Jaki jest najlepszy firewall ?

Firewall

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
W sieci jest sporo porad na temat konfiguracji firewall'a. Warto sobie to przejrzeć, bo potrafi zwiększyć znacznie wydajność
 

janwalczak

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
81
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
ktoś miał do czynienia z firewallem programu G Data internet security? używam tego od niedawna i zastanawiam się, czy opłaca mi się instalować dodatkowy firewall. jak można sprawdzić skuteczność frewalla?
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Spróbuj tym: HackerWatch , jednak nie gwarantuję, że to dobry test i bezpieczny!! Kiedyś przeprowadzałem taki test, ale nie jestem pewien, czy to była ta stronka. W każdym razie FW Pandy poradził sobie z testem.

Do tego znalazłem taki program: LeakTest , ale z tego nigdy nie korzystałem.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ja i tak wytrwale polecam kerio - ale wczesniej polecam zapoznac sie z tym jak go poustawiac (nie jest to bardzo latwe, trudne tez nie)
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
ja i tak wytrwale polecam kerio - ale wczesniej polecam zapoznac sie z tym jak go poustawiac (nie jest to bardzo latwe, trudne tez nie)

widzisz, wszystko to co mamy na kompach powinno być na tyle proste że nieskomplikowane dla przeciętnego użytkownika, a w momencie gdy trzeba usiąść i na spokojnie powybierać opcje ustawień może się zrobić gorąco.często lepszym rozwiązaniem okazuje się pełny pakiet jednej firmy
 

edek80

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
widzisz, wszystko to co mamy na kompach powinno być na tyle proste że nieskomplikowane dla przeciętnego użytkownika, a w momencie gdy trzeba usiąść i na spokojnie powybierać opcje ustawień może się zrobić gorąco.często lepszym rozwiązaniem okazuje się pełny pakiet jednej firmy

ja mam pakiet Internet Security od F-Secure'a i myślę, że nie potrzebuję dodatkowych zabezpieczeń. szkoda mi pamięci skoro i tak to nie podniesie poziomu bezpieczeństwa ;p
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Więcej systemów ochronnych nie koniecznie oznacza zwiększenie wymagań. A programy AV rzeczywiście powinny być proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze (nawiązując do słów Einsteina ;))
 

fumka

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
820
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
wafka
No tak, z Einsteinem ciężko polemizować :p
Ja bym się raczej zastanawiała, czy programy się nie pogryzą ze sobą, a nie o poziom bezpieczeństwa :) Może się nie podniesie jakoś wyjątkowo, choć to pewnie zależy od wybranych programów, ale na pewno nie powinien się obniżyć :p A przezorny... ;)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Nie miałem na myśli większej ilości programów, ale jeden bardzo rozbudowany ;)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
taka prosta konstatacja
dobry program to ten ktory jest dobrze konfigurowany!
 

eureka80

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
najlepszym firewallem jest comodo. chociaż z niego nie korzystam, bo mam wystarczającego w swoim pakiecie AV (F-Secure IS 2010), to w rankingach on dominuje.
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
jak dla mnie zdecydowanie COMODO

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php
 

masder

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
najlepszym firewallem jest comodo. chociaż z niego nie korzystam, bo mam wystarczającego w swoim pakiecie AV (F-Secure IS 2010), to w rankingach on dominuje.

no ja podobnie... ten sam antywirus z firewallem. fajnie działają. jeszcze mi nic nie puściło. a firwall osobny to z tego co czytałęm to faktycznie comodo. ale nie wiem nei testowałem.
 

dewot1

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja korzystałem z Comodo. Bardzo dobry, jednak teraz jak mam cały pakiet IS właśnie też od F-Secure'a, to odinstalowałem Comodo, bo mogłyby się gryźć. Ten firewall od FSa chyba nie najgorszy. (tak czytałem) natomiast nie miałem okazji sprawdzić, bo nikt mi się jeszcze nie próbował włamać ;p
 

metyl1987

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2010
Posty
13
Punkty reakcji
1
Jesli chodzi o czystego firewala i ochrone to najlepiej sie postawic za NATem(jesli to mozliwe, zalezy od wymagan) i zaprzac do pracy iptables. mozna sobie dobrego firewala zbudowac np na platformie Rb750. przepuszczamy potrzebne porty i Drop ewerything else;)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
metyl, wywód dotyczył jak rozumiem skrzynki z wpiętym netem (bez dodatków)

pochwalę sie że na kerio (sygate) jestem od 2004 roku i ani 1 udanego włamu, a było tak że i servery mmo stały.. i prób włamu mnóstwo, fakt że kerio nie jest łatwy w konfuguracji (learning) i upierdliwy ale daje, że się tak wyrażę "luz"
ma jeszcze 1 wadę, tak średnio raz do roku się wywraca i odcina net, oraz jeszcze jedną, przy odpalonych setkach/tysiącach połączeń (jak server mmo) może mulić kompa, przy próbie weryfikacji kto online
 

anusiak78

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
A nie lepiej uzywac fiewalla zintegrowanego z antywirem? Tak jak np norton internet security? albo gdata is? ja sam uzywam i nie potrzebuje kombinowac z kilkoma programami naraz.
 
Do góry