Jakie przywileje mają ukraińcy w Polsce ?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Film w ktorym autor opowiada jakie przywileje w Polsce mają obywatele ukrainy.
O większości wiedziałem ale nie wiedzialen na przyklad że dzieci ukrainskich żołnierzy którzy zgineli na froncie w Polsce dostają renty socjalne, to grubo.
Zginelo już grubo ponad 100.000 tysięcy ukrainców co będzie jak ich dzieci przyjadą do Polski? Mam placić podatki na te dzieci? To jestesmy już jednym państwem? Kto na to zarobi?
Ciekawe jest też 12.000 tysiecy złotych które dostają ukraincy na drugie dziecko i kolejne. My chyba mamy za dużo pieniędzy i szukamy tylko jak wydac pieniądze Polaków z podatków.
 
Ostatnia edycja:

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
179
Punkty reakcji
19
W media głównego nurtu o tym się nie dowiesz...
A teraz ich prezydent-komik pokazał i powiedział jak są "wdzięczni" a wczoraj na Polsacie nawet kabaret o tym zrobili!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
W media głównego nurtu o tym się nie dowiesz...
A teraz ich prezydent-komik pokazał i powiedział jak są "wdzięczni" a wczoraj na Polsacie nawet kabaret o tym zrobili!
To są tematy tabu, niewolno o tym mówić. Ale to jest po prostu śmieszne i straszne. Dlaczego my Polacy mamy placić renty rodzinom zabitych ukrainców? Czy to nie powinna robić ukraina? Za co i po co ukraincy dostają te 12 tysiecy na 2 i kolejne dziecko?! Jaki jest cel tego.
My naprawdę jestesmy slużącymi ukrainy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Ukraincy są mistrzami w wyciągnaniu pieniądzy od państwa Polskiego.
Na przykład tutaj jak wyciągnąć pieniądze od samorządów w Polsce na leczenie psów, kotów i innych zwierząt.
Myślę że przeciętny Polak nawet z tego nie korzysta.
Jak wyciągnać kasę jako bezrobotny.
No i jeszcze.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Film w ktorym autor opowiada jakie przywileje w Polsce mają obywatele ukrainy.
O większości wiedziałem ale nie wiedzialen na przyklad że dzieci ukrainskich żołnierzy którzy zgineli na froncie w Polsce dostają renty socjalne, to grubo.
Zginelo już grubo ponad 100.000 tysięcy ukrainców co będzie jak ich dzieci przyjadą do Polski? Mam placić podatki na te dzieci? To jestesmy już jednym państwem? Kto na to zarobi?
Ciekawe jest też 12.000 tysiecy złotych które dostają ukraincy na drugie dziecko i kolejne. My chyba mamy za dużo pieniędzy i szukamy tylko jak wydac pieniądze Polaków z podatków.
Ale myślisz, że to ukraińskiego prezydenta obchodzi, że Polska wzięła sobie na głowę rodziny i dzieci ukraińskie, które polscy podatnicy teraz będą, po części utrzymywali?
Podziękuj za to "fanatycznemu" PiS-owi i ich prezydentowi, Panu Dudzie, których chciało sie w 2015 roku wybrać, nie wiadomo po co.
Przecież PiS i Duda są nieobliczalni na umyślę i oni własny kraj niszczą, a Ukraina jest dla nich na pierwszym miejscu.
Chciało się PiS, to teraz niech się Polacy z tym męczą.
Ja nigdy na złodziei nie głosowałem i głosował nie będę.
A ukraińskiemu prezydentowi, który jest bogaty bardzo, bo dowiedziałem się, że posiada majątek o wartości, ok 30 milionów dolarów, odpowiada to, że naiwna Polska wzięła sobie na głowę problem jego Rodaków w Polsce.
Skoro PiS zrobił z Polski... FRAJERA... to tak polska jest widziana teraz przez Ukrainę i nie tylko.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W tych kwestiach obawiam się że tworzący się rząd opozycji, pójdzie jeszcze o krok dalej z przywilejami dla braci że wschodu...
Tu jest przykład https://www.zus.pl/-/emerytury-dla-obywateli-ukrainy-w-oparciu-o-umowe-polska-ukraina
A rządzili wtedy PO z PSL
Jakby Polska była bogatym krajem i stać byłoby Polskę na wspieranie rodzin ukraińskich, to ja nie miałbym nic przeciko.
Dlaczego nie może rodzin ukraińskich wspierać taka, bardzo bogata Norwegia, która sprzedaję ropę i gaz? Albo bogate Niemcy, które się "obłowiły" podczas drugiej wojny światowej, gdzie rozkradły Polskę najbardziej?
Tych krajów stać na utrzymywanie ludzi ukraińskich.
Polska ma ogromny dług publiczny, a do tego ma własne, biedne rodziny i ludzi biednych.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Ale PiSowi to nie przeszkadzało wcale. A przecież wyszło że ukraincowi wystarczy jedna dniówka legalnej pracy w Polsce aby dostać najniższą polską emeryturę, teraz to około 1600 zł brutto. Dla nich to bardzo wysoka emerytura.
W zasadzie dla mnie jesli za 8 godzin pracy, to bardzo wysoka emerytura. Polak musi pracowac w Polsce 25 lat a Polka 20 lat aby dostac emeryture z ZUS.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Miałem o tym zrobić osobny temat ale nie chce mi się , zresztą osób które były by tym zainteresowane mało na forum.
W końcu młodzi, wykształceni, z dużych miast nie są tym zainteresowani...swoją drogą rozmawialem ostatnio z dosyc młodym czlowiekiem po studiach o kierunku politologia... i on nigdy nie czytał Lalki Prusa, trylogii, Nad Niemnem , itd..... takich mamy teraz humanistów.

