Jasno i prosto, czym jest MLM?!

Alsaides

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Proszę o wyjaśnienie mi czym jest MLM (Multi Level Marketing). Sytuacja jest taka że wkrótce szykuje mi się spory wydatek rzędu powiedzmy 3000zł i natrafiłem dzisiaj na ofertę pracy MLM. Gdy zgłosiłem zainteresowanie dostałem list który tak naprawdę nic mi nie wyjaśnił, poszukałem w necie i jedyne czego się dowiedziałem to że jedna osoba zaprasza do interesu drugą, a sama mechanika to dla mnie nadal czarna magia <_< (reszta to było jakieś lanie wody i motywacyjne bzdety)

Proszę więc kogoś kto w tym siedzi by mi wyjaśnił prosto, wręcz łopatologicznie na czym to wszystko polega, co miałbym robić i na co mam liczyć.

Link do listu który dostałem (może wy jakiś sens z tego wyłowicie):
http://rapidshare.com/files/209274481/List.pdf.html

Z góry dzięki za pomoc.
 

Ubezpieczyciel

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
MLM polega na wciąganiu do struktury ludzi, którzy będą coś sprzedawać (od ziół po majtki) i będą podpięci pod Tobą. Ty im sprzedajesz towar zarabiasz na tym, a oni popychają dalej. W zależności od firmy ustalane są ceny po jakich można i po jakich nie można sprzedawać. Generalnie zakładasz własną firmę i pracujesz na siebie. Można przy tym sporo zyskać, bo mogą Ci dofinansowywać samochód w zamian za reklamy na nim, ale musi być nowy. Jak nie wiesz komu mógłbyś to sprzedawać to będzie ciężko. Jeśli się dobrze zakręcisz i zbudujesz pod sobą grupę z której możesz czerpać jakąś prowizję to możesz zarabiać nawet pare tys. zł i nic nie robić, jednak takie efekty uzyskują tylko najlepsi i bardzo często są to osoby publiczne z TV, które tak zarabiają wykorzystując swój wizerunek. Jak sądzę potrzebujesz dorobić sobie troszkę grosza? Jeśli chcesz zarobić te same pieniądze co na MLM to na początku na pewno łatwiej jest pracować na etat lub na umowę o dzieło u kogoś, bo w MLM za produkt prowizje są zazwyczaj niewielkie, a bywa, że nie masz w ogóle prowizji, bo np. stałemu klientowi musisz po najniższej cenie sprzedawać, a trzeba dojechać do niego więc benzyna też kosztuje, co powoduje, że w sumie jesteś na minusie. Skąd jesteś? Napisz do mnie na prywatną wiadomość lub biuro(małpa)pawlux.pl
 

Alsaides

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Aha, a ja myślałem że jest to coś w podobnego do wysyłania maili reklamowych (zwykły spam), poza tym jeśli dobrze pamiętam w ogłoszeniu jak byk napisane było "bez ruszania się z domu". ehh... <_<

Swoją drogą, list który otrzymałem jest nieco podejrzany:
1. Piszą dużo o pakietach ale nic o tym czym owe pakiety miały by być lub co zawierać :niepewny:
2. Strasznie jęczy o tej całej współpracy, a nie podaje żadnych danych o firmie, więc nawet nie wiem z kim miałbym współpracować... :mruga:

Co o tym sądzicie?
 

EwaD

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
58
Witam wszystkich.
ZAPRASZAM CHETNYCH DO WSPÓŁPRACY.

Klub Flavon oferuje każdemu taką samą, legalną szansę osiągnięcia niezależności materialnej. Daje swoim członkom szansę dynamicznego awansu, umożliwiając uczestnictwo od samego początku w rozwoju takiego przedsięwzięcia, które zdobywając coraz to nowe rynki, zyska sobie uznanie w wielu krajach. Wspaniała możliwość biznesu łączy się z wypełniającą lukę rynkową rodziną produktów - suplementów odżywczych o wysokiej zawartości przeciwutleniaczy. Zadaniem członków Klubu jest jedynie spożywanie produktów i powiększanie klubu - a Flavon Group zapewnia potrzebne produkty, system marketingowy, zaplecze, wsparcie i szkolenia, więc nawet tnie trzeba sprzedawac produktu.


