Jakieś dobre s-f

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Chodzi mi o coś w stylu Wyspy, Projektu Monster czy Kronik Ridriga.Raczkuje w tym gatunku i zależy mi na czymś porządnym.Dzięki wymienionym wcześniej filmom polubiłam s-f, wcześniej kojarzyło mi się tylko z jakimiś potworkami z kosmosu, co nie jest na mój gust.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Stare, dobre "Star Wars"
thumbup.gif


Do tego jeszcze: Sunshine, Equilibrium, 12 Małp, Blade Runner, Raport mniejszości, Predator 2, The Thing, Ghost in the Shell (anime), Matrix, Brazil, Event Horizon, Odyseja kosmiczna, A.I, Gwiezdne wrota, Gattaca.

Jeśli lubisz oglądać seriale to gorąco polecam Battlestar Galactica - oj miodny jest, miodny!
smile.gif



Alf. :E ;D
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Dziwki wielkie.A coś zwizjami apkaliptychnymi jak np."Jestem legendą" czy eksperymentami na ludziach jak np. "wyspa"?
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Jeśli chodzi o Kroniki Riddica to w podobnym stylu Modyfikowany Węgiel i Upadłe Anioły Richarda Morgana. A takto mogę polecić Strugackich, lżejsze rzeczy Lema np. Solaris, Rafała Kosika "Vertical". No sporo tego jest. Filmowe sąbardzo ksi a zki Łukjanienki - łatwa i przyjemna lektura i mądra, oprócz Nocnego PAtrolu- mocno przeraklomowanego.

A jeśli chodzi Ci o filmy to polecam Bladerunnera, Raport Mniejszości, DarkCity, Cube (ale tylko pierwsza część. )
 

goska13

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Mi osobiście podoba sie Cube i Oszukać przeznaczenie, ale nie jestem pena czy to SF;D A jeśli chodzi o seriale to polecam i rekomenduje Kyle XY;D
 

Attachments

  • cube.jpg
    cube.jpg
    49 KB · Wyświetleń: 32
  • kyle_xy.jpg
    kyle_xy.jpg
    56,7 KB · Wyświetleń: 40
  • p1.jpg
    p1.jpg
    39,4 KB · Wyświetleń: 34

marianna_s

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja nie przepadam za tym gatunkiem, ale ostatnio zobaczyłam trailer Zdarzenia (The Happening) i chyba mnie przekonał. Scenariusz wydaje się ciekawy, a nie jakąś sieczką z potworami. Poza tym reżyser... Shyamalana znamy chyba wszyscy z Szóstego zmysłu, a jego nowa produkcja ma szanse mu dorównać.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
kilka jego ostatnich produkcji było beznadziejnych więc pewnie kwestia odbicia się od dna - a to nie takie łatwe...
 

krajstof

Bohater Danteiski... ;)
Dołączył
20 Grudzień 2006
Posty
552
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Świdnica
Jeden z najlepszych filmów z tego gatunku, jakie widziałem ( praktycznie, połączenie SF z sensacją ) to mało znany film pt: CYPHER. Bardzo fajnie zakręcony, jeden z moich ulubionych filmów :)
 

kasissa

Krwiożerczy Kapeć
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
1 490
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz/Rumia
Sunshine,
Alien vs. Predator 1,2;
Gwiezdny pył,
A.I. Sztuczna inteligencja,
Armaggedon,
Ludzkie dzieci,
Jestem Legendą,
Resident Evil.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Jeśli lubisz Kroniki Riddicka, warto obejrzec I częsc - Pitch Black. Mniej efekciarski, ale wg mnie lepszy.

Jak dla mnie najlepszy film s-f ostatnich lat, zaraz po Matrix (ale tylko I częsc), to Equilibrium. Jest nie tylko akcja, ale i czas na refleksję.

Obowiązkowa dla każdego fana s-f jest seria Alien.
 

Koralina

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
kilka jego ostatnich produkcji było beznadziejnych więc pewnie kwestia odbicia się od dna - a to nie takie łatwe...


No, Osada dośc średnia była, ale jak patrzę po trailerach to Zdarzenie chyba będzie właśnie tym odbiciem się od dna. Ba, mam przeczucie, że tym filmem znowu wskoczy na sam szczyt.
 

Koralina

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2008
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Ja mogę polecić 2001: Odyseja Kosmiczna Stanleya Kubricka, na podstawie książki Artura C. Clarka. Naprawdę mocne kino i chyba jeden z najbardziej klasycznych filmów S-F, doceniany nie tylko przez wielbicieli gatunku.
 

callidionis

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2008
Posty
88
Punkty reakcji
0
A już bałem się, że nikt nie napisał nic więcej o odysei Kubricka oprócz samego tytułu. To film mojego życia. Oglądnąłem go 6 lub 7 razy i za każdym razem docierałem do nowych treści. Właściwie trudno zakwalifikować Odyseje 2001 do sf. Dla mnie to raczej filmowy traktat filozoficzny zamknięty w opakowaniu sf.
 
Do góry