jaka dieta?

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
Siema. Mam piętnaście lat, ważę około 55 kilo. Mam w miarę mięśnie brzucha i 28 centymetrów w bicepsie, ale przydałaby mi sie jakaś dieta ponieważ dużo ćwiczę. A chciałbym do wakacji nabrać trochę mięśni. Jak na razie pije tylko dwa surowe jajka po ćwiczeniach. Ćwiczę codziennie, W poniedziałki, środy i piątki robię specjalne drabinki kilogramowe, dokładnie wyciskam i robię martwy ciąg, a w inne dni tygodnia biegam od dwóch do 5 kilometrów. i teraz nie wiem jaką dietę zrobić żeby mi szybciej masa przybywała, od razu powiem że w grę nie wchodzą żadne sztuczne białka ani nic w tym stylu, preferuję tylko tradycyjne metody pakowania. Ułoży mi ktoś dietę, albo przynajmniej pomoże w jej ułożeniu?
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Dieta standardowa, jedz dużo mięsa z ryzami kaszami itp, unikaj słodyczy. Przy codziennych ćwiczeniach to na mięśnie nie licz, co najwyżej na utwardzenie wyglądu.

"Sztuczne białka" hehe - rozbawiłeś mnie tym określeniem. Zabrzmiało co najmniej jak 35-aminokwasowe związki xD
 

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
ale to ja cwicze inne partie mięśni... Myslałem że bieganie nie będzie miało wpływu na cwiczenia klaty i pleców.
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Ćwicz 3x w tyg bo inaczej cała para z jedzenia pójdzie w gwizdek. Inne nie inne nie ma znaczenia. Z doświadczenia widzę, że 3x w zupełności wystarczy, nie licząc okresu przez zawodami, ale tym na razie nie musisz sobie zaprzątać głowy.

Aeroby które robisz jak najbardziej aczkolwiek kulturystyka jest sztuka - trzeba samemu wyczuć organizm - tu jest odwrotnie jak z nauką - im więcej nie znaczy szybciej. Organizm trzeba dobrze odżywić i dać mu czas na regenerację mięśni bo ja będziesz go ciągle katował ze standardowym jedzeniem to energia pójdzie na bierzące potrzeby. Wybierz dietę węglowodanowo-białkową. Jest najsmaczniejsza i nie powoduje wzrostu cholesterolu jak z tłuszczy zwierzęcych. Generalna zasada jest taka, ze przyjmij 3-4x tyle węglowadoanów co jesz białka. Radziłbym Ci jeść 5 posiłków dziennie łącznie 120-150g białka z mięsa, krewetek, kalamrów i innych gówien.
 

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ćwicz 3x w tyg bo inaczej cała para z jedzenia pójdzie w gwizdek. Inne nie inne nie ma znaczenia. Z doświadczenia widzę, że 3x w zupełności wystarczy, nie licząc okresu przez zawodami, ale tym na razie nie musisz sobie zaprzątać głowy.

no włąśnie za dwa tygodnie mam zawody w biegach i musze biegać. a później to już raz w tygodniu będę. A i jeszcze jedno, te inne gówna to jest co? i co ma najwięcej węglowowdanów i białka?
 

Midus

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
418
Punkty reakcji
22
treningi 3x w tyg w zupełnosci wystarcza, jesli dopiero zaczynasz proponuje poczytac o fbw. Bieganie postaraj sie ograniczyc, skoro masz te zawody no to na razie trenuj ale pozniej ogranicz.

co do diety to masz juz troche napisane w roznych tematach co i jak.

Moja dieta wyglada tak:

posiłek nr.1
płatki owsiane + mleko
jajecznica z 2 jajek + warzywka (papryka, pieczarki etc.)
lyzka oliwy z oliwe lub orzechy włoskie
owoc (najczesciej banan , jabłko, pomarancza)


posiłek nr. 2
chleb żytni razowy serek wiejski warzywka
gainier + banan i mleko
orzechy lub oliwa

posiłek nr3
ryz, piersi z kurczaka, jakis sos, sałatka lub mizeria


posiek nr4
makaron + tunczyk z puszki i warzywka
jakis owoc
lub
makaron + ser biały poltłusty (twarog)
jakies owoce


posiłek nr5
to samo co 2


posiłek nr 6
ser biały z jogurtem naturalnym, czasem do tego jakies przetarte owoce lub drzemik

mozesz stworzyc sobie cos podobnego, ogolnie ograniczaj słodycze, ciasta, zapychacze w stylu "czipsow" itp.

głowne zrodło ww: płatki owsiane, kasza, ryz, makaron

głowne zrodło białka: jajka, tunczyk lub inne ryby (nie jedz tunczyka codziennie), serki wiejskie, ser biały, mieso (piersi, udka, wieprzowina etc.)

tluszcze: orzechy włoskie, oliwa z oliwek, unikaj zwykłych olei, standardowych maseł, majonezow etc.

tu masz jeszcze tabele kaloryczna + zawartosc b,t,w w produktach: http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/a-g.htm
 

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
dzięki. ściągne z niej trochę. posiłki mają byc jedzone regularnie?

i codziennie?
 

