jaka lornetka?

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
no moze z waga iphone to przesadzilem
lornetke sie nosi na szyi kiedy wiesz ze co jakis odcinek bedziesz jej uzywal, jesli raz na dzien, czy raz na pare km to w plecaku
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
spokojnie znajdziesz niezla lornetke ktora wazy niewiele wiecej niz iphone
To chyba lekka przesada.

czechu napisał:
albo robisz trase na rekord, albo uzupelniasz wycieczke o dodatkowe hobby
Nie o rekord ale o kilogramy chodzi, jak do punktu obserwacyjnego 10km będzie to nie najprzyjemniej jest nieść ze sobą dodatkowe 3 kilo.
Jankoo napisał:
Ciążyć raczej nie będzie, mój lensolux ma wagę 850g, noszę ją w torbie i jak dojdę do ładnego punktu widokowego to wyciągam i oglądam;) oczywiście można znaleźć lżejsze modele i nosić na szyi, chociaż ja nie bardzo lubię jak coś mi dynda;) z tą wagą niewiele większą od iphona to bym nie przesadzała, właśnie sprawdzałam na stronie shrag.pl tam kupowałam moją lornetkę i jednak te lepsze to około pół kilo jednak mają
Poprzęglądałem troche rodzajów Bushnell'a głównie i tak w wadze do kilograma spokojnie są więc i moje obawy o ciężar zostały rozwiane. Przyznam że nie pomyślałem żeby lornetke w torbie nosić ale pewnie dla tego, że nie lubie jakis toreb nosić. Wyposażenie kończe na plecaku o odpowiedniej wielkości.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Nie o rekord ale o kilogramy chodzi, jak do punktu obserwacyjnego 10km będzie to nie najprzyjemniej jest nieść ze sobą dodatkowe 3 kilo.
10km :)
ja to widze nieco inaczej, jak masz w 3dni 100km to 1kg wiecej ma znaczenie, ale na jednodniowych wyprawach, czy ja wiem



samoyed napisał:
Poprzęglądałem troche rodzajów Bushnell'a głównie i tak w wadze do kilograma spokojnie są więc i moje obawy o ciężar zostały rozwiane. Przyznam że nie pomyślałem żeby lornetke w torbie nosić ale pewnie dla tego, że nie lubie jakis toreb nosić. Wyposażenie kończe na plecaku o odpowiedniej wielkości.
moze z waga iphone troche przesadzilem, ale w wadze 3iphone znajdziesz lornetke
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
10km ja to widze nieco inaczej, jak masz w 3dni 100km to 1kg wiecej ma znaczenie, ale na jednodniowych wyprawach, czy ja wiem
Jak by nie patrzeć dodatkowe kilogramy zawsze męczą, no chyba, że idziesz na spacerek po lasku z lornetką i nie bierzesz nic poza nia ze sobą, druga strona medalu jest jednak taka, że kilogram to w zasadzie nie jest żąden specjalny ciężar. Jak wyżej myślałem, że taka zabawka waży koło 3 kilo bo to już jest całkiem sporo.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
kazde 100gr ma znaczenie, ja to zauwazylem na spodniach, jak przerzucilem sie ze starego moro bundeswery na nowoczesny ripstop, normalnie czuc kilogramy mniej
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
kazde 100gr ma znaczenie, ja to zauwazylem na spodniach, jak przerzucilem sie ze starego moro bundeswery na nowoczesny ripstop, normalnie czuc kilogramy mniej
Zgadzam się jeśli to jest daleka trasa, jak to spacer z lornetką to nie robi różnicy. A dobre spodnie moro w lesie to podstawa.
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
czechu napisał:
kazde 100gr ma znaczenie, ja to zauwazylem na spodniach, jak przerzucilem sie ze starego moro bundeswery na nowoczesny ripstop, normalnie czuc kilogramy mniej
Zgadzam się, nowe technologie wprowadzane są do wszystkiego podnosząc wygodę i lekkośc produktow niestetty często jest to kosztem wytrzymałości stosowane
samoyed napisał:
Zgadzam się jeśli to jest daleka trasa, jak to spacer z lornetką to nie robi różnicy. A dobre spodnie moro w lesie to podstawa.
Na każdej wyprawie te 100 gram po odpowienio długim czasie będzie dawało się we znaki ale czasem miec troszke cięższy sprzęt a wytrzymalszy jak w przypadku lornetki. Ja mam niemieckiego Steinera i bardzo jestem zadowolony. Model safari.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
samoyed napisał:
Zgadzam się jeśli to jest daleka trasa, jak to spacer z lornetką to nie robi różnicy. A dobre spodnie moro w lesie to podstawa.
no moro to tak ogólnie powiedziane. nie każde moro są dobre.

Carbid napisał:
Zgadzam się jeśli to jest daleka trasa, jak to spacer z lornetką to nie robi różnicy. A dobre spodnie moro w lesie to podstawa.
Na każdej wyprawie te 100 gram po odpowienio długim czasie będzie dawało się we znaki ale czasem miec troszke cięższy sprzęt a wytrzymalszy jak w przypadku lornetki. Ja mam niemieckiego Steinera i bardzo jestem zadowolony. Model safari.
czy to fima z długa niemiecką tradycją?:)
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
golgi napisał:
no moro to tak ogólnie powiedziane. nie każde moro są dobre.
ok, ale helikon większośc bojówek w tym kolorze robi bądz odcieniach czerni i zieleni a produkty mają dobre i cene spoko.
golgi napisał:
czy to fima z długa niemiecką tradycją?
Chya tak bo nie raczej nie brzmi Amerykańsko.


gjanicki napisał:
Amerykańskie wojsko to używa Maglite. Może takie?
A możesz coś wrzucić bo nie słyszałem o nich.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
A dobre spodnie moro w lesie to podstawa
czemu ? chyba ze musisz sie maskowac, np na polowaniu, inaczej to wcale nie musi byc moro



gjanicki napisał:
Amerykańskie wojsko to używa Maglite. Może takie?
to lornetki ? jakis przyklad ?



samoyed napisał:
ok, ale helikon większośc bojówek w tym kolorze robi bądz odcieniach czerni i zieleni a produkty mają dobre i cene spoko.
helikon to dobra marka, polska, wytrzymale lekkie materialy, glownie ripstop
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Może nie jest to najlżejszy model ale mogę polecić bo sprawdza się naprawdę doskonale, zwłaszcza, że moje wędrówki nie są maratonami :) Ogólnie firma Lensolux jest warta polecenia, a ja mam konkretnie Lensolux 8x56 Bark-4 - do kupienia w sklepie Shag.pl
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
forumforumowisko napisał:
Ja polecam wszystko co firmy HAMA. Drogie ale trwałe i dobre.
co prosze? przecież to badziewie...
Jankoo napisał:
Może nie jest to najlżejszy model ale mogę polecić bo sprawdza się naprawdę doskonale, zwłaszcza, że moje wędrówki nie są maratonami :) Ogólnie firma Lensolux jest warta polecenia, a ja mam konkretnie Lensolux 8x56 Bark-4 - do kupienia w sklepie
dobra, to coś do porównania w takim razie proponujcie.
 
Do góry