Janusz Korwin-Mikke

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Rozumiem, że źródło sukcesów innych polityków, to również głupota ludzi?
trochę kiepska tautologia Ci wyszła

Piszę głupota ponieważ ludzie w ogóle nie zwracają uwagi na plany wyborcze. Oceniają takie rzeczy jak blond laski Napieralskiego, zbesztanie Kaczyńskiego przez walcową, czy rzucanie błotem w kościół. A przecież żadna z tych rzeczy nie ma wpływu na funkcjonowanie państwa. Jak Pan Janusz, gdy wyjaśnia jak zlikwidować bezrobocie to musi rzucić zdanie "czerwona hołota tego nie zrobi" bo inaczej nie zwróci się uwagi na problem.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Jak Pan Janusz, gdy wyjaśnia jak zlikwidować bezrobocie to musi rzucić zdanie "czerwona hołota tego nie zrobi" bo inaczej nie zwróci się uwagi na problem.
Jasne, że można zwrócić uwagę na problem w inny sposób. JKM całkowicie ignoruje ludzką emocjonalność. Oczywiście, że o wyborach politycznych nie powinny decydować emocje, ale bez minimum dyplomacji w wypowiedziach żaden polityk do niczego nie dojdzie. Założę się, że Ty sam w normalnych interakcjach społecznych z bliskimi i znajomymi nie jesteś tak karykaturalnie szczery jak JKM. Już pisałem, że on ma ogromne braki w inteligencji emocjonalnej, bez której w dzisiejszej polityce ani rusz. Nikt mi nie wmówi, że nie da się w dosadny sposób powiedzieć prawdy, nie obrażając ludzi. JKM nie ma kompletnie szans na sukces w polityce, nawet jeśli osiągnie kiedyś 10% poparcia. Po prostu za bardzo odgrywa mędrca (którym rzeczywiście jest), ignorując uczucia zwykłych ludzi.
 

Cambo

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Dlaczego ignorując uczucia innych ludzi? Ja mam raczej wrażenie, że on stara się ludzi nie okłamywać i być wobec nich szczery. To, że prawda jest bolesna i ludzie wychodzą na idiotów, ponieważ z uporem maniaka głosują na te same beznadziejne partie to już inna sprawa. Można by nawet rzec, że JKM szanuje uczucia ludzi, bo nie stara się nimi bawić. Chyba jako jedyny nie stara się zrobić ludziom wody z mózgu, nie gra nimi jak marionetkami. Jest stały w swoich poglądach i nie próbuje wpasować się w obecne trendy społeczne. Nie jest to w żaden sposób pomocne w pozyskaniu elektoratu, lecz przynajmniej uczciwe :)

Szkoda mi faceta. Prawdziwy inteligent, stara się, tyle lat próbuje dojść do jakiegokolwiek głosu, a nie może. Najbardziej denerwuje mnie ta niesprawiedliwość. Wolne media...demokracja... Podczas ostatnich wyborów kandydatów było 10. W mediach istniało tylko 2/3.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Dlaczego ignorując uczucia innych ludzi? Ja mam raczej wrażenie, że on stara się ludzi nie okłamywać i być wobec nich szczery.
Stary, no właśnie o to mi chodzi, że zbytnia szczerość to urażanie czyichś uczuć. Np. jeśli moja żona ugotuje beznadziejny obiad, to nie powiem jej wprost, ale ta zupa jest tragiczna. Powodzenia życzę takim, którzy są do bólu szczerzy w związkach. Na takiej samej zasadzie nie ma szans do bólu szczery polityk. Sama nieprzychylność mediów nie wystarczy do porażki.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
źródło porażek? głupota ludzi!

Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ludzie wciąż chcą głosować na partie znajdujące się w sejmie. Nowa Prawica, Prawica Rzeczpospolitej, Ruch Poparcia Palikota, Narodowe Odrodzenie Polski, ludzie powinni zrozumieć że jest alternatywa, wszystko tylko nie obecnych patałachów!
ty również niedowidzący?
mamy społeczeństwo, jakie mamy, należy więc podejmować takie działanie, jakie będą dla tego społeczeństwa czytelne, przekaz ten (wzięty z Korwina) można by parafrazować: na durniach mi nie zależy (jest ich większość), a skoro durnie decydują, to nigdy nie zdobędę władzy, "Tak mi dopomóż Bóg"!

Owa marka została mu przypięta co oczywiści nie znaczy że się przed tym nie bronił.
oczywiście, że tak, negatywny PR, akurat w przypadku JKM jest naprawdę łatwy, weźmy przykład z Kaczora zrobiono faszystę, jego rządy nazwano totalitarnymi, mimo, że to Peło takie totalniackie metody zastosowało, a i z programu faszystów pierwszej połowy XX wieku, wypełniło więcej punktów niźli Kaczor, wnioski?

