Jakimi językami obcymi mówicie ?

Jakich języków się uczysz ?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

magicwoman11

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2010
Posty
36
Punkty reakcji
1
Miasto
Poznań
standardowo już: angielski- raczej biegle ;D
no i przygotowuje się do zdawania egzaminu ze znajomości języka japońskiego na 3 poziomie (tzw. 3kyuu) ;D
 

majszon's

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2009
Posty
122
Punkty reakcji
2
Jak wszyscy. angielski - na wystarczającym poziomie, niemiecki - uczę się 5 lat i umiem małoooo.
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Biegle to angielski. Uczyłam się francuskiego i niemieckiego w szkole, zrozumieć, jak ktoś rozmawia, zrozumiem, ale żeby coś samemu powiedzieć to gorzej. Włoski na własną rękę i od prawie dwóch lat intensywnie łacinę tłukę. Lubię języki.
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
Ja tam jestem zdania, że lepiej jest umieć jeden język perfekto, niz 4 po trochu.
Ja umiem angielski, i ciągle sie dokształcam. Na tym mi zależy.
Co mi z tego , ze umiem "trochę" rosyjski, francuski, niemiecki? To się nie liczy. Liczy sie mówić swobodnie i rozumieć.

ale można umieć i angielski "perfekto" i cztery inne- "trochę", jak to określiłeś. Pamiętaj, że jedno nie przekreśla drugiego ;)
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
dokładniej by było, gdybyście posługiwali się skalami znajomości języków
A1-podstawa
A2-podstawa
B1-średniozaawansowany(FCE)
B2-średniozaawansowany(FCE-CAE)
C1-zaawansowany(CAE)
C2-płynny(CPE)

w moim przypadku angielski A2-B1

Często spotykam się z taka sytuacją, że ktoś mówi, że dogadał by się po angielsku, a matury zdać nie potrafi.
 

nyga1991

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
A ja nie wiem na jakim poziomie w skali opanowałem znajomość poszczególnych języków, ale znam angielski na poziomie średnio-zaawansowanym, niemiecki na podstawowym, rosyjski tylko rozumiem, jakbym miał coś powiedzieć to gorzej, uczę się go sam. Chciałbym się nauczyć migowego, trochę umiem już alfabet Braille'a.
 

16dzasta16

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
37
Punkty reakcji
1
angielski poziom rozszerzony w szkole
hiszpanski poziom podstawowy w SQL ;)
 

CzarnyHumor

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
1
Angielski, hiszpanski (początek nauki) i mandaryński (jak w miarę wyraźnie i wolniej mówi to zrozumiem 95% Chińczyków :))
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
To samo wrażenie mam ja :). A tak poza tym, to ja troche inaczej niż wy mówie biegle po niemiecku, oczywiście po polsku, po rosyjsku no a angielskiego sie ucze prywatnie. Jestem obecnie na stopniu B1 - tak to sie niby nazywa teraz dziwnie po naszemu ;)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
znienawidzony angielski - średnio zawaansowany, w planach oczywiście niestety znajomość perfekcyjna ; (((
niemiecki - nie pamiętam już sporo, ale w planach mam powrócić do nauki (na razie inne priorytety ale dosyć biegle mówić planuję kiedyś tam ;p )

Chętnie nauczyłbym się jakiegoś skandynawskiego języka, ale czasu brak, i może francuskiego.
 

Elentari

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Oświęcim
Angielski- średniozaawansowany, ale spokojnie czytam angielskie teksty więc nie jest tak źle
Francuski na poziomie podstawowym (trochę rozumiem, trochę powiem, lecz dogadać się jako tako raczej nie umiałabym)
Czeski- podstawowy, ale wystarczyło, żeby się w Czechach porozumieć:p
Chwilowo jestem na etapie nauki japońskiego, jednak to dopiero faza kany, więc powiedzieć nie za wiele umiem, jedynie co potrafię rozczytać tekst przeznaczony dla obcokrajowców, no ewentualnie znam podstawowe słownictwo.
 

Manius1135

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Angielski - całkiem przyzwoity poziom moim zdaniem.
Niemiecki - parę zwrotów, czyli praktycznie nic.
Hiszpański - od września zacząłem naukę, na razie nie narzekam. ;)
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Angielski - w miarę
Niemiecki - szkoła kilka lat
Od nastepnego roku zacznę uczęszczac na filologie więc pewnie nauczę się dodatkowych dwóch języków w stopniu przynajmniej podstawowym:)
 

szatek92

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2009
Posty
197
Punkty reakcji
3
Angielski - dość dobrze
Esperanto - dobrze
Niemiecki - tak sobie, w zasadzie słabo
Pruski - średnio

Jestem wiecznym uczniem co do hiszpańskiego, zawsze docieram do tego samego miejsca i przerywam naukę, z różnych powodów ;)
 

Snoop72

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Wiek
35
ja standard angielski na dość dobrym poziomie plus hiszpański na podstawie <ale naukowy progres trwa:p>
 

idylle

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
26
Punkty reakcji
2
Miasto
blisko Warszawy
Angielskiego uczę się już od 11 lat, więc nie mam problemów ze swobodnym posługiwaniem się nim.
Niemieckiego uczyłam się przez 5 lat w szkole, ale nie lubiłam go niemiłosiernie, więc pozapominałam większości słówek.
Francuskiego uczę się w szkole, dopiero 1 rok i zdecydowanie mi bardziej pasuje niż niemiecki. Jest o niebo lepszy.
Niegdyś miałam w planach naukę hiszpańskiego, ale sądzę, że pozostanie to jedynie moim niespełnionym 'marzeniem'. ;)
Poza tym okropnie irytujące jest uczenie się nowego języka, kiedy innego nie opanowało się jeszcze do poziomu chociażby średnio- zaawansowanego. Tak jak już poprzednicy mówili.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
oczywście jak wszyscy tutaj angielskim posługuję się w miarę biegle, niemieckiego uczyłam się bardzo długo w podstawówce, gimnazjum i liceum, a umiem tylko podstawowe zwroty, chociać zdanie "jestem nieprzygotowana do zajęć" opanowałam perfekcyjnie ;) przez 2 lata uczyłam się francuskiego, cudowny język z ciężką gramatyką, a teraz od roku uczę się hiszpańskiego i mam zamiar uczyć się dalej, bo ten język jest po prostu boski
 
Do góry