Jaki film ostatnio zobaczyliście?

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Polski film "Zero" - ciekawie zestawione wątki życia codziennego kilku osób, które nie mają ze sobą powiązania, a jednak sprytnie przeplatają się. Na jutro mam "Zielona strefę", a za chwilę oglądam "Wyspę tajemnic" - czytałam sporo dobrych recenzji.
I jeszcze dla sympatyków Hbo Skrzynia skarbów, pomysł na furę filmów: http://www.youtube.com/user/HBOPOLSKA#p/a/u/0/OEqoADaTuNk
 

CynicznyDoktor

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
46
Punkty reakcji
7
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Wybieram się na <podobno> jeden z najstraszniejszych horrów o zjawiskach paranormalnych- Paranormal Activity 2.
Tytul świeżutko po premierze, a po oglądnięciu zwiastunu już mnie nieźle przestraszyło.

A za to, że nikt nie odrobił pracy domowej- każdy kto od teraz napisze nowego posta, otrzymuje ocenę niedostateczną
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Lustro" - koreański horror, który ma sporą grupę wielbicieli - mordercza lustrzana zjawa w centrum handlowym. Niezbyt mi się podobał (nudy i podobieństwo do innych tego typu azjatyckich filmów). Na plus - zakończenie może zaskakiwać.

"Armia Boga" -sensacja-fantasy - kolejna zabawa w anioły, demony i wybrańców - niczym ciekawym sie nie wyróżnia wsród nawału książek i filmów tego typu.
 

Ikarus

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdynia
The Animatrix

Powiem że ogólnie ciekawy film ale tylko dla tych co lubią , oglądali i znają Matrix'a .Fakt że film jest nieco nowatorsko zmontowany ale na prawde ciekawy dodatek bo obejrzeniu trylogi Matrix'a.

Film składa się z 9 różnych epizodów które wyjaśniają kilka spraw z pierwotnej trylogi .Każdy jest wykonany przez inne studio co od razu widać oglądając film .

7/10
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wybieram się na <podobno> jeden z najstraszniejszych horrów o zjawiskach paranormalnych- Paranormal Activity 2.
Tytul świeżutko po premierze, a po oglądnięciu zwiastunu już mnie nieźle przestraszyło.

A za to, że nikt nie odrobił pracy domowej- każdy kto od teraz napisze nowego posta, otrzymuje ocenę niedostateczną

Po zwiastunie tego filmu na pewno nie wybiorę się na niego do kina...obejrzę go w domu, ale nie wieczorem, a potem od razu włączę komedie romantyczna żeby przeżyć komfortowo noc :)
 

Ryśko_Taxi

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Zachód
No nie, to właśnie o to chodzi w takich filmach, zeby je oglądać wieczorem, przy zgaszonym swietle, a za oknem do tego jeszcze silny wiatr.

Ostatnie moje filmy: Niezniszczalni ( bardziej ze względu na Sylwka), Robin Hood, Książe persji:piaski czasu, Pozdrowienia z paryża (John Travolta, fil oczywiscie bez cenzury) i dwie jak dla mnie super komedie a mianowicie Cop out: Fujary na tropie (Bruce Willis), i wczoraj Kick Ass- naprawde super.
 

CynicznyDoktor

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
46
Punkty reakcji
7
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Po zwiastunie tego filmu na pewno nie wybiorę się na niego do kina...obejrzę go w domu, ale nie wieczorem, a potem od razu włączę komedie romantyczna żeby przeżyć komfortowo noc :)

Bardzo fajnie dudeczko- otrzymujesz ode mnie trzy jedynki.

Pierwsza za brak pracy domowej, dostarczonej w terminie.
Druga za oglądanie komedii romantycznych.
Trzecia za totalne tchórzostwo- horrory są po to by się bać, by coś przeżyć, więc wymagają szczególnej troski o warunki oglądania- to jest ciemny pokój, uchylone drzwi za plecami, ewentualnie okno odsłonięte i jako wisienka na torcie- słuchawki.
A tak wogóle, to byłem w kinie na tym, niedawno wróciłem do domu i muszę powiedzieć, że tak: pomysł 10/10 (widok z kamer antywłamaniowych), wykonanie 4/10 (nie ma banałów typu dziewczynka uje***na białą farbą wyskakuje z szafy i zbliża się z kudłami czarnych włosów na twarzy, sceny były bardzo przewdiwalne i często baaardzo nudne, a nawet śmieszne), wrażenia 2/10 (większość sali śmiała się z basenu, który był pokazywany z kilkanaście razy).