Ale do sedna, niedawno odnowilem sobie Profil zaufany w internecie. Daje on dostęp do wszystkich swoich danym w urzędach RP, ZUS, NFZ itd.
I jestem w szoku! PiS wprowadził w Polsce dwujęzyczność wbrew Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Art. 27. Konst.​

Język urzędowy w RP​

W Rzeczypospolitej Polskiej językiem urzędowym jest język polski.
Według Konstytucji RP jedynym językiem urzędowym w Polsce jest Polski.... ale to już nie jest prawdą.
Każda urzędowa strona ma wersję w języku ukrainski! WBREW KONSTYTUCJI!
Jakim prawem?
I co jest najgorsze? Przecież programisci ukrainscy mają wgląd do poufnych danych Polaków! Wygląda że Służby Specjalne ukrainy mają dane wszystkich obywateli Polski, ich PESEL, miejsce zamieszkania, itd.
TO TRYBUNASŁ STANU dla wszystkich bandytów z PISu! Ludzi z rzadu PiSu powinno się rozstrzelać za zdradę.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 391
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Miałem o tym zrobić osobny temat ale nie chce mi się , zresztą osób które były by tym zainteresowane mało na forum.
W końcu młodzi, wykształceni, z dużych miast nie są tym zainteresowani...swoją drogą rozmawialem ostatnio z dosyc młodym czlowiekiem po studiach o kierunku politologia... i on nigdy nie czytał Lalki Prusa, trylogii, Nad Niemnem , itd..... takich mamy teraz humanistów.

Ale do sedna, niedawno odnowilem sobie Profil zaufany w internecie. Daje on dostęp do wszystkich swoich danym w urzędach RP, ZUS, NFZ itd.
I jestem w szoku! PiS wprowadził w Polsce dwujęzyczność wbrew Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Według Konstytucji RP jedynym językiem urzędowym w Polsce jest Polski.... ale to już nie jest prawdą.
Każda urzędowa strona ma wersję w języku ukrainski! WBREW KONSTYTUCJI!
Jakim prawem?
I co jest najgorsze? Przecież programisci ukrainscy mają wgląd do poufnych danych Polaków! Wygląda że Służby Specjalne ukrainy mają dane wszystkich obywateli Polski, ich PESEL, miejsce zamieszkania, itd.
TO TRYBUNASŁ STANU dla wszystkich bandytów z PISu! Ludzi z rzadu PiSu powinno się rozstrzelać za zdradę.
Zgadzam się z tym całkowicie.

Bandyci z PiS moim zdaniem powinni dostać po kuli w łeb! Oni an to zasługują.
To są zwyrodnialcy i tacy ludzie zostali dopuszczeni do rządu! To jest wstyd i hańba dla Polski!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Ukraincy w podziece za to ze Polacy i Polska pomagają ukrainie grożą śmiercią Polakom którzy nie godzą sie na to aby być sługami ukrainy we własnym kraju.

Ukraińcy grozili mu śmiercią. Polski rolnik wyjechał z kraju​

Hubert Ojdana, rolnik protestujący na granicy i otrzymujący pogróżki ze strony Ukraińców, wyjechał z kraju.

Hubert Ojdana to rolnik z Podlasia, aktywnie zaangażowany w protest rolników. Jak informuje Tomasz Buczek z Konfederacji, to on ujawnił nieprawidłowości związane z importem ukraińskiego zboża, jego złym stanem, a także fikcją pomocy humanitarnej. Był jednym z tych, którzy w poniedziałek odnaleźli w Drohusku wagon ze spleśniałą kukurydzą i pociąg załadowany ziarnem rzepaku, a także alarmowali o ukrytych w lasach terminalach przeładunkowych gdzie "cementowozami jest przywożone zboże, rzepak, kukurydza", następnie przeładowywane na polskie ciężarówki cementowozowe.
Polak stał się obiektem hejtu i pogróżek ze strony Ukraińców. Jego dane zostały opublikowane w sieci przez organizację Myrotworec. Oprócz zdjęć mężczyzny ujawniono jego miejsce zamieszkania i numer telefonu.

Jak powiedział Ojdana w rozmowie z WP, po upublicznieniu jego danych w internecie hejt nasilił się, a on sam zaczął być oskarżany przez stronę ukraińską o niemal każdy incydent ze zbożem.

– W pewnym momencie każdy incydent w Polsce, wysypanie zboża, blokadę itd., przypisywano właśnie mi, przedstawiając jako lidera i inspiratora protestów. Co złego, było na mnie – powiedział.

Rolnik w rozmowie z Wirtualną Polską poinformował, że postanowił wyjechać z Polski na jakiś czas. Dodał, że poziom agresji i hejtu ze strony Ukraińców osiągnął taki poziom, że musiał podjąć taką decyzję.
– Postanowiłem, że wraz z rodziną wyjedziemy na dwa, trzy tygodnie z kraju. Musimy od tego odpocząć. Zbyt dużo było wobec nas grożenia śmiercią, nie byliśmy w stanie normalnie funkcjonować. Dostaję pogróżki codziennie, nawet teraz, kiedy jestem za granicą – powiedział i dodał, że po powrocie z zagranicy ma otrzymać policyjną ochronę.
 
Do góry