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
aha. a ty ile razy w tygodniu ją stosujesz? i czy wgl ograniczyłeś słodkości? i dlaczego ich nie wolno skoro one mają najwięcej ww???
 

priest

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2010
Posty
141
Punkty reakcji
3
Saksofonista masz tu taką www - http://kalorie.net/ - masz tam cały bilans białek, węgli i tłuszczy. NIestety ułożenie diety to mało kto sie podejmie na formu, mi szczerze mówiąc się nie chce, ale masz narzedzie, wiedzę więc usiądziesz i coś sklecisz. Zresztą jak pokupujesz sobie czasopisma kulturystyczne to tam często sa gotowe diety + google.
 

Midus

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
418
Punkty reakcji
22
aha. a ty ile razy w tygodniu ją stosujesz?

7, z tym ze staram sie od czasu do czasu troche urozmaicic


i czy wgl ograniczyłeś słodkości?

tak, od czasu do czasu zjem sobie belriso albo jakis budyn ale w zasadzie rzadko. Czekolady, cukierki, ciastka, batoniki całkowicie odstawiłem i w sumie nie czuje jakiejs specjalnej potrzeby by je jesc ;d


i dlaczego ich nie wolno skoro one mają najwięcej ww???

to nie jest tak ze nie wolno i koniec. Słodycze zawieraja cukry proste(te Twoje ww) i tl. nasycone ktore maja raczej negatywny wpływ na zdrowie czyt. powoduja "otłuszczenie"

Zjadasz cukier (sacharoza) -> Enzymy rozkładają go raz-dwa do cukrów prostych->Szybko wzrasta poziom cukru we krwi i zwiększa się ilość insuliny która musi odprowadzić tę ilość glukozy do komórek, niestety uwalnianie glukozy z sacharozy nie odbywa się stopniowo lecz szybko więc w momencie gdy komórki mięśniowe otrzymują za dużo glukozy jej nadmiar w procesie lipogenezy zamieniany jest na tłuszcz zapasowy.

Czyli zamiast zwykłej masy miesniowej jedzac słodycze zyskujesz mase tłuszczowa, ogolnie mało kto jest zainteresowany zbednym tłuszcze np. w postaci oponki na brzuchu wiec słodycze sa ogolnie odradzane, z tym ze jesli duzo cwiczysz, prowadzisz aktywny tryb zycia to raczej Ci to nie grozi bo i tak to spalisz wiec zjedzenie jakiegos tam batonika nie bedzie takie straszne, natomiast zawsze lepiej gdybys zastapił to czyms "zdrowym"
 
M

mysz99

Guest
Nie rozumiem czemu tak dużo osób przechodzi na dietę...? Ja jestem zwolenniczą ruchu i sporu :) Wiem, że to jest męczące i trzeba być wytrwałym ale żadna dieta nie wymodeluje wam ciałka ;p Zamiast jeździć winą zacznijcie wchodzić po schodach to bedzie pierwszy mały krok ku poprawie ;) Moim ostatnim pomysłem był zakup butów easy tone, które rzeżbią mięśnie nóg i pośladków. Teraz robi się co raz cieplej to wyjdzcie na dwór i zamiast męczyć swój organizm pozwólcie mu odpocząć :)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
mysz jak nie wiesz nic na dany temat to sie nie udzielaj. zeby zbudowac miesnie trzeba miec z czego.
nastepnym razem uwazaj co piszesz

PRIEST

posty z tekstem : lol
są uważane jako spam więc jak juz cos piszesz to pisz sensownie ;)
 

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
może to głupie pytanie ale wydaje mi się ze to też ma znaczenie.

Co pić? czego najwięcej? czego najmniej?

I czy jak mi przybyło 1 centymetr w bicepsie przez trzy dni przy ciągłym katowaniu się bieganiem to dużo czy mało?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
co pic- przedewszystkim 2-3 litry wody niegazowanej, podczas biegania moze być izotonik.
co nie pic- wszelkiej maści napojów gazowanych itp.

codziennie cwiczysz? ten 1 cm jest spowodowany tzw. pompą.
 

dydy-1995

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
43
Punkty reakcji
0
tak ćwiczę codziennie bo w sobote mam zawody w biegach i chce się złapać przynajmniej w pierwszą trzydziestkę... Ale jak będzie po zawodach to będę biegał raz w tygodniu...

Edit: i pytanie na które nie moge znaleźć odpowiedzi. Jak najlepiej przygotowywać płatki owsiane żeby były jak najlepsze i najsmaczniejsze???
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
tak ćwiczę codziennie bo w sobote mam zawody w biegach i chce się złapać przynajmniej w pierwszą trzydziestkę... Ale jak będzie po zawodach to będę biegał raz w tygodniu...

Edit: i pytanie na które nie moge znaleźć odpowiedzi. Jak najlepiej przygotowywać płatki owsiane żeby były jak najlepsze i najsmaczniejsze???

w omlecie z jajkami, a dokładnie zrób tak: roztrzep 4 jajka, wsyp 100 g platków owsianych i usmaż to na patelni, zeby sie przyrumienilo a nie przypalilo, obierz 1-2 banany, pokrój go na plastry i rozłóż na omlecie bądź placku ( nie wiem co tam ci wyszlo :p ) polej to jogurtem naturlanym bądź smakowym jakimś , popijaj mlekiem i jedz ze smakiem ;)
 
Do góry