Jaką stosujemy antykoncepcję

Metody antykoncepcji

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Ja stawiam na tabletki plus prezerwatywy. :)
nawet jak jesteś w stałym związku??

Ja miałam implant - w celach leczniczych, który wprowadza w stan menopauzy... czułam się po nim fatalnie, koszmar!
Słyszałam, że nie jest zbyt skuteczny, miałaś jakieś skutki uboczne czy po prostu niewygodny?

słyszałam o krążku - podobno są dobre - koleżanka mi kiedyś w pracy mówiła że rewelacja.
a spirala???? lekarz mi ją zaproponował w celach leczniczych - tylko nie wiem jak z dziećmi - jak coś takiego wyciągną z macicy to czy nadal będzie ona sprawna żeby dzieciaczki rodzić?
Tylko czy ten krążek można samemu zakładać czy to lekarz robi? Słyszałam, że przy ostrym seksie można uszkodzić spiralę, prawda to?

OK, a nie boisz się jak organizm zareaguje na takie implanty?
Z ciekawości pytam...
Boja gdybym miała jakiś większy wybór to najchętniej nei brała bym hormonów wcale... :p

Ja na przykład zastanawiałam się nad zastrzykami, spokój na 3 msc, ale nie wiadomo czy będę umiała ze sobą wytrzymać te 3 miesiące po tych hormonach?
Podobno zastrzyk jest dobry ale gdzieś przeczytałam , że też mozna zajść w ciążę i nawet tym nie wiedzieć...

ani tabletki, ani prezerwatywy nie są 100procentowym zabezpieczeniem. Kiedyś stosowałam z partnerem tylko prezerwatywy.. i niestety doszło do małej wpadki. dzięki Bogu dziecko z tego nie wyszło, ale stres był... teraz przynajmniej jestem spokojniejsza.
Ostatnio ogłądałam jak testowali prezerwatywy i okazało się, że te z najwyższej półki wcale nie są najwytrzymalsze....a śmieją się z prezerwatyw z biedronki a test całkiem nieźle przeszły...
 

jejku8

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
ja stosuję tabletki antykoncepcyjne i jestem z nich bardzo zadowolona, jeśli bierze się regularnie to nie ma co się martwić o ciążę, kiedyś używałam prezerwatyw i nie miałam żadnym problemów, więc także jest to dobra metoda, ale przerzuciłam się na tabletki bo seks bez gumek jest przyjemniejszy:)
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
Ostatnio ogłądałam jak testowali prezerwatywy i okazało się, że te z najwyższej półki wcale nie są najwytrzymalsze....a śmieją się z prezerwatyw z biedronki a test całkiem nieźle przeszły...

taaaaak, tutaj się zgodzę:D kiedyś nawet żartowano, że stare babcie siedzą w marketach i dziurawią prezerwatywy :F
 

xaniax

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
wlkp
tylko i wyłącznie tabletki. Jakoś doznania mam o wiele lepsze jak facet jest "nagi" "tam" ;) dotykać też wolę mężczyznę, a nie gumę.. ;)
 

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
ja stosuję tabletki antykoncepcyjne i jestem z nich bardzo zadowolona, jeśli bierze się regularnie to nie ma co się martwić o ciążę, kiedyś używałam prezerwatyw i nie miałam żadnym problemów, więc także jest to dobra metoda, ale przerzuciłam się na tabletki bo seks bez gumek jest przyjemniejszy:)
To fakt, też tak uważam. Nie masz przy tabletkach zadnych skutków ubocznych?

taaaaak, tutaj się zgodzę :D kiedyś nawet żartowano, że stare babcie siedzą w marketach i dziurawią prezerwatywy :F
Ja słyszałam o babkach które dziergają harty na prezerwatywach szpilką bo się nudzą.. :tongue:

tylko i wyłącznie tabletki. Jakoś doznania mam o wiele lepsze jak facet jest "nagi" "tam" ;) dotykać też wolę mężczyznę, a nie gumę.. ;)
no to napewno...i nie musisz się stresować. Wielu panów uznaje stosunek przerywany jako metodę antykoncepcji. Ciekawe z jakim skutkiem?
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
to zapewne napisane jest na ulotce. a jak zawsze, co organizm, to inne dzialanie, wiec jesli nie sprobujesz, nie bedziesz wiedziala jak akurat na Ciebie zadziala Zoely.

