Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
A z tabletek antykoncepcyjnych to jakie stosujecie? Po których dobrze się czujecie?
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Novynette z jakieś trzy lata. Nie przytyłam, jedynym skutkiem ubocznym jest nabranie "kobiecych kształtów". Żadnych zawrotów głowy i takich tam.
 

gantal

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
na skutki uboczne po tabletkach trzeba poczekać, także spokojnie dziewczyny nic was nie minie. Przeczytajcie sobie na ulotce, co podaje producent i czekajcie. Mam kontakt z kobietami, które już ten problem dotyczy i obecnie nie mają takiego optymizmu jak wy. Objawy przeważnie pojawiają się po około ośmiu dziesięciu latach stosowania główny problem to zakrzepica i nieunormowane ciśnienie, ale reszta z tego co podaje producent też się pojawia. Zasada jest mniej więcej taka, że czym dłużej stosuje się jakiś preparat tym większe jest ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Najrozsądniej dla kobiety jest gdy antykoncepcję chemiczną/ hormonalną stosuje z przerwami np.: trzy lata + dwa lata przerwy i tak na zmianę. Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń z czym nie łączyć i czego w tym czasie nie stosować. Jeżeli kobieta w tym czasie pali może być pewna powikłań
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
u mnie każde tabl antykoncepcyjne, które stosowałam powodowały wzrost masy ciała i częstsze infekcje intymne. Obecnie piąty miesiąc jestem na pierścieniu dopochwowym, schudłam dwa kilo, jeżeli chodzi o podrażnienia intymne, to przy pierścieniu równie często one występowały, znajoma poleciła mi żebym zażywała provag w celu ochrony przed infekcjami moczowo - płciowymi, faktycznie odkąd go stosuje mam spokój z przykrymi dolegliwościami. Jeżeli nie możecie dobrać dla siebie odpowiednich tabletek, spróbujcie z pierścieniem dla mnie to był strzał w dziesiątkę.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Lokata26 napisał:
u mnie każde tabl antykoncepcyjne, które stosowałam powodowały wzrost masy ciała i częstsze infekcje intymne. Obecnie piąty miesiąc jestem na pierścieniu dopochwowym, schudłam dwa kilo, jeżeli chodzi o podrażnienia intymne, to przy pierścieniu równie często one występowały, znajoma poleciła mi żebym zażywała provag w celu ochrony przed infekcjami moczowo - płciowymi, faktycznie odkąd go stosuje mam spokój z przykrymi dolegliwościami. Jeżeli nie możecie dobrać dla siebie odpowiednich tabletek, spróbujcie z pierścieniem dla mnie to był strzał w dziesiątkę.
Tak z ciekawości zapytam, czy masz jakiś poród za sobą? Bo czy wiesz coś na temat tego, że pierścienie/spirale czy jakkoliwek to zwał nie zakładane są kobietom, które nie rodziły. Jaki koszt założenia pierścienia?
 
D

Dobrawa

Guest
basiaO napisał:
A słyszał ktoś gdzie można wykonać takie zastrzyki raz na 3 miesiące? to popularne w Anglii.
Nie sugerowałabym się tym co robią w Angli. Tam np ginekolodzy mowią, że tabletki można wszystkie stosować bez konieczności przerw. Przrwe na to krwawienie powinno się wedlug nich robić raz na pół roku ;/ Wydaje mi się to kompletnie bezsensowne.


A co do tabletek też używałam Sindy35, ale mialam po niej takie wahania nastrojów i bylam tak rozdrażniona, że mało kto mial odwagę mnie zdenerwować. Teraz używam Vixpo od paru już miesięcy i jestem bardzo zadowolona.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
pierścień sama wkładasz do pochwy i wyciągasz kiedy chcesz (to nie spirala którą wkłada lekarz do macicy :)) Nie powoduje on żadnych uszkodzeń to tak jakbyś włożyła tampon, mam dziecko i planuje kolejne :)
 

gąska83

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
52
Punkty reakcji
0
ja brałam novynette kiedyś ale słyszałam opinie wielu kobiet, znajomych i forumowiczek, że po pigułkach yaz odczuwają najmniej skutków ubocznych. Zależy także od ginekologa co przepisze ale może warto byłoby z nimi spróbować. Ja na pewno tak zrobię, póki co jestem w ciąży:) Aha, osłona też w przypadku pigułek wskazana, ja też brałam provag i teraz też raz za czas zażywam.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Hipcio87 napisał:
Dobrawa, dnia 17 Cze 2014 - 08:19, napisał:


Teraz używam Vixpo od paru już miesięcy i jestem bardzo zadowolona.