Qon, w wyborach decydują, przede wszystkim emocje (pozytywne i negatywne, chociaż ostatnio głównie te drugie)

Dlaczego ignorując uczucia innych ludzi? Ja mam raczej wrażenie, że on stara się ludzi nie okłamywać i być wobec nich szczery. To, że prawda jest bolesna i ludzie wychodzą na idiotów, ponieważ z uporem maniaka głosują na te same beznadziejne partie to już inna sprawa. Można by nawet rzec, że JKM szanuje uczucia ludzi, bo nie stara się nimi bawić. Chyba jako jedyny nie stara się zrobić ludziom wody z mózgu, nie gra nimi jak marionetkami. Jest stały w swoich poglądach i nie próbuje wpasować się w obecne trendy społeczne. Nie jest to w żaden sposób pomocne w pozyskaniu elektoratu, lecz przynajmniej uczciwe
ten statystyczny polski wyborca najpierw głosował na komitet Solidarności, później troszkę "zdurniał" od wielkości ofery, po jej przycięciu wybrał, czerwony (parę lat po upadku "komuny"), później AWS, później znowu czerwonych, PIS i Peło, wahadełko miota się we wszystkie strony, tak jak emocje (bo nie autonomicznie przemyślane wybory) wnioski?

Szkoda mi faceta. Prawdziwy inteligent, stara się, tyle lat próbuje dojść do jakiegokolwiek głosu, a nie może. Najbardziej denerwuje mnie ta niesprawiedliwość. Wolne media...demokracja... Podczas ostatnich wyborów kandydatów było 10. W mediach istniało tylko 2/3.
mi również go szkdoa, a jeszcze bardziej szkoda mi nas, Polaków, bo gdyby to środowisko rządziło Polską, mniej by było dziadostwa i nieuczciwości, życie nie jest sprawiedliwe i uczciwe, zwłaszcza w ochlokracji (to nie demokracja), media nie są po to aby informować uczciwie, ale aby tłoczyć to co mocodawcy nakazują...
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. Co prawda niektóre wypowiedzi Pana Janusza brzmią obraźliwie, albo wręcz wulgarnie, ale dlatego, że ma charyzmatyczny charakter. A kto bez charakteru jest w stanie zaistnieć w świecie polityki? Dodatkowo JKM żyje z publicystyki, a to też wymaga charyzmy.
Pozatym pamiętam jeden video chat JKM'ema, w którym powiedział, że jak nie używał prowokacyjnych sentencji to ludzie twierdzili, że przynudza i malało zainteresowanie ideami liberalnymi. W skrócie Pan Janusz jest zmuszony do prowadzenia kampanii wg zasad demokratycznych.

dlatego ludzie lubią fajerwerki TV i filmy akcji miedzy nimi JKMa upchną jako ciekawostkę takiego jajcarza a nie polityka ...
i tak zeżrą kiełbachę wyborczą ... a błazen pozostanie błaznem ... z całym szacunkiem dla JKMa Stańczykowi jest równy intelektem i wymową ale już niestety nie ogładą polityczną ...
powtarzam polityk z niego żaden !!
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
no dobra, obejrzmy film, w którym jest przedstawionych kilku polityków i powiedzcie mi w czy niby tak bardzo wyróżnia się JKM?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
muszką ?

a tak na poważnie - widzisz Rycerzu jego ego zostało nakarmione zasiadł wśród świnek i przestał się miotać/motać nikt go nie atakował z jaśnie nam panującym Komorem sobie pożartował odrobinkę ... takie lajtowe spotkanie "na szczytach" władzy ... ot i cały myk
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
no właśnie co innego powiedzieć coś na luźnym spotkaniu wyborczym, a co innego podczas oficjalnego spotkania. Zresztą mniejsza o to, dla mnie liczy się program wyborczy i wytyczone cele, a nie sposób zachowania.
Jak chcecie oceniać sposób bycia i mówienia to pan Lepper w ostatnich latach zrobił duży postęp, nawet na solarke zaczął uczęszczać.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Lepper ma w sobie tyle kwintesencji wieśniactwa, że żaden kurs PRu ani najlepsza stylizacja tego nie wymażą. Jego elektorat wymiera.
 

amanor11

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
JKM ma dobre poglądy dotyczące podatków. Podobają mi się jego kampanie antyfiskusowe :)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Podatki to jest pikus , mamy mniejsze niz na zachodzie europy a jestesmy niczym kolonia.

