Jaki film ostatnio zobaczyliście?

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Och Karol 2 - polska komedia romantyczna. Co tu dużo mówić - rozrywka na poziomie!
laugh.gif
bag.gif
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ostatnio widziałem ,,Było sobie kłamstwo", które trzeba przede wszystkim pochwalić za nietypowy pomysł na scenariusz. Film przedstawia wizję alternatywnego świata, gdzie nikt nigdy nie skłamał. Ludzie są nadal chciwi, podli, mają swoje słabości etc., ale mówią tylko czystą prawdę nawet jeśli jest trudna do uświadomienia. W końcu bohater filmu, życiowy nieudacznik odkrywa, że w wyniku bliżej nieokreślonego ,,spięcia" w zwojach mózgowych, potrafi skłamać. Postanawia uprościć sobie tym życie, jednak gdy opowiada umierającej na łożu śmierci matce, że nie trafi do pustki a do pięknego miejsca i spotka tam ,,gościa z góry", stwarza również religię: pomysł podchwytują inni ludzie, mając mężczyznę za kapłana.
Generalnie do połowy film jest świetny. Idealnie ukazuje mentalność ludzi i sposób myślenia, często ukryty pod wieloma maskami. Jest też spora dawka czarnego, inteligentnego humoru. Wreszcie w produkcji znajduje się sporo morałów: że świat nie jest czarnobiały, że czasem kłamstwo popłaca. Wreszcie ukazuje samą koncepcję religii, zdaje mi się, iż krytykuje ją jako sposób myślenia na skróty, choć nie robi tego w zajadły sposób - jest insynuowane, że człowiek jest tylko człowiekiem i często sam fakt, że chciałby, aby coś zaistniało, wystarcza mu jako dowód.
Niestety od połowy robi się z tego średnia obyczajówka/romans. Bohater poznaje piękną kobietę i stara się m.in za pomocą nowej umiejętności ją uwieść. W tym wydaniu początkowo jest to nawet ciekawe, lecz z czasem robi się nuda i po świetnym wstępie przez jakiś czas widz się nudzi. Ale myślę, że warto obejrzeć. Nie rewelacyjny, ale całkiem mądry i miejscami prześmieszny film.
 

Zorina

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
36
El Dorado -John Wayne i Robert Mitchum dali radę jak zawsze.

Przeminęło z wiatrem -przępiekne ,cudowne ,wspaniałe.
Ciągle tak samo wzrusza ,zachwyca ,inspiruje.
Vivien cudownie piękna w każdej scenie.
Melania była taka mądra bo wiedziała że Scarlett bardzo kocha Retta choc nie zdaje sobie z tego sprawy.
"Nie nie odchodź proszę bo nikt uwierz proszę że nikt mnie nie kochał tak jak ty ' "Tylko ty mnie znałeś ,tylko ty kochałeś ' słowa tej piosenki pasują do tego filmu idealnie.
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Obejrzałem właśnie film pt. 'Ksiądz'.

+ dobre efekty specjalne
+ na podstawie całkiem niezłej manhwy
+ Lily Collins grająca Lucy Pace

- naciągana fabuła
- bezpłciowy główny aktor
- typowy odmóżdżacz

Moja ocena 5/10.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Caleb napisał:
Niestety od połowy robi się z tego średnia obyczajówka/romans. Bohater poznaje piękną kobietę i stara się m.in za pomocą nowej umiejętności ją uwieść.
Nie no, wszędzie muszą to wcisnąć. Ale i tak smacznie film się zapowiada.

Ja po raz kolejny obejrzałem słynny (względnie) "Rashomon" Kurosawy. Podobało mi się bardziej niż za pierwszym razem.
Świetnie podejmuje temat subiektywnego spojrzenia na swiat i mimowolnej tendencji ludzi do naginania faktów we własnych opowiesciach.
Historia gwałtu i morderstwa opowiadane z perspektywy 4 osób.
Mało kto potrafi mówić tak pesymistyczne rzeczy, umiejętnie doprawiane słodyczami i optymizmem jak Kurosawa.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Dziś w kinie z chłopakiem obejrzałam film "Hanna". Nie byłam optymistycznie nastawiona, bo nie przepadam za filmami sensacyjnymi, a ten to właśnie mieszanka thilleru i filmu sensacyjnego. Jednakże jestem zadowolona. Oglądałam film z zainteresowaniem, ciekawa fabuła dotycząca przybranego ojca, jego trzynastoletniej gdzieś córki, którą wyszkolił na super morderczynię, żeby kiedyś mogła obronić się przed agentami wywiadu CIA , którzy chcieli ją zabić. Ona była dzieckiem zmutowanym genetycznie, wprowadzili takie geny, by była świetnym żołnierzem. Fabuła moim zdaniem ciekawa, to fajny widok jak taka małolatka wszystkich dookoła "sieka". Fajnie to wygląda, tak widowiskowo i wzbudza podziw ;) Wartka akcja, trzyma w napięciu , ciekawe ujęcia i super gra aktorska, oprócz tego świetna muzyka !! Rzadko zwracam na to uwagę, ale tu to było naprawde dopracowane. Tylko początek był trochę nudny jak oni tam sobie mieszkali w chatce bez prądu w Niemczech i ona zabijała jakieś zwierzęta i była szkolona , a reszta super, dlatego daję 8 na 10 , spokojnie i moge polecić :)

Żona na niby też oglądałam, na necie i bardzo mi się podobało :) Ostatnio przejadły mi się komedie romantyczne , mimo że też lubię i niewiele mi się podoba, lecz to przypadło mi do gustu :) Całkiem śmieszne. 8 na 10.
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
"Prestiż" - film, który wywołał u mnie opad szczęki i zadławienie się zachwytem. aż dziw, że tak późno ten film odkryłam. 9/10 i serduszko. i jeszcze piosenką Radioheadów mnie uraczyli z okazji napisów końcowych!