A czy te tabletki bierze się bez stosowania przerw ?

Schemat przyjmowania tych tabletek to 24+4.
Chcesz zacząć je brać?
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Jak tak piszecie o tych wszystkich antykoncepcyjnych to sobie myślę, że większość z nich miałam i nie pasowały, teraz chwilowo prezerwatywy, ale poczytałam sobie o vibin mini z mniejszą liczbą hormonów. No, ale najpierw nad wymianą ginekologa bo podobno są badania krwi żeby dobrze dobrać tabletki a mój gin tylko zmienia i zmienia.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja stosuje tabletki od 7 lat i jestem zadowolona :) przetestowałam dwie firmy ale nie miałam nigdy problemu z puchnięcem czy też tyciem.
 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Ja właśnie przerzucam się na pigułki - to chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie :) Tylko najgorsze, że trzeba o nich codziennie pamiętać. mam apkę z moje-leczenie.pl, ale na poczatku i tak zdarzyło mi się zapominać. Dopiero jak sobie ustawiłam powiadomienia, które przychodzą do mojego faceta i on mnie dodatkowo pilnuje, poskutkowało ;) Najwidoczniej bardziej mu podświadomie zależy na braku potomka niż mi.
 

zolwiczka

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie używam tabletek antykoncepcyjnych czy moge używać kremu zmarszczkowego i nie zajsc w ciąże czy to przeszkadza
 

Dziewczyna90

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja od paru lat stosuje tabletki. Na pączątku brałam yasminelle, teraz mam milvane. Jestem zadowolona, miesiączke mam normalnie, żadnych skutków ubocznych. u mnie pojawia się tylko problem z systematycznością.Ponieważ dużo pracuje, to zapominam o tabletakch, albo biore je z opóźnieniem, co moze odbic się na moim zdrowiu i gospodarce hormonalnej

. Jak wy sobie radzicie z pamiętaniem o tabletkach?
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Ja osobiście stosuje tabletki yasminelle :) o pamiętaniu o nich zawsze przypomina mi narzeczony ewentualnie komórka która mam ustawioną na codzienną przypominajkę inaczej pewnie bym o nich zapomniała.
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
bright.witch napisał:
Ja właśnie przerzucam się na pigułki - to chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie :) Tylko najgorsze, że trzeba o nich codziennie pamiętać. mam apkę z moje-leczenie.pl, ale na poczatku i tak zdarzyło mi się zapominać. Dopiero jak sobie ustawiłam powiadomienia, które przychodzą do mojego faceta i on mnie dodatkowo pilnuje, poskutkowało ;) Najwidoczniej bardziej mu podświadomie zależy na braku potomka niż mi.
A co robi ta aplikacja?? Opowiedz więcej. Co trzeba zrobić żeby ją mieć?
 

Dziewczyna90

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja też sobie wczoraj wygooglowałam ją, wydaje się cakiem fajna;) nowoczesny gadzet dla modnych lasek hihi:p. Dziś po raz pierwszy przypomnni mi o tabletkach:D Madziulka pytasz co robi, pamięta za Ciebie o lekach, wpisujesz sobie dawki, rodaj leku itp i powstaje ci taki kalendarz, jak przychodzi czas brania to ci przypomina. Jeszcze wizyty u lkearza mozesz wpisac. Ma opcję udostępniania, statystyki... no takie tam bajery :D. Wejdz sobie w google i wpisz moje leczenie i wyskoczy Ci stronka do pobrania ;)
 
Do góry