Jakie studia wybrać?

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
@Cybran - informatyki w Polsce nie warto studiować, prędzej dobre studia matematyczne + samodzielny rozwój informatyczny we własnym zakresie, pod względem informatyki polskie uczelnie to informatycznyczny Kazachstan, po za tym nie żebym Ci źle życzył ale w najlpeszym razie wylądujesz jako niewolnik w korporacji - tendencja pokazuje, że świetną i dobrze płatną pracę mają pasjonaci, którzy zajmują się tym "od dziecka".

Na Twoim miejscu olałbym drugi kierunek, a skoro prawa bardzo nie lubisz a poszedłeś tam z jakiegoś powodu, to przegrałeś. Przegrałeś dużą szansę. Ale jeszcze odrobina jej jest - tylko weź się za siebie, a nie wierz w historyjki że studia itp, zresztą rób co chcesz i niczego nie żałuj...
 

Cybran

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej!
Jeśli chodzi o tą informatykę to bardzo mnie zmartwiłeś, nie ukrywam. Nie wiedzialem, że jest tak źle.. Slyszalem sporo dobrych rzeczy o informatyce u nas.

Natomiast jeśli chodzi o moje studiowanie prawa, to niestety, człowiek w chwili dokonywania wyboru jest strasznie nieświadom, co go czeka. Myslalem, ze będą to naprawde ciekawe studia, oszukiwalem się na każdym kolejnym roku, ze "na nastepnym bedzie lepiej" i tak to trwalo az dojechalem do IV i juz za pozno zeby rzucac te studia. Dlatego rozgladam sie za czyms innym.


Ale dzieki za rade.

Sorry za brak Polskich znakow, cos mi nagle Alt wysiadl na klawiaturze. :)
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Hej!
Jeśli chodzi o tą informatykę to bardzo mnie zmartwiłeś, nie ukrywam. Nie wiedzialem, że jest tak źle.. Slyszalem sporo dobrych rzeczy o informatyce u nas.
Typowa strategia marketingowa, z prostego powodu - polscy informatycy są tani i wydajni, po za tym są w Europie, dlatego można dosyć tanim kosztem wdrożyć wiele rzecz, stąd bierze się oczywiście mit "świetnego pracownika", za "świetnym pracownikiem" oczywiście zaraz pierwsze się uczelnie zgłaszają, w końcu pieniążki, posady i kontakty za tym idą, to jest biznes i w sumie bardzo udany biznes, szczere gratulacje dla każdej ze strony za świetny marketing, szkoda, że tylko ambitnne, inteligentne osoby po za internetem często nie mają dobrego źródła wiedzy czy mentora, stąd wybór studiów informatycznych jest jedyną jakąś tam drogą. Ale tu mogą pomóc znajomości - te możesz znaleźć owszem na studiach, ale dużo lepszym sposobem są przeróżne spotkania różnych grup związanymi z konkretnymi technologiami ;) W skrócie : szkoda zachodu ;-)

Żadne studia nie pomogą Ci w życiu osiągnąć sukcesu. Żadne. Co najwyżej dobrze płatną pracę u kogoś. I to też nie wiadomo jak długo, bo jak jesteś młody - jesteś opłacalny, potem wpadasz w rodzinę, kredyty, wraz z wiekiem mimo doświadczenia zaczynasz stawać się niewygodny i możesz mieć probem. Tutaj albo sam bierzesz sprawy w swoje ręcę, ale jesteś wybitnym specjalistą pracującym na zlecenia dla innych za ładną kasę.

Powodzenia ! :)
 

SteveHarrisOwen

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
207
Punkty reakcji
4
Wiek
32
Miasto
Kraków
Cybran -> to co pisze kolega L:) na temat studiów informatycznych jest prawdziwe wtedy, jeżeli dla Ciebie praca po 8h dziennie za ok 3000 - 5000 zł miesięcznie jest "murzyńska" i "nieopłacalna".
Jeżeli jednak są to dla Ciebie pieniążki godne uwagi (przynajmniej na początek), to studia informatyczne Ci taką pracę zapewnią.

