Jakie cwiczenia korekcyjne na plecy ?

swierzak13

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2007
Posty
142
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Jakie cwiczenia stosowac na krzywe plecy ?
Isc na silownie czy sa jakies specjalne ?
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Radziłabym udać sie do jakieś poradni specjalistycznej, tylko że skierowanie od lekarza musisz sobie załatwić.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Ale tam jakiś lekarz (czy kto to jest) da Ci kartkę z ćwiczeniami do domu. Wiem, bo mój brat tak miał, poszedł chyba tylko 2 razy. Tylko nie wiem, czy jeszcze nie będzie musiał tam iść... Ale moim zdaniem lepiej do specjalisty z tym pójść, niż próbować na własną rękę.
 

scorpi223

Zbanowany
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Hmm... w każdym większym mieście jest zapewne jakaś poradnia. Wykonują tam skanowanie pleców metodą komputerowo-laserową. Koszt to zwykle od 10 do 20 zł. Po wykonanym badaniu otrzymujemy wraz z wynikami (co nam dokładnie dolega) otrzymujemy porady od lekarzy jak mamy temu przeciwdziałać/zapobiegać. Sam byłem na takim badaniu. Trwa to średnio 3-5 min a napewno nam pomoże ;) Polecam to od siebie.

Na krzywe plecy niestety nie otrzymałem porad gdyż miałem coś innego ale polecam:

- pływanie,
- domowa metoda? kij między łopatki i posiedzieć tak trochę raz dziennie,
 

cytrynkaaa88

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
studiuje fizjoterapię, sporo spotkaliśmy juz pacjentów z bocznym skrzywieniem kręgosłupa (zrozumiałam, że na taka przypadłość potrzebne Ci ćwiczenia).

Najpierw idź po skierowanie na ćwiczenia rehabilitacyjne do lekarza ogólnego. pełno jest placówek, które za darmo przez umowę z NFZ realizują skierowania na ćwiczenia indywidualne. dobór ćwiczeń zależy od stopnia skrzywienia, strony skrzywienia, zaawansowania zmian anatomicznych kręgosłupa.

"domowymi sposobami" możesz sobie tylko zaszkodzić, prowadząc do dużo poważniejszych schorzeń układów wewnętrznych organizmu. najgłupsze to "wiekowe" ściąganie łopatek, prostuj się , kij w plecy itd. przy pływaniu korekcyjnym zwracamy uwagę, że do danego skrzywienia zalecane lub p/wskazane są konkretne style pływackie!

acha, i jeszcze najważniejsze - siłownia to ostatnia rzecz jaką możesz na razie zrobić!
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
basen i zajęcia rehabilitacyjne na pewno pomogą.
 

Msdracula

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
447
Punkty reakcji
0
Też jestem fizjoterapeutka i jeśli troche orientujesz się w ćwiczeniach i chcesz to zrobić "domowym" sposobem to proponuję ćwiczenia symetryczne, zwisy
 
Do góry