Do każdego, kto chciałby poprawić swoją obecną sytuację finansową,każdemu, kto chce dorobić sobie do pensji. Ale także każdemu, kto chce pracować na własny rachunek we własnej firmie.

Na co mogą liczyć członkowie Klubu Flavon

Na doskonały i jedyny w swoim rodzaju produkt, który może się przyczynić do zachowania optymalnej pracy organizmu. Na najprostszy z możliwych system prowizji, w którym zminimalizowaliśmy wymagania i zmaksymalizowaliśmy zyski. Na duże zarobki juz na samym początku.Przede wszystkim dwa cele;zdrowie i dostatek finansowy.Jest to najprostrzy MLM,z jakim się spotkałam moze dlatego tak jest nazywany;

Klub Flavon jest siecią MLM czwartego pokolenia

Jedną z jej głównych zalet jest to, że nie zmusza członków do gromadzenia wielkich zapasów towaru (garażowania). Jej celem jest zapewnienie w odpowiedniej ilości produktów wysokiej jakości członkom Klubu i ich bliskim, oraz ciągły rozwój sieci. Sposoby rozbudowywania sieci są bardzo proste.



Jedynym wymogiem jest ukończenie przez Ciebie 18-tu lat. Nie obchodzi mnie Twoje wykształcenie, fakultety, certyfikaty, CV - nie po tym oceniam wartość człowieka i pracownika, a po tym ile jest człowieka w człowieku. Jeśli jesteś ambitny, odpowiedzialny, uważasz, że zarobki rzędu 1000zł miesięcznie są obrazą i niesprawiedliwością wobec ciężko pracujących ludzi, jeśli cenisz swoje zdrowie i jeżeli ludzie są dla Ciebie zawsze na pierwszym miejscu - skontaktuj się ze mną.
Pozdrawiam. :papa:
 

EwaD

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
58
Oj można polemizować na ten temat.-Znam MLM FINANSOWE!i wcale to nie sa aż takie ''kokosy'', tym bardziej że jest ich sporo.


W MLM w jakim jestem ..ja nie muszę zabiegać o klientów ...sama jestem klientem i na dodatek wychodzi mi to na zdrowie.Po drugie, aby odnieść sukces, wystarczą dwie mądre osoby pode mną w strukturze( które tak samo jak ja myślą -czyli pieniadze i zdrowie.)...i tyle ;) ,które chcą mieć duzo pieniędzy i byc zdrowe a czas swój poswięcać na przyjemności.

Pozdrawiam. :papa:
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
a trzeba dojechać do niego więc benzyna też kosztuje, co powoduje, że w sumie jesteś na minusie.

kiepska odpowiedź ogólnie, cały post.
Są firmy które same obsługują klienta i nie trzeba osobiście do niego jeździć.

Aha, a ja myślałem że jest to coś w podobnego do wysyłania maili reklamowych (zwykły spam), poza tym jeśli dobrze pamiętam w ogłoszeniu jak byk napisane było "bez ruszania się z domu". ehh... <_<

Swoją drogą, list który otrzymałem jest nieco podejrzany:
1. Piszą dużo o pakietach ale nic o tym czym owe pakiety miały by być lub co zawierać :niepewny:
2. Strasznie jęczy o tej całej współpracy, a nie podaje żadnych danych o firmie, więc nawet nie wiem z kim miałbym współpracować... :mruga:

Co o tym sądzicie?


to co otrzymałeś to jest zwykła internetowa piramida finansowa, która z marketingiem sieciowym nie ma nic wspólnego.
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
MLM polega na wciąganiu do struktury ludzi

MLM polega na selekcjonowaniu ludzi i szkoleniu ich.
Takimi odpowiedzi psują tylko wizerunek branży.
A jeżeli dla Ciebie to jest "wciąganie" i "wciągasz" ludzi to nie wiem czy z taką postawą zajdziesz daleko. ale życze Tobie jak najlepiej.


Ja osobiście znam osoby, które pną się na szczyt planu kompensacyjnego firmy a wcale nie pokazują ich stacje telewizyjne. Zwykli ludzie, chcesz ich poznać? Zapraszam
 

Ubezpieczyciel

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
MLM polega na selekcjonowaniu ludzi i szkoleniu ich.
Takimi odpowiedzi psują tylko wizerunek branży.
A jeżeli dla Ciebie to jest "wciąganie" i "wciągasz" ludzi to nie wiem czy z taką postawą zajdziesz daleko. ale życze Tobie jak najlepiej.