"Przychodzę z deszczem" - obejrzany głównie ze względu na parę kawałków Radioheadów (ach, ja i moja monotematyczność) wykorzystanych jako podkład. film ogólnie ciekawy, kręci się akcja, kręci.. ale końcówka jest absolutnie, totalnie zj**ana. no ale trudno. 6/10.
 

LukC

PTC GURU
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
1 357
Punkty reakcji
97
Sucker Punch (Extended Cut) = Jedyna słuszna wersja tego filmu. Wprawdzie 18 dodanych minut nie naprawia wszystkich bolączek tego filmu, ale ogląda się go lepiej i film nabiera większego sensu. Jak zwykle ciecie filmu do kategorii wiekowej PG-13 było kiepskim pomysłem :/
 

misiektygrysek

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
236
Punkty reakcji
8
Wiek
41
Ostatnio oglądałem film "Ojczym" i muszę powiedzieć,że zrobił na mnie dobre wrażenie.Ciekawa i wciągająca fabuła,film trzyma w napięciu i warto go obejrzeć :eek:k: Nie jest to na pewno typowo hollywódzka produkcja,w której "gliniarze" z Nowego Jorku szukają seryjnego mordercy,przez pół filmu opychająć się donutami,a pozostała połowa filmu to nudne :cenzura:enie...


Btw. jeśli chodzi o ostatnie polskie produkcje to Och Karol 2 i Lincz był niezły.Bo naprawde ciężko teraz ogląda się nowe polskie filmy bo wychodzą same gnioty,na które szkoda kasy i czasu..
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Spotkajmy się w więzieniu - komedia na dobrym poziomie, nie rozczarowałem się. Jeśli ktoś szuka głupkowatego filmu, to raczej mu nie podejdzie, gdyż ta produkcja nie przypomina American Pie i innych tego typu, ma wbrew pozorom głębsze przesłanie. :) 8/10.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Ostatnio obejrzałam 2 polskie filmy. :)
Jak się pozbyć cellulitu - jeśli chodzi o ten film to właściwie nie wiadomo o co w nim chodzi na początku, zakręcony bardzo ale przyznam, że uśmiałam się do łez, zabawne dialogi
mruga.gif

Weekend- z tym już gorzej, nie podobał mi się, moim zdaniem strata czasu :)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Widziałem ten film niedawno. Jak dla mnie to jest typowa produkcja dla ludzi, którzy interesują się tańcem, ładnymi aktorkami i przystojnymi aktorami. To dla tej docelowej grupy robione są te filmy. Jak dla mnie to jest typowy zapychacz czasu i nie ma w nim nic szczególnego co by przykuło uwagę konesera kina :p
Lubię filmy tego typu, ale ten to porażka :/
 

Srpski

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
New Moon
Trochę lepiej od Zmierzchu. Nie wynudził aż tak.

Ring 0. Narodziny
Zagadka miała się wyjaśnić, ale słabo z tym. Mało horroru, dużo dramatu. Ale japoński klimat zachowany i za to plus.

Ring. Krąg 2
Nadal ciekawie, ale bez fajerwerków.

Wszystko na 6/10
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Psychoza (Hitchcock'a)- trochę się zawiodłem, 6/10
Utalentowany Pan Ripley- dobry thriller, 9/10
Las Vegas Parano- ma swój klimat, ale ciężko mi szukać głębi fabuły czy przesłania tego filmu :) 7/10
Wstrząsy- jak dla mnie, taki lekki horror :D 8/10
Harry Angel- dobry horror, 8/10
John Q- bardzo dobry dramat, 9/10
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Las Vegas Parano- ma swój klimat, ale ciężko mi szukać głębi fabuły czy przesłania tego filmu :) 7/10
Powiem Ci, że dobrze jest za jakiś czas wrócić do filmu - z czasem zauważa się nowe rzeczy. No i sama książka ponoć wiele wyjaśnia.
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona - całkiem przyzwoity film, bardzo dobry scenariusz. Moja ocena 8/10
 

marcin904

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin i okolice
Ostatnio obejrzałem kilka filmów z Clintem Eastwoodem. Film Gran Torino ,,wbił'' mnie w fotel szczególnie jego zakończenie, podobnie film Bez przebaczenia.
Polecam też starsze westerny np. Dobry Zły i Brzydki, Za kilka dolarów więcej oraz za garść dolarów ( 3 ostatnie w reżyserii Sergio Leone).
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Piątek - jeśli ktoś lubi komedie i klimat wyluzowanych czarnych powinien to obejrzeć. W roli głównej amerykański raper Ice Cube i komik Chris Tucker. Moja ocena 7/10
 
Do góry