Prbolemy leza gdzie indziej.
Problem leży w tym ze pomimo potencjalnie mniejszych podatków niz na zachodzie, zarabiamy o wiele mniej wiec i tak odczuwamy to obciążenie mocniej niz przecietny Francuz czy Anglik.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Świetne. Zdaje się, że JKM wypada lepiej kiedy ma dobre warunki, jak tutaj: przychylny dziennikarz. To tak jakbym powiedział, że jestem dobrym narciarzem, pod warunkiem, że stok nie jest stromy.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
"Program" NP:
http://www.nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy
Czy tam nie ma kogoś kto potrafi dobrze sformatować tekst i pisać w miarę zrozumiałym jezykiem? Z wieloma punktami sie zgadzam, cieszy mnie że jest sporo konserwatywnych punktów, ale traktuje to bardziej jako szkic.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
"Program" NP:
http://www.nowaprawica.org.pl/info/dokumenty-np/program-kongresu-nowej-prawicy
Czy tam nie ma kogoś kto potrafi dobrze sformatować tekst i pisać w miarę zrozumiałym jezykiem? Z wieloma punktami sie zgadzam, cieszy mnie że jest sporo konserwatywnych punktów, ale traktuje to bardziej jako szkic.
Dłuższego ludzie by nie czytali język jest dobry i zgodzę się że można sformułować pełny zapis sposobu rządzenia NP chodziby dla tego żeby był dla siebie samego.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co do tego programu. Potwierdza się to co zaobserwowałem na początku reaktywacji PJKM, że ściągnął on młodocianych libertariańskich radykałów. Korwina usprawiedliwia fakt, że jest świadomy, że programów nikt nie czyta i chyba to jest motto tego programu. Dał się jakiemuś młodziakowi wyżyć.
Odwołanie do Orbána sugeruje, że nie będzie radykalnie, zresztą jest w tym programie sporo dobrych pomysłów, ustrojowych, czasem niepotrzebne szczegóły, ale mniejsza z tym, ale potem...
Razi, że program był pisany na kolanie, czasem odnoszę wrażenie, że autor nie zadał sobie trudu ponownego przeczytania, bo niby co to ma znaczyc:
będziemy starać się mieć jak najwięcej prywatnych mediów wszelkiego rodzaju.
W sumie nie wiem, czy dalej będzie KRRiT, ale wiem, że beda chcieli miec jak najwięcej prywatnych mediów, ja znam tych ludzi i nawet się domyślam o czym myśleli to pisząc, ale ktoś mniej zorientowany będzie miał zagwozdkę.

Przez wolność słowa rozumiemy swobodę podawania prawdziwych faktów i wyrażania własnych, choćby najskrajniejszych, opinii. Nie dotyczy to obrażania ludzi, używania na forum publicznym nieparlamentarnego słownictwa itp.
Po co pisać takie bzdury, przecież tak jest i teraz, natomiast nie wiem, czy za obrażenie organu premiera Korwina prokurator zażąda dla mnie trzech lat więzienia, choć rok temu wydawało by się to oczywiste może w obecnej sytuacji warto by było napisać że nie.

Każdy obywatel będzie mógł kupować i zażywać dowolne leki i inne preparaty.

To jest chyba największe kuriozum, tego programu. Juz nawet nie legalna heroina, ale te wszystkie leki bez recepty, autor programu nie ma pojęcia o procesie leczenia i co oznaczało by to co wymodził, na szczęście nie realne, ale punkt w programie straszy.

Gdzie punkt o wystąpieniu z UE? Legalna heroina, to nie radykalizm, ale już o wystąpieniu pisać nie wolno? W Wielkiej Brytanii można prowadzić taką debatę, a w Polsce nie mimo, że przeciwników UE tez sporo. Za to dużo deklaracji o lojalności wobec UE. zabrakło jeszcze odśpiewania ody do radości.

Co do polityki monetarnej, to sprzeciw wobec euro i oparcie waluty na złocie to trochę mało, a jak się nie da to co?
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Plan, jest ogólnikowy, bo to tylko szkic zamiarów. Wydaje się wam, że plan pisano na kolanie i macie racje, bo został stworzony w pośpiechu. Cały czas w partii trwa porządkowanie spraw po UPR, WiP, UPR-WiP i legalizowanie działalności partii, do której starano się ściągnąć całą prawicę. Mogę wam obiecać, że w najbliższym czasie wszelkie błędy będą korygować.

Każdy obywatel będzie mógł kupować i zażywać dowolne leki i inne preparaty.

To jest chyba największe kuriozum, tego programu. Juz nawet nie legalna heroina, ale te wszystkie leki bez recepty, autor programu nie ma pojęcia o procesie leczenia i co oznaczało by to co wymodził, na szczęście nie realne, ale punkt w programie straszy.
Nie rozumie Twojego sprzeciwu dla tej sprawy. A po co niby mają być recepty? Jeżeli pacjent nie wie co kupić to idzie do lekarza po radę, jeżeli wie to idzie prosto do apteki. Po co biegać za każdym razem do lekarza? Pamiętam, jak kilka lat temu biegałem do lekarza po recepty na tabletki przeciw trądzikowi, wchodziłem (do pediatry) mówiłem, że poczebuje to i to, a po minucie już mnie nie było. Tylko, że przez tą minutę tabletki drożały o 50%, bo recepty i system wydawania recept powoduje drożyznę lekarstw.
 
Do góry