Ja osobiście znam osoby, które pną się na szczyt planu kompensacyjnego firmy a wcale nie pokazują ich stacje telewizyjne. Zwykli ludzie, chcesz ich poznać? Zapraszam

Poznałem od wewnątrz około 10 MLM'ów. W każdym z nich występował system pseudo- szkoleń to fakt. Polegał na wmawianiu ludziom, jaki to produkt, który sprzedają jest super "nasze żelazko prasuje płasko", później ludzie dzielili się doświadczeniem jak udaje im się sprzedawać- to było szkolenie sprzedażowe. Selekcja w tych MLM'ach była następująca: masz maturę/ nie masz matury. Więc jeśli udało Ci się szczęśliwie przepełznąć przez maturę no to gratuluję Ci, że Cię wyselekcjonowali. Mniej rygorystyczna selekcja jest tylko do kadry piłki nożnej. Biorą też osoby niepełnoletnie, które nie były karane.
Masz rację znowu, ludzie się pną- skoro lubią to robić to robią to długo, a te awanse nie są takie łatwe w MLM, bo trzeba na prawdę się napracować jeśli nie ma się mnóstwo bogatych znajomych.

Z przyjemnością bym ich poznał, a może już ich znam. Zazwyczaj są to Twórcy, albo osoby które w pierwszej kolejności dołączyły i piramida pod nimi rośnie co jest logiczne. O ile MLM'y typu Akuna itp. uważam za nieszkodliwe i jakąś misję za sobą niosą, to piramidowe mlm'y finansowe typu 2cc wg mnie muszą kiedyś upaść, bo pieniądze nie biorą się z powietrza.
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Poznałem od wewnątrz około 10 MLM'ów. W każdym z nich występował system pseudo- szkoleń to fakt. Polegał na wmawianiu ludziom, jaki to produkt, który sprzedają jest super "nasze żelazko prasuje płasko", później ludzie dzielili się doświadczeniem jak udaje im się sprzedawać- to było szkolenie sprzedażowe. Selekcja w tych MLM'ach była następująca: masz maturę/ nie masz matury. Więc jeśli udało Ci się szczęśliwie przepełznąć przez maturę no to gratuluję Ci, że Cię wyselekcjonowali. Mniej rygorystyczna selekcja jest tylko do kadry piłki nożnej. Biorą też osoby niepełnoletnie, które nie były karane.
Masz rację znowu, ludzie się pną- skoro lubią to robić to robią to długo, a te awanse nie są takie łatwe w MLM, bo trzeba na prawdę się napracować jeśli nie ma się mnóstwo bogatych znajomych.

Z przyjemnością bym ich poznał, a może już ich znam. Zazwyczaj są to Twórcy, albo osoby które w pierwszej kolejności dołączyły i piramida pod nimi rośnie co jest logiczne. O ile MLM'y typu Akuna itp. uważam za nieszkodliwe i jakąś misję za sobą niosą, to piramidowe mlm'y finansowe typu 2cc wg mnie muszą kiedyś upaść, bo pieniądze nie biorą się z powietrza.

1. Sprzedawanie żelazka to sprzedaż bezpośrednia, która różni się od marketingu sieciowego. U nas nie ma szkoleń jak sprzedawać.
2. Nikt nikogo nie pyta o wykształcenie.
3. Nie ma prawa znaleźć się tutaj osoba niepełnoletnia.
4. Oczywiście, że trzeba się napracować. Czy ktokolwiek powiedział, że gdzie płacą dużo nie trzeba nic robić?
5. Branża marketingu sieciowego rozwija się teraz chyba najlepiej na świecie (proponuje przestudiować temat)
6. Bogatych znajomych? Bzdura.

Masz dużo do czynienia ze sprzedażą bezpośrednią, gdzie wciska się ludziom produkty jak w Mango Gdynia.
I rzucasz tutaj opiniami, które nie mają nic wspólnego z tematem.
Oczerniasz całą branżę bo trafiłeś na kiepskie firmy.