Oczywiście "sukcesem" tego nazwać się nie da, ale jak jesteś ambitny, to nic nie stoi na przeszkodzie byś się rozwijał indywidualnie w zakresie konkretnych języków programowania etc.

Jedno jest pewne - studia Ci w tym przeszkadzać nie będą, a mniej rozgarnięci pracodawcy przyjmą Cię z otwartymi ramionami za sam papierek ukończenia takich studiów ( im bardziej "informatyczna" praca i pracodawca tym bardziej liczą się umiejętności - takie odnoszę wrażenie ) i nie ma się im co dziwić, bo żaden idiota takich studiów (chociażby ze względu na wysoki poziom przedmiotów matematycznych i konieczność opanowania w dobrym stopniu chociaż jednego języka prog.) nie skończy.
 

MIchcik

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam, jestem po maturze i teraz zastanawiam sie nad 4 kierunkami na uniwersytecie przyrodniczym we Wrocławiu, mianowicie:
Inzynieria Bezpieczenstwa
Inzynieria Gospodarki wodnej(nowy kier.)
Odnawialne żródła energii i gospodarka odpadami(nowy kier.)
Technologia żywnosci i żywnie człowieka


Które mi polecacie?
PO których znajdę dobrą prace i gdzie?
Jakieś informacje na temat tych kierunków, bo póki co same ogólniki
Czy ciężko się utrzymać?
Każda informacja sie przyda
 

Katerinaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Z-cie
Witam:) Właściwie od zawsze interesuję się psychologią. Od pewnego czasu zaczął mnie "kręcić" zawód psychoanalityka. Czy ktoś wie co musiałabym zrobić - jakie studia, kursy itp. - aby zostać psychoanalitykiem?
 

mique

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Bydgoszcz
Psychologia

+
  1. bardzo dużo ciekawych rzeczy
  2. dużo specjalizacji i dodatkowych przedmiotów do wyboru
  3. studiowalbym na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni prywatnych w Polsce (SWPS)

-
  1. bardzo wysokie czesne
  2. brak wielu PRAKTYCZNYCH umiejętności - kierunek ''bardzo humanistyczny''
  3. studia pięcioletnie - długa droga do końca
  4. bardzo duża liczba absolwentow tego kierunku, podobno wielu nie ma pracy

Studiuję psycho więc mogę się wypowiedzieć z 1 strony.
1. z zaletami sie zgadzam.
co do wad:
2. To NIE jest kierunek czysto humanistyczny. Masz biologiczne podstawy zachowania, informatykę, statystykę, psychometrię i takie tam... :)
3. Te 5 lat zleci, nawet nie wiesz, kiedy :)
4. Nie znam psychologa bez pracy. Każdy, kto kończył lub kończy, kiedy ja jestem na uczelni, gdzieś się zaczepia: szpitale, placówki opiekuńcze, policja, domy dziecka, sektor HR, różne firmy, szkoły, niektórzy robią doktoraty.
Tak jest u mnie.
Ważne jest zdobywanie znajomości i doświadczenia w czasie studiów. Psychologowie muszą umieć się wkręcić tam, gdzie chcę. Wiele osób pracuje juz na studiach, tak jak ja.

Życzę Ci dobrego i satysfakcjonującego wyboru! :)
 

sadzonka

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2010
Posty
126
Punkty reakcji
0
wybór studiów to zawsze trudna decyzja. ja kierunek studiów zmieniałam już 2 razy i coraz bardziej dochodzę do wniosku ,że liczy się doświadczenie a nie wykształcenie.
 

daria80

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
jeśli nie odpowiadało ci życie studenckie to może lepiej pomyśl o studiach w sieci. to duża wygoda. poczytaj osibe o tym na www.e-studia.pl
 

ewab1

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja również przyłączam się do tematu. Stoję przed wyborem uczelni/kierunku i zastanawiam się nad: www.e-studia.pl. Dokładnie chodzi mi o administracje na WSZIB. Czy ktoś już miał z tym styczność? Jak wyglądają zaliczenia na tego typu uczelniach? Waszym zdaniem warto?
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Nie za bardzo wiem gdzie to wkleić, ale to chyba dobre miejsce - całkiem ciekawy artykul odnosnie wyboru studiów, odnosnie sytuacji na rynku pracy itd. itp.

