po pierwsze stałby się nudny, a po drugie nikt z Nas nie umiałby żyć, bo nie uczyłby się na własnych błędach, ani na błędach innych, bo przecież wszystko byłoby doskonałe.
 

Mone-Lis

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
102
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
ja mam wiedzieć?!...
gdybym była Bogiem, oddałabym tron komuś dojrzalszemu, mądrzejszemu i bardziej doświadczonemu.
nie chcę decydować za świat i dźwigać jego cierpienia.
przecież to wielka odpowiedzialność, nie zabierzesz przecież ludziom wolnej woli.
a jeśli im ją zostawisz, to pokrótce stanie się, że człowiek całkowicie wyginie.
a ty będziesz za to odpowiedzialny.
 

indeed-in-need

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Powiesiłabym zaraz wszystkich padalców z mojego bloku.
I gwałcicieli.
I zbrodniarzy.
A potem poszłabym nad Białkę i przemieniła ją w rzekę dającą forsę żeby każdy dobry człowiek mógł sobie brać.
[Ci, którzy nie zasługują, zostają oparzeni po dtoknięciu wody :D]
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Ja gdybym był Bogiem "od zera" raczej nie stworzyłbym ludzi, jak dla mnie (nie wiem jak to się skończy), ale to za duża odpowiedzialność. Na pewno za duża, jak dla mnie. Sprawić by jakaś istota była nieszczęśliwa... nie, raczej nie.
A gdybym już stworzył, to baaardzo długo bym się zastanawiał czy dać im wolną wolę.
Zresztą wolę tak nie myśleć, bo jeszcze jakimś despotą zostanę :p
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
To by było ciężkie zadanie :> ale najchętniej to był zabawiła się w takiego Boga Dj'a
Zmieniałabym wszystko to co złe...
I ustanowiłabym nowe Trójmiasto : Słupsk, Malbork, Częstochowa (oczywiście wcześniej zbliżając je do siebie:D)
 

psychophaze

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2007
Posty
43
Punkty reakcji
0
A ja tam jestem Bogiem :]
I sie nie chwale ;pp

( zeby nie było - nie jest on dla mnei nikim szczegolnym...)
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Jeśli byłbym Bogiem stworzyłbym sobie skromny domek, ze skromnym (aczkolwiek nowoczesnym) wyposażeniem. Żyłbym sobie nie zwracając niczyjej uwagi a świat i ludzi na nim, pozostawił samym sobie (od czasu, do czasu sprowadzając dla równowagi jakiś kataklizm).
 

szczera_do_bolu

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2007
Posty
11
Punkty reakcji
0
eeeeh....tak jest dobrze...po co gdybac, skoro to nic nie da?->
...ludzie przejzyjcie na oczy...
ja jestem realistka, wiec powiem, co jest dobre a co zle, a nie co moznaby zmienic:
*dobre jest to, ze na tym swiecie mozna dazyc do doskonalosci
natomiast
*zle jest to, ze mozemy dazyc, ale niekoniecznie do niej dotrzemy
<-...............................................................................................it's all about..........->
 

Tymeras

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
202
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Poznań
Cofnąłbym wszystko pare wieków wstecz ;] Do najfajniejszych czasów - średniowiecza :D No co... Bóg może wszystko :p Ponoć ;] Nie byłoby techniki a więc i broni masowego rażenia i innych durnych wynalazków. I byłoby pięknie :D I ulepił bym z gliny smoki, tchnał w nie życie i karmił heretykami i innymi elementami które by mi się sprzeciwiały i we mnie wątpiły (żeby ludki miały czego się bać) :D A jako, że uwielbiam fantastykę powołałbym jeszcze do życia Krasnoludy (moją ulubiona rasę :D) i uczyniłbym ich rasą rządzącą ;] To oni by władali tym światkiem, ludzie by im tylko pomagali :D

Świat byłby cudowny :)
 
Do góry