Poza tym każdy robi w piramidach (to tylko jeden malutki przykład z setek tysięcy)
00019764.jpg


Wszędzie ludzie są na dole, nad sobą mają przez całe życie tłusty tyłek na który ciężko pracują.
Poczytaj trochę o "delegowaniu" i wyedukuj się czym jest Network Marketing z prawdziwego zdarzenia.

Ciekawostką jest to w MLM, że osoba która jest w mojej organizacji "pode mną" może zarabiać więcej ode mnie.
Jeżeli ktoś w to nie wierzy, zapraszam na PW (udowodnię).

To o czym piszesz to plotki a nie fakty.

Łączysz piramidy finansowe i sprzedaż bezpośrednią wypowiadając się o marketingu sieciowym, który znacznie się różni.
 

magda02

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o MLM to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy na początku, a jeśli mocno się zaangażujemy to potem można zrezygnować z pracy na etacie i zarabiać naprawdę duże pieniądze. Inna kwestia to taka, że warto wejść w nowy MLM, w starych np Avon czy Oriflame działając w systemie MLM oprócz tańszych kosmetyków dla siebie trudno o jakiś konkretny zarobek rynek się po prostu przesycił. Konsultantek avon jest naprawdę dużo, myślę że podobna sytuacja jest jeśli chodzi o herbalife. Dlatego przy wyborze MLM warto zdecydować się na nowy, który istnieje od niedawna, tam nie ma jeszcze wielu osób i łatwiej znaleźć klientów produktów i nowe osoby do współpracy. Z nowych firm warto wymienić Mona vie, dopiero w kwietniu wchodzi na nasz rynek, a od czerwca będą dostępne jej produkty soki zdrowotne. Teraz jest najlepszy czas na budowe organizacji szkolenie, w innych krajach ta firma odniosła sukces, u nas też na pewno go odniesie tylko pytanie kto na tym zarobi. Polecam firmę Mona Vie to prawdopodobnie najlepszy firma jeśli chodzi o marketing sieciowy.

Osoby zainteresowane zapraszam do współpracy kontakt@herbafit.pl, 727 244 230

Nie zmarnuj szansy bycia jednym z pierwszych.
W najbliższych latach drugi raz taka szansa się nie powtórzy.
 

Attachments

  • monavie.12124230.jpg
    monavie.12124230.jpg
    19,3 KB · Wyświetleń: 23

emilatata

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
okolice torunia
to ja tez się przyłączę do dyskusji :) jestem pracownikiem etatowym. pracuję 5 lat i nie stać mnie na remont łazienki (koszt ok. 6 tyś) o przyzwoitym samochodzie nie wspomnę (mam 19-latka). I jeśli czegoś nie zmienię w swoim życiu to już tak zostanie. Nigdy nie będzie mnie stać na jakieś wakacje, bo akurat będzie trzeba kupić książki dzieciom do szkoły. Dlatego zainteresował mnie pomysł na początku programów partnerskich a teraz mlm. Jestem świeżynką, nie wiem czy starczy mi samozaparcia, ale chcę zacząć zarabiać konkretne pieniądze. zapisałam się do klubu santos. Promujemy kawę. Wydaje mi się że dla mnie to dobry sposób na pomnożenie pieniążków. Sama jestem kawoszem, może nie o bardzo czułym podniebieniu, ale lubię dobrą kawę. A kawy waniliowej, orzechowej czy czekoladowej jeszcze nie piłam. Zwykła też jest niezła (daje niezłego kopa). Kawy są droższe od tych sprzedawanych w sklepie, ale jakościowo nie ma porównania. Paczka kawy (200g)po przystąpieniu do klubu kosztuje 18 złoty. Przed 24. Aby przystąpić trzeba kupić zestaw startowy. Kosztuje 39 zł i są w nim 4 kawy różnego rodzaju w paczkach po 100 g. No i jest fajny jak dla mnie system wynagradzania:) Pewnie typowy dla każdego mlm - ale ja się z tym pierwszy raz spotykam:) podoba mi się to że za kawę którą kupi osoba z mojego polecenia dostaję tyle samo punktów ile za kawę co sama kupię. W systemach partnerskich jeśli kogoś wciągnęłam do programu to dostawałam jakiś procent z jego sprzedaży. Tu dostaję max i dzięki temu szybciej mogę awansować - mieć większy % kasy z moich punktów. Przypuszczam że to pewnie żadna rewolucja, ale mi się to podoba:) oczywiście jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam do współpracy. najszybciej odczytam e -mail. kontakt ulaochocka@tlen.pl
 

flavon01

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Pozwolę sobie wkleic malutki fragment z darmowego e-booka


Cyt.
Najprostsza filozofia Networku w dwóch krokach:
1. Sam spożywasz/konsumujesz/używasz produkt
2. Polecasz go innym (NIE MUSISZ sprzedawać)
....