Wszelkie hormony które do teraz brałam, nie wpływały na mnie w żaden negatywny sposób. Jestem jednak ciekawa opinii innych. Zanim zapłace 50 pln za opakowanie chciała coś wiedzieć. Spróbuje niezależnie od tego co ktos napisze, ale ciekawa jestem po prostu :)
 

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Jeżeli nie masz żadnych skutków ubocznych przy stosowaniu hormonów to myślę, że Twój organizm będzie dobrze je tolerował. U mnie jednym skutkiem ubocznym był skok wagi ale ja mam tendencję do tycia -więc może dlatego :123:
 

IzUnIa22

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Lublin
my stosujemy dwie ,, metody" prezerwatywa i unikanie stosunku w dzień płodny. Niestety hormonów brać nie mogę bo bardzo źle an nie reaguje:(
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Nie stosuje tabletek antykoncepcyjnych gdyż mam stwierdzoną nadkrzepliwość dlatego używamy prezerwatyw, a w dni płodne uważamy:):)
 

asko2233

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja używam tylko prezerwatyw. Moja dziewczyna chciała brać tabletki, ale ja tego nie chciałem, ponieważ takie tabletki mogą działać różnie i mogą jej zaszkodzić.
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Asko to miło, że pomyślałeś o niej i o tym jak na nią mogą wpływać hormony.
Jednak dobry ginekolog przeprowadzi dokładny wywiad, zbada i dobierze je odpowiednio. A jeśli będą jakieś skutki uboczne, zawsze można je zmienić albo zrezygnować ze stosowania.
 

mów mi misiu

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2012
Posty
81
Punkty reakcji
0
zastanawiam się jaki środek antykoncepcyjny bedzie najlepszy i najodpowiedniejszy ?
wielejuż się naczytałam na ten temat oraz nasłuchałąm od bliskich znajomych ale wciąż nie moge wybrac który z nich jest najlepszy i się sprawdzi jestem również swiadomo ze każdy srodek ma swoje minusy jak i plusy ..
boje się troche tabletek ponieważ wieleosób mówi , że to sie nie sprawdza lub działa nie korzystnie plastry również ponieważ wpływają na nasz organizm w taki sposób ze czujemy się osłąbieni wiec czy poprost zostanie mi stary sposób jakim sa prezerwatywy ? poprosze o jakies rady na ten temat
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Myślę że ginekolodzy nie robią wystarczającej liczby badań... Nie badają na czynniki genetyczne związane z nadkrzepliwością (czynnik V Leidena) nie wysyłają na wykrywanie przecieków w sercu i nie dają skierowania na badania żył w kierunku zakrzepicy... niestety. Wiele kobiet ma powikłania po hormonach, ponieważ je stosują a nie powinny, gdyż zdrowie im na to nie pozwala, a lekarz zamiast wysłać na kompleksowe badania, młodym dziewczyną przepisuje bez badań tabletki. Moja kuzynka ma czuynnik V Leidena dobrze że podczas specjalistycznych badań to wyszło, ponieważ każde hormony i sterydy moze doprowadzić u niej do bardzo poważnych powikłań i nawet do śmierci. Moja mama ma zakrzepicę żył głębokich, brała hormony - skrzep się urwał - dobrze że wszystko jakotako się skończyło - i gdyby nie ten wypadek do tej pory by nie wiedziała że ma taką chorobę... Warto dla własnego bezpieczeństwa przebadać się na własną ręke!
 

brytfanna

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
ja stosowałam tabletki, byłam zadowolona, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, ale jakiś czas temu byłam u chirurga naczyniowego i powiedział, że terapię hormonalną mogę stosować tylko w ostateczności:( także jak któraś ma problemy z krążeniem, wiecznie zimne dłonie itp to zwróćcie na to uwagę:)
 

moniquemonique

Bywalec
Dołączył
25 Październik 2011
Posty
1 689
Punkty reakcji
96
Miasto
Śląsk, Częstochowa
Hmm ja ma bardzo często zimne dłonie i stopy, tzn marzną mi bardzo szybko. Ale nigdy nie odczuwałam żadnych dodatkowych przykrych dolegliwości i nie widzę różnicy między czasem kiedy anty jeszcze nie stosowałam i teraz kiedy stosuję. A to już 4 lata...
Ale może czas znowu na konkretne badania :)
 

alisse

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy zdecydowałabym się na metodę kalendarzyka. Mam nieregularne cykle. Sama nie wiem kiedy mogę zajść w ciążę a kiedy nie. Prezerwatyw znów nie lubię.
 
S

szatanek13

Guest
Moje drogie Panie mam do Was pytanie o dziewczynę mą.

Skorzystała ona z "akcji" jaką promuje firma volumed.pl Otóż dostali oni pakiet tabletek antykoncepcyjnych i mają je do rozdania za darmo dla kobiet. Jedyny haczyk to taki, że trzeba wypełniać codziennie jakąś ankietę, no i tabletki zażywać. Oczywiście wcześniej jest się przebadanym itd.

Ktoś wie może coś o tej akcji? Albo może któraś z Was Pań brała w niej udział? Bo się zastanawiam czy kobieta ma dobrze robi :)
 
Do góry