Jaki jest pobór mocy tego zasilacza?

demacon

Live to win ffs!!
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Thunder Bluff
Mam zasilacz PROCOMP atx LPK9 400w. Na nim jest napisane 240V oraz 5A, co zgodnie z fizyką wychodzi 1200W co jest zupełnie niemożliwe :p moze mi ktos wyjasnic to albo sprawdzic ile pradu ciagnie ten zasilacz? bo google zdają się tego nie wiedziec :p
 

MarasDH

Stary wyga
Dołączył
25 Lipiec 2006
Posty
551
Punkty reakcji
4
Wiek
39
Miasto
Szczecin
Powinno być napisane w instrukcji obsługi lub gwarancji. Albo na nalepce na obudowie zasilacza. A może on ma moc 400 W tak jak nazwa wskazuje?
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Pobór mocy możesz sprawdzić tylko woltomierzem lub za pomocą stronki: http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp z tym, że musisz odjąć ok. 30%, bo stronka podaje maksymalny pobór wszystkiego w danej chwili...

BTW co za marny zasilacz kupiłeś ? ;P

wychodzi 1200W co jest zupełnie niemożliwe
Oczywiście, że nie możliwe. :p Przeciętny komputer pobiera nie więcej niż 200W.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
dostałem kiedys na 18 urodziny razem z obudowa :p
Tak myślałem, dlatego lepiej składac kompa samemu. Trzeba było powiedziec: "jeśli zamierzacie mi dać jako prezent kompa to już lepiej abyście dali kasę" :D ;-)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Pobór mocy możesz sprawdzić tylko woltomierzem
Ała moja :cenzura:, właśnie spadłem z krzesła. Wiesz co to moc, skąd się bierze ? Bo czuje że fizyka u Ciebie klęka ostro. Wzór na moc to

P = U * I gdzie P to moc U to napięcie a I to natężenie.

Więc woltomierzem zmierzysz sobie tylko napięcie, ale ciągle brakuje Ci natężenie.


Oczywiście, że nie możliwe. Przeciętny komputer pobiera nie więcej niż 200W.

Możliwe, choć nie w domowym komputerze jeszcze. Pobiera 200W a oddaje 400W w zasilaczu wiesz ciekawe skąd się bierze to 200W nadmiaru w oddaniu mocy, jak mi to wytłumaczysz sensownie ze wzorami to nagroda nobla murowana za perpetum mobile.
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
wystarczy amperomierz i podasz wynik z dokładnością ok 95%
 
Do góry