Jakbyś wolał zarobić - 100% z własnej pracy czy po 1% z pracy 100 osób?
Tak schematycznie wygląda zarabianie w Networku &ndash; to cała grupa pracuje na sukces, Twój sukces. Pamiętasz, na etacie to Ty pracujesz na siebie i innych.


Tyle z fragmentu
Dlaczego tak wiele osób podchodzi negatywnie do tematu MLM? Najczęściej z braku wiedzy - bo w szkole tego nie uczą. Tam nas uczyli i dalej uczą (i to nie odpowiednio) jak pracować na etacie. Przez wiele lat wbija się do głowy tylko o pracy, nauce i pracy - jakby nic innego na swiecie nie było. Dopiero zaczęły pojawiać się te tematy MLM na uczelni - no i dobrze.

tytuł tego e-booka:
"Niewolnicza praca czy stresujacy biznes" - wpiszcie w Google na pewno się znajdzie :)
 

Jacek Soćko

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem wielu ludzi jest zniechęconych do MLM, ponieważ wiele firm to oszuści, a wiadomo, że jak ktoś się raz przejedzie, to wszędzie mówi, jakie to jest złe. Ale są też firmy uczciwe, działające na rynku wiele lat. Ja sam osobiście próbowałem działać w FM, lecz zrezygnowałem, bo klienci skarżyli się na słabą jakość kosmetyków. W MLM trzeba mieć dużo cierpliwości i samozaparcia, żeby coś osiągnąć, bo jednak, żeby osiągnąć przyzwoite zyski w uczciwej firmie to potrzeba nawet kilka lat. Ja osobiście już nie mam zamiaru działać w tym kierunku. Ale mogę polecić inne sposoby na zarobienie pieniędzy w sieci. Wszystko jest opisane na stronie nmws.com.pl.
 
S

successus

Guest
Najważniejszym elementem w biznesie MLM jest produkt, który jest sprzedawany. Jeżeli więc spotkasz się z kimś kto powie Tobie, że nieważny jest produkt a liczy się sama idea i sposób działania, wiedz że albo nie ma pojęcia o biznesie MLM albo próbuje Ciebie okłamać. Prawdziwy biznes MLM opiera się o grupę konsumencką, czyli grupę, w której ludzie kupują jakiś produkt nie tylko dlatego, że zarabiają na nim ale kupują dlatego, że korzystają z tego produktu i są zadowoleni z produktu.
A co to jest piramida finansowa?
trans.gif

Jest to struktura finansowa o strukturze podobnej do piramidy sprzedażowej lub piramidy organizacyjnej w korporacjach. W piramidzie finansowej zyski pochodzą całkowicie z wpłat wpisowego od nowych członków w strukturze. Ponadto z prawnego punktu widzenia piramida finansowa jest w Polsce nielegalna. I zarówno organizowanie jak i kierowanie piramidą finansową jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Biznes MLM jest także piramidą. Ale jest to piramida produktowa, czyli zysk pochodzi ze sprzedaży jakiegoś konkretnego produktu (np. pasty do zebów, kosmetyków czy ubezpieczenia). Różnica jest zatem zasadnicza. Jeśli pracujesz na etacie to też jesteś częścią piramidy.
 

tetsuo

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Problem z branżą MLM jest taki, że w niej właśnie nie zarabia się na sprzedaży produktu, tylko na wciąganiu kolejnych ludzi w strukturę (którzy muszą na wejściu dokonać dużych zakupów lub nawet w niektórych wypadkach zapłacić jakiś rodzaj 'opłaty aktywacyjnej'). Pieniądze nie płyną z normalnej sprzedaży, tylko z ludzi wciąganych w strukturę.
 
Do góry