jakie są możliwości rozbudowy Nikona D3000

elbazyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Z nicości
Witam.
Od dłuższego czasu interesuję się fotografią.
Zdjęcia robiłem dotychczasowo na moim starym kompakcie (kodak easyshare cx7430), ale go zajechałem...tak więc przymierzam się do kupna jakiejś prostej (na początek) lustrzanki i przeglądając fora stwierdziłem, że Nikon D3000 jest dla mnie idealny pod względem finansowym, oraz możliwości jego wykorzystania (przynajmniej na razie) ale mam pytanie...jaka jest możliwość jego rozbudowy? czy w ogóle istnieje, bo szczerze mówiąc nie orientuje się jak jest z obiektywami do niego, a wydając na niego kasę (jak dla mnie dość sporo)chciałbym mieć możliwość w późniejszym czasie ulepszenia go, a nie od razu musu zakupu lepszego.
Tak więc pytam czy istnieje taka możliwość i czy ewentualnie nie jest pod tym względem lapszy Canon 1000.
Z góry dziękuję

Kurcze przez przypadek napisałem topic nie w tym dziale jakby ktoś przeniósł byłbym wdzięczny i przepraszam :)
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
a sprawdzałeś ofertę pentaxa ? Nikon i Canon to dobre firmy, ale ich aparaty z niższej półki robią się coraz gorsze, producenci dowalają różnego rodzaju "super hiper fajne rzeczy" które nie mają praktycznego zastosowania a jedyne co mają na celu to wzrost sprzedaży. Piszę to tylko dlatego żeby zwrócić twoją uwagę na innych producentów, może Olympusy.

Co do rozbudowy, zależy od twoich upodobań, jeśli makro to kupić możesz mieszek i odwrócić obiektyw który posiadasz. Jeśli portrety to coś w zakresie 50mm-80mm z dobrym światłem. Wpierw najlepiej "nauczyć się aparatu" wtedy będziesz dokładnie wiedział czego potrzebujesz, czy zooma czy portretu a może jakiś ultraszerokikąt :)
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
Idź do sklepu i pooglądaj sobie aparaty w przedziale cenowym jaki Cię interesuje. Weź do ręki i wybierz ten, który Ci się najbardziej podoba. W tym przedziale cenowym te aparaty są dość porównywalne ;)

Na początek dobrze by było jakby udałoby Ci się znaleźć aparat, który Cię interesuje z dwoma obiektywami. Jeden zwykły kit (18-55mm), drugi jakiś tele (50-200 np.) Sama zaczynałam od takiego zestawu i wystarczał mi w 100%, akurat na start.

Pobawisz się jakiś czas lustrzanką i już będziesz wiedział czego oczekujesz od aparatu. Wtedy spokojnie będziesz mógł powoli skompletować cały sprzęt :)
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o 2 obiektywy to tylko olympus 420.
 

majek

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2008
Posty
333
Punkty reakcji
3
Miasto
łódź
Rozbudowa sprzętu jest możliwa niezależnie od wybranej stajni. Jeśli mówimy o najniższej półce cenowej, to niestety Nikon i Canon "lecą w kulki" i warto przyjrzeć się ofertom konkurencji (mam na myśli proponowane wyżej Pentax i Olympus). Warto jednak popatrzeć co mają znajomi, czy nie masz jakiegoś, od kogo można by wyłudzić trochę sprzętu :)
 

elbazyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
105
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Z nicości
z tym wyłudzeniem jest dobre :) A tak poważnie to faktycznie przyjrzę się temu olympusowi...przeknują mnie 2 obiektywy... dziekuję za wypowiedź :) nieco mi się rozjaśniło :)
 
Do góry