Jakiego laptopa polecacie do oglądania filmów i na uczelnię

bestkarolinka

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szukam laptopa, którego będę używała głównie do oglądania filmów, jakiś prostych gier i na uczelnię.
Co mi polecicie?
Fundusze mam niestety trochę ograniczone - ok 3 tys zł.
 

reebokman

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
http://allegro.pl/item973549277_asus_eee_pc_1201n_n330_3gb_320gb_gf9400_ion_czarny.html

-13''
-mega cienki
-wyglada jak Macbook
-Dobrze wykonany
-Matryca ledowa
-2rdzeniowy 2watkowy atom (teoretycznie 4rdzenie)
-GF9400
-3GB ramu

Czego wiecej do szczesci potrzeba? FullHD pociagnie, gry pociagnie maly lekki elegancki dlugo dziala na baterii.
 

sp@mer

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem warto postawić na Toshibę z tego względu, że jest mało awaryjna. Polecam także Della albowiem rzadko się chyba psują ;] a jak już, to mają bardzo szybki serwis naprawczy. Przyjeżdżają do domu, albo pomagają zdalnie
 
K

kinga_sc

Guest
A nie lepszy netbook? Wrzucisz do torebki, nie trzeba tachać się z dwoma torbami na uczelnie w tłoku autobusów?
I dźwigania mniej.
Cena niższa a służą równie dobrze.
Delle są dobre mam taki służbowy, ale są duże i ciężkie...
Nie da się upchnąć do damskiej torebki:(
 
W

www.maxima-komputery.pl

Guest
Poniższe laptopy spełniają Twoje oczekiwania:

Toshiba Satellite A300D-17F 15,4cala - ok 3300zl

Acer Aspire 5530G 15,4cala - ok 2300zl

i trochę droższy Lenovo IdeaPad Y650 16cali - lekko ponad 4000zl

MSI EX620 009PL 16cali - ok 3800zl


Wszystkie mają po 4GB RAMu i w większości jest to maksimum jakie można w nich zainstalować. Jedynie pierwszy pozwala na dołożenie do 4GB, czyli pozwala na maksymalne 8GB pamięci.

Jeśli chodzi o wagę tych laptopów (pisałaś, że będziesz go nosić na uczelnię) to najlżejszy jest Lenovo Y650 - lekko ponad 2,5kg. Poniżej 3kg
ma jeszcze Toshiba.

Każdy z tych laptopów ma dysk 320GB.

Toshiba ma napęd DVD±R/±RW DL, a reszta ma Blu-ray.

Rozważ zakup Toshiba Satellite A300D-17F jako najlepsze połączenie jakości, wydajności i niewygórowanej ceny. Chyba, że zależy Ci na napędzie Blu-ray, wtedy polecamy Lenovo IdeaPad Y650. Obydwa są lekkie, wyposażone są w Windows Vista Home Premium.

Podawane ceny są wyłącznie orientacyjne, określające poziom cenowy nie są one ofertą. Na rynku można znaleźć kilka konfiguracji jednego modelu, sugerujemy więc zwrócenie na to uwagi.
 

bestkarolinka

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzieki za wszystkie popdpowiedzi na pewno na coś się zdecyduję.

Na razie najbardziej spodobała mi się toshiba.
 

bbobii

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2010
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Polecam HP Pavilion dv6-1306ew klik waga 2,88 dysk 500GB, 4GB RAM możliwość rozbudowy do 8GB.Cena 2999zł
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Jeśli chcesz oglądać na nim filmy, to kup taki z większym ekranem. Netbooki mają to do siebie, że są małe i zgrabne, ale mają małe ekrany. A na takim ekranie oglądanie filmów nie sprawia przyjemności. Moim zdaniem 16 cali to dla Ciebie minimum. Na pewno też powinien mieć duży dysk. ACER Aspire 5530G-704G32 będzie dobrym wyborem, choć ekran ma 15,4 cala. Poza tym warto zainwestować w Della
 
B

benjamima

Guest
muszę podpiąć się do opinii backspace... sam mam acera ( taki model, z nieco mniejszym dyskiem http://tnij.org/h7hp ), i wszystkie najnowsze gierki na nim śmigają, więc z filmami problemu nie będzie tym bardziej... Cena jest też w Twoich granicach... I żeby nie było że polecam tylko Acera, to każdy lapek z podobnym osprzętem będzie się dobrze sprawował - zwróć głównie uwagę na procesor, kartę graficzna, i RAM :] Na tej stronce co linkowałem jest mega wybór, więc zachęcam do własnych poszukiwań !
 
Do góry