Jakie jest najmądrzejsze zwierzę?

W

wroneczki4

Guest
Mi się wydaję, że najmądrzejszy jest leniwiec... bo przecież tylko on wie, że nie należy się przemęczać!

A tak na poważnie to myślę, że delfiny i niektóre małpy.
 

sim

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2009
Posty
69
Punkty reakcji
1
Psy są niezwykle inteligentnymi zwierzakami. Najczęściej sprawdzają się, kiedy w niebezpieczeństwie jest ich właściciel albo trener. Ale ostatnio usłyszałam, że także konie należą do czołówki najmądrzejszych zwierząt. Mam koleżankę, która od dziecka jeździ konno. Stwierdziła ostatnio, że swojemu Arabowi ufa bardziej niż sobie:)
 

Chamonra

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kotlina kłodzka =)
Szczur.Zdecydowanie.
Mam swoją szczurzyce i i przyglądając jej si stwierdziłam,że mądrzejszego zwierzaka nie znam.
Jak skończy jej się pić, to wszystko zrobi bym to zauważyła.
Gdy uważa,że ma za brudną klatkę,to wysypuje jedzonko z pojemniczka.
Reaguje na imię.
Załatwia się tylko w jednym miejscu.
to tylko kilka przykładów jej inteligencji ;)

Oprócz tego szczury potrafią znaleźć wyjście,wyczuwają burze i katastrofy przyrodnicze,potrafią przegryźć mnóstwo rzeczy itd

;)
 
A

ann han

Guest
Jeśli chodzi o najmądrzejsze zwierzę to myślę, że każde jest bardzo mądre. Szczerze mówiąc moim zdaniem najmądrzejszy jest pies i tego nie da się zaprzeczyć:) Pieski nie tylko są bardzo mądre a do tego chyba najwierniejsze ze wszystkich zwierząt. Ja mam dwa psy i kota, więc mogę śmiało powiedzieć, że pieski są bardzo mądrymi zwierzątkami, ale mój brat posiada węża, i jego zdaniem gady też są mądre:)
 

samozdrowie

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
177
Punkty reakcji
0
Też bym tak obstawiała;) Widzieliście może goryle w Opolskim zoo? Stałam przed ich wybiegiem chyba z 40 minut i nie mogłam uwierzyć że nie mówią. Manualnie sprawne jak człowiek, pomysłowe, miały tak mądre spojrzenia, że aż to było niepokojące. A psy - wiadomo, słuchają, są wierne, reagują, ratują, dają się wytresować, są lojalne. To przymioty inteligentnych istot, bez dwóch zdań;)
 

edyta4821

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ależ oczywiście,że szczury! :lol2: mój naprzykład wyczuwa,że jest mi smutno i biega koło mnie i liże no i wten sposób mnie rozśmiesza!Nawet jest to potwierdzone naukowo!



dthhdet.jpg
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
wedlug nauki to delfin.



ale ogladalem jakis program w tv szympans to chyba byl,, ten brazowy

5eaa3a2e5428cf5b1aaa531f0d98e108,37,1.jpg


liczyl na kompie z touchscreenem ze zdumiewajaca wrecz predkoscia, ludzie przy nim

wymiekali...
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
Najinteligentniejsze są delfiny
Najmądrzejsze? Nie mam zielonego pojęcia. Nie chcę szerzyć pseudonauki jak często jest w zwyczaju, po za tym mądrość jest cięższa do zbadania niż inteligencja - jeżeli w ogóle jest to możliwe.
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Podobno bardzo inteligentne są również delfiny, szczury oraz szympansy. Nigdy jednak nie miałam bliższej styczności z tymi zwierzakami. Ponadto moim zdaniem psy są bardzo mądre i absolutnie nie zgadzam się z tym iż te mniejsze są głupsze od większych jak niektórzy uważają...
 

chuchro

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
59
Punkty reakcji
0
Ostatnio oglądałam film o szympansach. Okazuje się, że nie tylko potrafią uczyć się używania prostych maszyn i przedmiotów, ale i mają rozwiniętą emocjonalność. Potrafią na przykład współdziałać albo opłakiwać zmarłego członka stada. Dlatego uważam je za najmądrzejsze. Choć może delfiny, gdyby miały ręce, też obsługiwały by proste maszyny ;)
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Małpy są podobne do człowieka, jednak rozumem nie grzeszą.

Delfiny mają swój język i czują. Tylko delfiny i ludzie odczuwają przyjemność z kontaktów seksualnych.


Baa! Delfiny łączą się w pary na całe życie, a nawet żyją w związkach homoseksualnych.

Podobnie jest u szympansów (jeśli chodzi o homoseksualizm), czyli małp właściwych, dlatego nie mogę się zgodzić w pełni z powyższą wypowiedzią. Szympansy potrafią używać narzędzi co wymaga niezwykłego poziomu inteligencji... Z drugiej strony istnieją nawet ptaki, potrafiące posługiwać się narzędziami - tak jak jeden gatunek zięby, która potrafi używać patyka do wygrzebywania mrówek.
 

w810i

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Badania dowodzą ze najinteligentniejszym zwierzenciem jest KRUK według naukowców posiada on inteligencje 17 letniego człowieka. Potrafi on przezyć nawet 100 lat, Jest to naprawde wspaniały ptak.
Pozdrawiam :)
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Badania dowodzą ze najinteligentniejszym zwierzenciem jest KRUK według naukowców posiada on inteligencje 17 letniego człowieka. Potrafi on przezyć nawet 100 lat, Jest to naprawde wspaniały ptak.
Pozdrawiam :)
Owszem, kruki są bardzo inteligentne, potrafią korzystać ze zdobytej wiedzy i doświadczenia przy rozwiązywaniu nowych problemów, kojarzą fakty, oraz są zdolne do abstrakcji. Jednak bzdura jaką jest wymienione przez Ciebie 100 lat jako maksymalnego wieku jaki może dożyć osobnik tego gatunku, każe mi zapytać o badania które przytoczyłeś. Kruk i inteligencja 17-latka? Wiesz co to oznacza?

Poprawka: Kruk jest w stanie dożyć 44-46 lat. To jest wiek udokumentowany przez brytyjskich naukowców. Przeciętnie żyją one jednak od 10 do 15 lat.

w810i proszę o podanie namiarów na bdzury, których się naczytał. Nie sądzę by były to badania Nowozelandczyków na których bazowałem wyżej.
 

elzeta

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Miasto
Śląsk
Oczywiście, że człowiek... wyszło w badaniach nad zwierzętami, choć... do mądrości niektórych można mieć zastrzeżenia ;)
 
Do góry