Na stu żaków kierunek inżynieryjno-techniczny obiera niespełna siedmiu, a informatyczne – ledwie pięciu

http://student.onet.pl/finanse/nie-kazdemu-oplaca-sie-studiowac,1,4405036,artykul.html
 

conrad91

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
2
Witam wszystkich. Jestem tegorocznym maturzystą i jeszcze nie wiem na jaki kierunek studiów chciałbym iść. Myślę o administracji na UMK Toruń ale czy to się będzie opłacało? może lepiej iść na prawo? Niech ktoś mi powie czy bardzo trudno jest się utrzymać na prawie? jaki jest pierwszy rok? Może w ogóle inny kierunek ale w podobnym zakresie administracja/prawo.
 

Villemoo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
6
Wiek
71
Miasto
Toruń
O Toruń, moje miasto. Moja koleżanka studiuje prawo i mówi, aż tak trudno nie jest, tylko nudne wykłady.
Ja wybieram wojskoznawstwo lub bezpieczeństwo wewnętrzne.
 

kasiulencja19

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam ten sam problem....mam 20 lat, opuscilam juz rok nauki bo stwierdzilam ze wyjade za granice zarobie na studia i drugim powodem bylo to ze nie wiedzialam na jakie studia isc...i minal rok i dalej nie wiem :( Na poczatku chcialam isc na kierunek: projektowanie wnetrz. Ale to troche za drogie studia dla mnie :( I teraz myslalam o jakims kierunku abym potem mogla pracowac w biurze jakiejs firmy . Albo w jakims urzedzie. Tylko nie wiem jaki kierunek wybrac... Moja matura rewelacyjna nie byla. Z polskiego ustnego mialam 16/20 z pisemnego 76% , matma : 46% ,wloski 49% . Chcialabym studiowac w warszawie i zaocznie. Moze ktos mi cos doradzic?:):):)
 

natalia92

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich

Piszę, bo chciałabym zasięgnąć Waszej rady. W tym roku zdałam maturę i najwyższy czas, aby wybrać kierunek studiów.
Przez myśl przechodziło mi ich wiele, które cały czas zmieniałam (filologia, turystyka i rekreacja, bezpieczeństwo wewnętrzne). Obecnie zastanawiam się nad studiami na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i mam dylemat pomiędzy LOGISTYKĄ (spec. logistyka systemów gospodarczych) a ZARZĄDZANIEM LOTNICTWEM. Jak myślicie, który z nich zapowiada się bardziej "przyszłościowo" ??

Będę wdzięczna za każdą opinię.

POZDRAWIAM
Natalia
 

conrad91

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
2
Ja również zacząłem myśleć nad Bezpieczeństwem wewnętrznym, jest ktoś? Mógłby ktoś coś o tym kierunku napisać?
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Ja bym stawiała na zarządzanie lotnictwem.:) Na logistykę wydaje mi się, ze sporo osób idzie. Ale ani jedno ani drugie chyba tak szybko nie upadnie...
 

marika8

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2011
Posty
67
Punkty reakcji
3
Ja planuję iść do dwuletniej szkoły, do Progresu. Ale nie wiem jeszcze, szukam jakiś opinii. Studia są drogie i w sumie pracy zagwarantowanej po nich nie ma. Ale uczyć się trzeba, wiadomo.
 

Rzymianin

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czy warto waszym zdaniem iść na prawo z 2 letnim opóźnieniem i bez rodziny prawniczej?
 
Do góry