Komedii było tam 3/4, ciekawych momentów 1/5, a jakieś 1/68 strachu <może dwa razy było napięcie>
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Po prostu walcz (Never Back Down)- ku mojemu zdziwieniu, film całkiem niezły ;) nie jest to może kino najwyższych lotów, ale fajnie się ogląda. No i plus ode mnie za muzykę :)
 

kemotek

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2006
Posty
587
Punkty reakcji
1
"Nocny pociąg z mięsem" - bardziej bezproduktywnego, nic nie przekazującego obrazu nie oglądałem od dawna. Nie wiem czy istniała w tym filmie jakaś fabuła. No po prostu, jedno wielkie rozczarowanie. Tytuł nie nastrajał na jakieś wiekopomne dzieło ale to co obejrzałem na ekranie to po prostu żenada. Ani jednego momentu gdzie można się było poczuć chociaż troszkę zaskoczonym, bo o przerażeniu nie mogło być mowy. Niektórzy z moich znajomych bronią filmu, że właśnie taki miał być, no ale nawet "Piątek trzynastego część 26: Jason wymienia łańcuch w pile" miałby pewnie więcej sensu.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Królestwo niebieskie" - hmm - sceny batalistyczne bardzo fajne, nie ma wielu przekłamań historycznych (poza postacią głównego bohatera, niezgodną ponoc z odpowiednikiem historycznym niemal zupełnie). W zasadzie ta cała historia głównego bohatera mdła i słaba. Jakies bzdety o od kowala do niemal króla, romansidła itp. Ogląda się jednak znosnie (szczególnie jak zwróci się uwagę, że można przyspieszyć odtwarzanie w niektórych momentach).
Kolejny raz w takich momentach wyrażam żal, że nie robi się niemal zupełnie filmów historycznych w sstylu "Tora! Tora! Tora!", a więc - skupia się w 100% na samej historii, bez żadnych wątków obyczajowych, oraz nie w postaci filmu dokumentalnego, ale - normalnego, fabularnego.
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wczoraj na HBO "Czekając na sobotę" - dokument o młodzieży żyjącej w biednej wsi, chodzący co tydzień na wiejską dyskotekę, już nie do remizy ale do klubów ze striptizem. Film często szokujący, bardzo często przychodzi człowiekowi smutna refleksja, bardzo dobry film. Oczywiście Morawscy pokazują losy wielu bohaterów, rodziny wielodzietnej, dziewczyny która tańczy w klubie, zwykłej wiejskiej dziewczyny i syna nauczycielki, a w tle wiejskie kluby. Chyba największe wrażenie robią wyznania dziewczyny - tancerki, przynajmniej na mnie, może dlatego, że jestem kobietą i nie wyobrażam sobie siebie jako tancerki erotycznej, która musi dawać się dotykać pijanym facetom. Film bardzo na tak
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Bardzo fajnie dudeczko- otrzymujesz ode mnie trzy jedynki.

Pierwsza za brak pracy domowej, dostarczonej w terminie.
Druga za oglądanie komedii romantycznych.
Trzecia za totalne tchórzostwo- horrory są po to by się bać, by coś przeżyć, więc wymagają szczególnej troski o warunki oglądania- to jest ciemny pokój, uchylone drzwi za plecami, ewentualnie okno odsłonięte i jako wisienka na torcie- słuchawki.
A tak wogóle, to byłem w kinie na tym, niedawno wróciłem do domu i muszę powiedzieć, że tak: pomysł 10/10 (widok z kamer antywłamaniowych), wykonanie 4/10 (nie ma banałów typu dziewczynka uje***na białą farbą wyskakuje z szafy i zbliża się z kudłami czarnych włosów na twarzy, sceny były bardzo przewdiwalne i często baaardzo nudne, a nawet śmieszne), wrażenia 2/10 (większość sali śmiała się z basenu, który był pokazywany z kilkanaście razy).

Komedii było tam 3/4, ciekawych momentów 1/5, a jakieś 1/68 strachu <może dwa razy było napięcie>

Czyli co okazuję się, że znowu zwiastun okazał się lepszy od filmu...? ;)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
"Pół żartem, pół serio" - niezniszczalna klasyka i dobra komedia. Uśmiałem się jak trzeba. Szkoda, że zakończenie takie trochę głupkowate, ale co tam.
 

koles git

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2010
Posty
312
Punkty reakcji
9
Miasto
Świat
Smętarz dla zwierzaków- ekranizacja książki S.Kinga
zero efektów specjalnych
mało momentów "z zaskoczenia"
mimo to miałem ciągle spięte ręce
 

soraya

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
"Łowca Jeleni"
Robert de Niro :klaniasie: , Meryl Streep.
Film lekko zakręcony, ale daje do namysłu.
Szczególnie ta scena z rosyjską ruletką.
 

ollka44

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
oststnio oglądałam Sex w wielkim mieście 2 Super film ! polecam obejrzeć ! aktualnie jest on do wygrania na portalu gwiazdyonline pl i wiele ciekawych dodatków do niego ! ZACHĘCAM DO ODWIEDZENIA GWIAZDYONLINE>PL
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
A ja sobie właśnie obejrzałam "Niekończącą się opowieść" (akurat w tv leciało) :) Jak byłam młodsza to uwielbiałam ten film :)
 
Do góry